Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
 1. #1

  Dołączył
  Jul 2009
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie Ceny paliwa lotniczego


  Polecamy

  Znalazłam co nieco (tzn. ceny za litr w Polsce) w sieci, ale nie mogę się doszukać większych szczegółów. Jaka jest różnica - i czy w ogóle jest - między ceną tony paliwa lotniczego w Polsce a w innych krajach, a także jakie są różnice cenowe paliwa za litr między Polską a innymi krajami? Czy są duże różnice w cenie, czy w którychś z państw Europy zachodniej ceny paliwa są wyraźnie niższe? Z góry dziękuję!

 2. #2
  Awatar major_25

  Dołączył
  Mar 2009
  Mieszka w
  EPWA//EGSS

  Domyślnie

  Wszystko zależy od ceny paliwa i umów podpisanych między przewoźnikiem, a dostawcą paliwa. Np. AirFrance tankuje tyle paliwa w CDG, że przylatuje do WAW i wraca bez dolewania. W związku z tym musi im się opłacać brać więcej paliwa, co jednoznaczne jest z większym ciężarem i większym spalaniem na trasie. TAP Portugal za to w WAW tankuje zawsze do 10 ton paliwa i później dolewa jeszcze trochę według uznania kapitana. Z reguły tankują od 9 do 13 ton paliwa na trasie do LIS.

  Pozdrawiam
  T.

 3. #3

  Dołączył
  Jul 2009
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie

  O, dziękuję Ci bardzo, informacja o AF i TAP dużo mi pomogła. Jeśli ktoś dysponuje jakimiś danymi bardziej konkretnymi co do różnicy cen, to bardzo bym o nie prosiła.

 4. #4
  Awatar adam1984

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWR

  Domyślnie


  Polecamy

  Tutaj są jakieś ceny:
  European Fuel Price Survey


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •