Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
 1. #1

  Dołączył
  Oct 2009
  Mieszka w
  MAD

  Domyślnie Przewóz towarów wartościowych w transporcie lotniczym.


  Polecamy

  Witam,

  ostatnio szukałem informacji dot. przewózu towarów wartościowych drogą lotniczą. Chodzi mi przede wszystkim o dzieła sztuki, obrazy itp. Myślałem, że wystarczy zadzwonić do TNT czy innej firmy zajmującej się transportem lotniczym i po sprawie. Okazuje się, że wcale to takie proste nie jest.

  Zalecamy, aby towary wartościowe takie jak kamienie szlachetne, metale szlachetne, biżuteria, pieniądze, dokumenty handlowe przenoszące tytuł własności, niezabezpieczone meble, szkło lub porcelana, dzieła sztuki, antyki oraz ważne dokumenty takie jak paszporty, środki płatnicze, świadectwa udziałowe i opcji giełdowych, nie były przesyłane przez naszą sieć dostaw, bowiem w systemie naszej pracy stosowany jest sprzęt do mechanicznej obsługi przesyłek oraz ich automatycznego sortowania, jak również dokonywane są wielokrotne przeładunki na i z pojazdów, co skutkować może zagubieniem i/lub uszkodzeniem. Jeśli mimo wszystko wyślecie Państwo takie towary lub spowodujecie ich wysłanie naszą siecią dostaw, to będzie to wyłącznie na Państwa ryzyko.
  (ze strony TNT).

  W takim razie, jakie firmy zajmują się transportem towarów wartościowych w Polsce, jak wygląda pakowanie takiej przesyłki, gdzie się to odbywa, kto ubezpiecza? Byłbym wdzięczny za pomoc.

  Pozdrawiam
  Błażej

 2. #2
  Awatar McGyver

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  Czechowice-Dziedzice, UL984

  Domyślnie

  Polecam zapoznanie się z tym dokumencikiem pod tytułem posta. Całkiem tam sporo "wartościowych" rzeczy. KLIK
  Nawiasem mówiąc ciekawy blog.

 3. #3

  Dołączył
  Oct 2009
  Mieszka w
  MAD

  Domyślnie

  Dzięki, bardziej mi chodziło o procedurę przygotowania takiej przesyłki. Z tego co udało mi się dowiedzieć, to jeśli chodzi o dzieła sztuki, to galerie chętnie korzystają ze swoich źródeł i organizują całą podróż, ubezpieczenie to zwykle 3% wartości. Bloga znam, rzeczywiście bardzo ciekawy i fajnie napisany. Pozdrawiam Błażej

 4. #4

  Dołączył
  Jan 2012
  Mieszka w
  EPWA

  Domyślnie


  Polecamy

  A nie można ubezpieczyć sobie prywatnie od zniszczenie i kradzieży podczas transportu? Nie dziwię się firmom lotniczym, które ślą miliony paczek, że rzucają to wszystko na automat, który sortuje, pakuje itd.
  Ale może istnieje opcja "przesyłka specjalna" ?


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •