Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Adaptive wing

 1. #1

  Dołączył
  Dec 2012

  Domyślnie Adaptive wing


  Polecamy

  Adaptive wing - prosta idea. Po prostu elastyczne skrzydło. Czy coś dzieje się w tym temacie czy pomysł umarł? Jakie są zalety takiego pomysłu a jakie wady?

 2. #2

  Dołączył
  Dec 2011
  Mieszka w
  Rzeszów

  Domyślnie

  A tak konkretniej ??? Bo nie rozumiem trochę. To, że skrzydła dość mocno "pracują" podczas lotu (końcówki skrzydeł są w stanie w pionie się przemieszczać dość sporo) to nie żadne odkrycie.

 3. #3

  Dołączył
  Dec 2012

  Domyślnie

  Chodzi bardziej o coś takiego zamiast lotek i sterów wyginające się skrzydło. W necie tylko starocie o próbach w locie na F111.

 4. #4
  Awatar Flycat

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  bloku

  Domyślnie

  Koledze chodzi raczej o zmianę kształtu profilu w trakcie lotu. Obecnie zaczynam na swoje potrzeby mały przegląd zastosowań niektórych patentów z zakresu systemów łagodzenia turbulencji i wydaje mi się, że coś tam może być na ten temat. Jak natrafię dam znać.

  PS: widzę, że mnie ubiegł

 5. #5

  Dołączył
  Dec 2011
  Mieszka w
  Rzeszów

  Domyślnie

  Ciekawa idea. Tylko przed tym wiele pytań: wytrzymałość, trwałość, koszty itd. Tylko, żeby się jeszcze dało odgiąć do góry to wtedy by to było funkcjonalne. Takie pierwsze rzeczy mi przychodzą do głowy, może inni jutro napiszą coś ciekawego

 6. #6
  Awatar DCTunlimited

  Dołączył
  Apr 2011
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie


  Polecamy

  Ten system był już wykorzystany na początku lotnictwa TUTAJ opis przykładowej konstrukcji oblatanej w 1910 roku
  "...Sterowanie odbywało się za pomocą odginania elastycznych końcówek skrzydeł i usterzenia za pomocą linek stalowych..."

  P.S. Tak, wiem, wiem na pewno autorowi pytania chodzi o zastosowanie systemu w samolotach z tworzyw sztucznych w celu zredukowania oporu szczelinowegi i zmniejszenia masy

  Edit: A tak na poważnie to sam jestem ciekaw jak to się ma do aeroelastyczności całego płata i do wystąpienia flattera giętno-skrętnego.
  Po drugiej stronie marzeń znajdują się wyrzeczenia.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •