Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
Like Tree1Likes
 • 1 Post By psotter

Wątek: Strajk kontrolerów a pozwolenie na wylot

 1. #1
  Awatar eu01

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  UE

  Domyślnie Strajk kontrolerów a pozwolenie na wylot


  Polecamy

  Załóżmy, że gdzieś w Europie jest planowany strajk kontrolerów lotniczych (np. kilkugodzinny ostrzegawczy) i wiadomo, że kończy się np. o 12:00 w południe. Czy w takiej sytuacji samolot wylatujący o 11:00 z kraju nieobjętego strajkiem może dostać zezwolenie na wylot? Powiedzmy, że lot ma trwać 2 i pół godziny, a wlot nad terytorium kraju "strajkującego" ma nastąpić ok. 30 min. po zakończeniu strajku. Czy samolot wyleci zgodnie z rozkładem, czy dopiero w momencie zakończenia strajku, oto moje pytanie...

 2. #2
  Awatar psotter

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Polska

  Domyślnie


  Polecamy

  Jeśli samolot startuje z lotniska objętego europejskim systemem regulacji ruchu (CFMU), to najprawdopodobniej dostanie slot do startu tak, aby nie wlecieć w zamkniętą przestrzeń. Jeśli startuje spoza, nikt nie będzie mu zabraniał startu, co najwyżej zasugeruje opóźnienie. Decyzja będzie tu jednak pozostawiona kapitanowi. Oczywiście linia lotnicza może mieć co do tego instrukcje/wytyczne, które kapitana obowiązują.

  Identyczna sytuacja jest zresztą w przypadkach inne niż strajki - remonty lotnisk, wypadki blokujące ruch a nawet pogoda.
  eu01 likes this.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •