cześć,

pytanie, jak w temacie. Zarejestrowałem się do 5-cio dniowego darmowego testowania expertflyera i mogę skorzystać z jego funkcji "flight availibility". O ile się nie mylę, wyniki pokazywane w tej funkcji nie są precyzyjne, a wskazują jedynie przybliżoną ilość biletów dostępnych w poszczególnych taryfach? Świadczy o tym komunikat "at least" pojawiający się przy kliknięciu na każdą z pozycji taryfowych. Czy jest możliwość, żeby określić gdziekolwiek, jaka jest faktyczna ilość biletów sprzedanych na dany rejs?

Pytam o to wszystko, bo zastanawiam się obecnie nad tym, czy na nasz lot Air Berlinem z CUN do MUC zarezerwować odpłatnie ich "XL Seats" (niestety, jedyne wolne znajdują się zaraz przy kibelkach i niespecjalnie mi się widzą te okoliczności przyrody), czy też zaryzykować, licząc na to, że uda nam się załapać na jakieś rzędy z większą ilością wolnych foteli, które moglibyśmy wykorzystać, jako kuszetki. Ba! Teoretycznie, mógłbym nawet kombinować z odpłatnym upgradem do C, gdybym wiedział, że jest jeszcze sporo niesprzedanych biletów w C. Sęk jednak w tym, żeby nie wyjść na tym kiepsko. Jeśli inni pasażerowie wezmą "XL Seats", a samolot będzie pełny, obudzę się z ręką w nocniku i będę się ściskał w potwornie ponoć ciasnych fotelach w ich klasie Y.

Wiem, że expertflyer ma też funkcję pokazującą, które miejsca są w samolocie na daną chwilę wolne, które zarezerwowane, a które zablokowane, ale - jeśli się nie mylę - nawet jeśli expertflyer wskazuje w danym locie, że jest, np. 70% wolnych miejsc, nie oznacza to wcale, że tyle też biletów nie zostało jeszcze sprzedanych. W Air Berlin bezpłatna rezerwacja miejsc uruchamiana jest na krótko przed lotem, więc większość pasażerów czeka z tym pewnie do tego właśnie momentu...

Z góry dziękuję za podpowiedź.