Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
Like Tree1Likes

Wątek: Przewóz lekarstw

 1. #1

  Dołączył
  Feb 2008
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie Przewóz lekarstw


  Polecamy

  We wtorek lecę pierwszy raz samolotem (LOT, do Mediolanu). W jakim bagażu mam przewozić leki? Znalazałam taką informację na stronie LOT-u:

  9.1.4. Pasażer nie może przewozić w bagażu rejestrowanym przedmiotów łatwo tłukących się i łatwo psujących się oraz pieniędzy, biżuterii, cennych metali, komputerów, aparatów fotograficznych, telefonów komórkowych, innych urządzeń elektronicznych osobistego użytku, wyrobów ze srebra i złota, weksli, papierów wartościowych i innych przedmiotów wartościowych, dokumentów handlowych, próbek handlowych, paszportów i innych dokumentów tożsamości, przyrządów optycznych, lekarstw i kluczy. Przedmioty te powinny być przewożone w bagażu nierejestrowanym, znajdującym się pod opieką pasażera. Przewóz tych przedmiotów przez pasażera wbrew powyższemu zakazowi odbywa się na wyłączne ryzyko i odpowiedzialność pasażera. www.lot.com
  Zadzwoniłam na infolinię i tam mi powiedziano, że leki mogę mieć spokojnie w bagażu rejestrowanym (skąd te sprzeczności?), ale lepiej, jeśli nie są w płynie lub aerozolu, w podręcznym (bo może się zdarzyć, że rejestrowany zaginie).
  A jak jest w rzeczywistości? Czy na pewno nie będą mi kazali usunąć leków z podręcznego, jeśli będą to tylko i wyłącznie tabletki?

 2. #2
  Amadeusz
  Goście

  Domyślnie

  Jeśli musisz w podręcznym to weź zaświadczenie od lekarza a jeśli nie musisz to pakuj do rejestrowanego i po sprawie.
  Pozdrawiam.

 3. #3
  Awatar Canon

  Dołączył
  May 2007
  Mieszka w
  WAW

  Domyślnie

  W Centralwingsie przewoziłem leki w podręcznym, nikt nie robił problemu.

 4. #4
  Awatar SWISSboi

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  POZ

  Domyślnie

  Amadeusz nie wprowadzaj zametu, bo jeszcze sam uwierzysz w to, co piszesz...
  Mozna bez najmniejszego problemu przewozic leki i w podrecznym i w rejestrowanym i to BEZ ZADNYCH ZASWIADCZEN! (chyba, ze sie leci do USA)
  Wazne, zeby jesli sa to plyny, byly do max 100ml, a jesli sa wieksze - musza isc do rejestrowanego. - Ale z tego co piszesz, wieziesz tylko tabletki.

  Wiem, bo sam mam wielka kosmetyczke, w ktorej mam lekow wiecej niz w 99% domowych apteczek w Polsce i woze ja po calym swiecie (moj banner pokazuje ile mam lotow na koncie) - i nikt sie nigdy o nic nie pytal - pomimo, ze woze ja najczesciej w bagazu podrecznym. Jedynym miejscem, gdzie warto zabrac zaswiadczenie od lekarza sa USA i niektore kraje arabskie.

 5. #5
  Amadeusz
  Goście

  Domyślnie

  SWISSboi, AniaK nie napisała konkretnie o jakie leki Jej chodzi więc moja odpowiedź jest równie ogólnikowa więc nie posądzaj mnie o zamęt. To co napisałem jest zgodne z procedurą a jeśli AniaK napisze coś więcej to Jej więcej odpowiem.

 6. #6
  Awatar SWISSboi

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  POZ

  Domyślnie

  tak, to moze napiszesz, ktorych lekow (w tabletkach!!) wg "procedury" nie wolno przewozic w bagazu podrecznym na lotach w UE :-)

 7. #7

  Dołączył
  Feb 2008
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie

  Dziękuję za wszystkie odpowiedzi . Tak, wiozę tylko tabletki i będzie to kilka opakowań. Może po prostu te, które muszę konieczne przyjmować wezmę do podręcznego, a te które są tak na wszelki wypadek - do rejestrowanego.
  Rodzaj tabletek z tego co tu zrozumiałam nie ma znaczenia. Są to raczej 'niewinne' lekarstwa, ale też będzie jedno opakowanie dosyć silnych tabletek nasennych i przeciwlękowych, które od 3 tygodni biorę właśnie z związku z tym wylotem, tak żeby przynajmniej na te parę godzin dziś w nocy zasnąć .

 8. #8
  Awatar tomekk55

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  EPZG

  Domyślnie

  Tak jak powiedział SWISSboi: w podręcznym możesz wozić wszystko, oprócz płynów >100ml i niebezpiecznych narzędzi, czyli tabletki jak najbardziej się kwalifikują.
  Pozdrawiam, Tomek

 9. #9
  Amadeusz
  Goście

  Domyślnie

  W dalszym ciągu można:
  pakować artykuły w płynie do bagażu oddawanego podczas odprawy bagażowej – nowe przepisy dotyczą tylko bagażu podręcznego;
  posiadać w bagażu podręcznym leki oraz dietetyczne środki spożywcze potrzebne na czas podróży, włącznie z pokarmami dla dzieci. Kontroler może żądać dowodu, że środki te są niezbędne

  Jak się człowiek uprze to wszystko przewiezie bo przecież system nie jest szczelny w 100%, mnie też zdarzało się nieświadomie trzymać w kieszeni zapalniczkę czy zapałki czy jakiś napój w podręcznym i nikt się nie czepiał... trzeba tylko wiedzieć, że kontroler może się odwołać bardzo ściśle do przepisów bezpieczeństwa i żadne tłumaczenia nic nie pomogą.

 10. #10
  Awatar SWISSboi

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  POZ

  Domyślnie

  Amadeusz... przeczytaj sobie chociazby ten cytat wklejony przez Anie i przestan tutaj wypisywac jakies swoje dywagacje i wymysly rodem z pierwszorazowego czartetu do Egiptu... od tego jest onet, a nie to forum...

 11. #11

  Dołączył
  Feb 2008
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie

  Amadeusz, czytałam ten przepis, którego fragment przytaczasz. Mowa jest w nim w o przewozie artykułów w płynie, w tym również takich lekarstw. Czyli z tego co rozumiem, to jeśli lekarstwa w płynie w czasie podróy są potrzebne, można je przewozić, ale trzeba mieć zaświadczenie, że faktycznie są niezbędne. Wszystkie inne lekarstwa można więc przewozić bez ograniczeń.

  Pasażerom wolno zabierać ze sobą jedynie niewielkie ilości artykułów w płynie w bagażu podręcznym, w opakowaniach jednostkowych o maksymalnej pojemności 100 ml. Opakowania należy umieścić w jednej przezroczystej torebce plastikowej z możliwością wielokrotnego zamykania. Jeden pasażer może przewozić nie więcej, niż jeden litr płynu

  (...)
  W dalszym ciągu można:
  pakować artykuły w płynie do bagażu oddawanego podczas odprawy bagażowej – nowe przepisy dotyczą tylko bagażu podręcznego;
  posiadać w bagażu podręcznym leki oraz dietetyczne środki spożywcze potrzebne na czas podróży, włącznie z pokarmami dla dzieci. Kontroler może żądać dowodu, że środki te są niezbędne
  http://www.lot.com/Portal/PL/aspx/Co...e_lot_com.aspx

 12. #12
  Amadeusz
  Goście

  Domyślnie

  AniaK jak widzisz już podjęła decyzję i bardzo słusznie. Ja chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że obok pewnego obyczaju istnieje ścisła procedura i ostateczna decyzja zawsze należy do kontrolera. Jednym słowem nigdy nic nie możesz powiedzieć na 100% odnośnie bagażu lub w ogóle warunków przewozu.
  Podobnie jest z biletem, który jest wystawiony na konkretnych warunkach taryfowych ale wiadomo, że jak się pasażer uprze to... i nazwisko zmieni tuż przed wylotem.
  Tyle ode mnie w tym temacie, pozdrawiam.

 13. #13

  Dołączył
  Oct 2007
  Mieszka w
  Lublin/Warszawa

  Domyślnie Latanie z lekami

  Witajcie, hmmm, aż wstyd mi ale naprawdę sam nie wiem jak to ugryźć. Stało się tak, że muszę podróżować z termosem z zastrzykiem/zastrzykami dla smego siebie. W zw. z tym że tych podróży trochę odbywam chcę się raz a pożądnie do tego przygotować. Jakie dokumenty mi są potrzebne dla security check ewentualnie linii lotniczych i czy wystarczą tylko w angielskim, czy w trkcie dłuższego lotu ( np. US, Azja czy AU ) mogę dać ów termos na przechowanie szefowej pokładu, czy są specjalne procedury dotyczące w/w problemu. Największy problem w tym że temp. mojego medykamentu musi być stała na poziome 8 C. Już widzę miny security kiedy puszczam na x-ray termos/lodówkę z preparatem i nie wyrażam entuzjazmu jak chcą zajrzeć do środka
  Wierzę, że musi być na to jakś procedura. Z góry dziękuję za info

 14. #14
  Awatar Złoty

  Dołączył
  Sep 2008
  Mieszka w
  EPWA/WAW

  Domyślnie

  Cześć, miałem tylko raz konieczność przewozu leu w ampułkostrzykawce przez granicę, w tym do Stanów. Miałem na wszelki wypadek kopię recepty ze sobą ale nikt się o nią nie dopoytywał, lek przejechał bez żadnych akcji. A propos Twojego leku - sprawdź w ChPL (SmPC) czy przy krótkim czasie przewozu lek wymaga temperatury 2-8C, zdecydowana większość leków "lodówkowych" toleruje małe przekroczenia i pozostają one bez wpływu na jakość produktu. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie zapraszam na priva.
  A.

 15. #15

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie

  Kubaja - Raz przewoziłem w podręcznym małą przewoźną lodówkę i była wielka konsternacja na minach ludzi oglądających na skanerze bagaże. Ale ogólnie nikt nic nie kazał mi zostawiać - choć lodówkę musiałem otworzyć.
  Piotr

 16. #16

  Dołączył
  May 2015
  Mieszka w
  EPPO

  Domyślnie

  Odkopię stary temat, nie chcę zakładać nowego.
  Niewykluczone, jeśli nie uda się innym, bardziej standardowym sposobem zdobyć leków, będę musiał polecieć po nie do Włoch. (produkowane w Mediolanie, więc lotów do wyboru mnóstwo, nie w tym rzecz).

  Jakie są przepisy (chodzi o zapas 50 opakowań tabletek po 14 szt po 400mg, więc nie mogę liczyć na "przymknięcie oka celnika") dotyczące przewozu leków wewnątrz Unii? Może być to bagaż rejestrowany lub podręczny, obojętnie. Nie będą to leki dla mnie, więc nie będę miał żadnego zaświadczenia.
  Dziękuję!

 17. #17

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie

  Ustawa Prawo farmaceutyczne.
  Można przewieźć do 5 najmniejszych dostępnych opakowań produktu leczniczego zarejestrowanego w danym kraju. Oczywiście na własny użytek. Nie mogą to być psychotropy. Powyżej wymagane są już stosowne zgody.
  STYRO likes this.

 18. #18
  Awatar pitterek

  Dołączył
  Feb 2008
  Mieszka w
  Sosnowiec, Poland

  Domyślnie

  No musisz lecieć dziesięć razy. Sorry, taki mamy klimat
  Pitterek

 19. #19
  Awatar sluuurp

  Dołączył
  Jun 2009
  Mieszka w
  EPSC

  Domyślnie

  Mam problem,
  Czy do Tajlandii można zabrać Tramal, oczywiście w ilości terapeutycznej z dwa opakowania 150-200 Mg, około w sumie 60-70 tabletek na trzy tygodnie (tak trochę na zapas, bo nigdy nic nie wiadomo). Cierpię na ból nogi po złamaniu szyjki kości udowej, mam endoprotezę i żeby w miarę dobrze chodzić bez bólu muszę czasem zażyć Tramal. Ketonal pomaga, ale mam po nim ból żołądka.
  Coś słyszałem,że można mieć problem na lotnisku w Bangkoku. Nawet lekarz, który czasem wypisuję mi receptę na Tramal powiedział,że Tramalu raczej by nie brał. Oczywiście mogę mieć ksero recepty, oraz dokument od lekarza. Tylko w jakim języku, to zaświadczenie jeśli potrzeba.

 20. #20
  ModTeam
  Awatar frik

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPBC/EPWA/EPMM

  Domyślnie


  Polecamy

  Szybkie zapytanie w gogle dało mi te wyniki, sprawdź, ew. skontaktuje się z urzędnikami tajskimi pod podanymi adresami mailowymi:
  Bringing Medication to Thailand - ROYAL THAI EMBASSY, CANBERRA
  Permit for Travelers – Carrying Narcotics into/ out of Thailand.
  Quidquid latine dictum sit, videtur sapiens.


Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •