Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
Like Tree2Likes
 • 1 Post By Diego
 • 1 Post By Diego

Wątek: Lotnisko Lizbona

 1. #1

  Dołączył
  Mar 2009

  Domyślnie Lotnisko Lizbona


  Polecamy

  Będąc ostatnio na lotnisku w Lizbonie zdziwiło mnie , że wszystkie zauważone przeze mnie samoloty long haul ( 3 TAPy, United, American, Azul ) miały boarding z autobusu oddalone od terminala, zaciekawiło mnie to bardzo i sądzę, że tutaj ktoś może mieć wiedzę na ten temat, czy to na tym lotnisku norma i nie posiada tak dużo czy w ogóle miejsc dla dużych samolotów żeby boarding robić z rękawa czy to po prostu mógł być taki dzień?

  Dzięki za odpowiedź, jeśli ktoś zna.

 2. #2

  Dołączył
  Mar 2009

  Domyślnie

  Nikt nic nie wie?

 3. #3

  Dołączył
  Sep 2016

  Domyślnie

  Jeśli byłeś tylko w strefie S to mogłeś mieć takie wrażenie. Strefa NS skąd odlatują szerokie jest dobudowana na samym końcu starego terminala (część północna) i mogłeś jej nie widzieć będąc w S.
  Wrocławianin likes this.

 4. #4

  Dołączył
  Mar 2009

  Domyślnie

  No , ale widziałem boarding wszystkich szerokich z płyty gdy w tym samym czasie wąskie stały przy rękawach...

 5. #5

  Dołączył
  Sep 2016

  Domyślnie

  Ale gdzie stały wąskie? w NS? Widać na mapie, że mają tylko 7 kontaktowych w NS, więc resztę szerokich muszą obsługiwać autobusami. LIS się dusi już od dawna...
  Wrocławianin likes this.

 6. #6

  Dołączył
  Mar 2009

  Domyślnie

  Stały tam gdzie miałem odprawę do Warszawy, nie kojarzę po literach, później my również jechaliśmy autobusem i właśnie w tym czasie widziałem masę szerokich stojących na "płycie" w tym samym czasie przez rękaw były obsługiwane wąskie

 7. #7

  Dołączył
  Sep 2016

  Domyślnie


  Polecamy

  Przepraszam za skróty. Te litery to nie numery bramek tylko Schengen i NonSchengen.
  Jeśli w LIS (tak jak na każdym innym lotnisku np. w WAW, gdzie strefy S i NS są na tym samym poziomie terminala) nie ma wolnego stanowiska kontaktowego NS (najczęściej szerokie operują ze strefy NS) to są obsługiwane autobusami.
  Pewnie widziałeś wąskie przy rękawach ale w strefie S - w LIS i w WAW nie da się tego inaczej zorganizować.
  Np. w VIE (oczywiście nie tylko tam) rękawy z "nowego" terminala mogą obsługiwać S i NS, ze względu na to, że w terminalu jest kilka poziomów.
  Z tego co pamiętam: poziom 1 - Strefa S, poziom 2 - przyloty, "landże" i passport control, poziom 3 - NS.
  Dzięki temu ten sam rękaw może obsługiwać w zależności od potrzeb samoloty wylatujące do miejsc, gdzie potrzebna jest wcześniejsza kontrola paszportowa lub nie. Wtedy ludzi wpuszcza się do samolotu z odpowiedniego poziomu (1 lub 3).
  Teoretycznie możesz przylecieć z WAW do VIE samolotem X i wyjść rękawem F27 trafiając na poziom 2, ktory poprowadzi Ciebie do ponownej kontroli bezpieczeństwa. Następnie na poziomie 2 przekroczysz granicę i udasz się na poziom 3, gdzie przez bramkę G27 tym samym rękawem (oprócz długości rękawa potrzebnej do pokonania różnicy poziomów) wejdziesz do tego samego samolotu X i polecisz do Londynu.
  Przepraszam za długi post ale chciałem Koledze znad Odry wytłumaczyć jak to działa

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •