Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
 1. #1
  Awatar Gabec

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie Dodatkowa oplata w BA


  Polecamy

  no risk, no fun ;D


 2. #2
  Awatar Mariusz

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPML

  Domyślnie

  Organizacje reprezentujące emerytów i niepełnosprawnych na czele z największą "Help the Aged" ("Pomóż starszym") skrytykowały zapowiedziane przez British Airways dodatkowe opłaty od drugiej sztuki bagażu, które wchodzą w życie od najbliższego wtorku.

  Linie BA będą obciążać pasażerów dodatkowymi opłatami, jeśli zechcą nadać na pokład więcej niż jedną sztukę bagażu, nawet jeśli ich połączona waga nie przekroczy dopuszczalnego limitu.

  Według "Help the Aged", pasażerowie w podeszłym wieku mają skłonność do przepakowywania bagażu do dwóch toreb podróżnych, by w ten sposób rozłożyć ciężar na dwie ręce.

  Dyrektor BA Willie Walsh powiedział BBC, iż zwyczaj dodatkowych opłat za bagaż istniał od czasów pionierskich lotów braci Wright, a odmalowywanie opłat w alarmistycznym świetle nie ma uzasadnienia, ponieważ dotyczą niewielkiej liczby pasażerów.

  Rzecznik BA w bardziej pojednawczym tonie zapowiedział, iż pasażerowie nie dający sobie rady z jedną ciężką torbą nie będą musieli płacić za drugą, o ile ich łączna waga nie przekroczy dopuszczalnego limitu. Rzecznik nie powiedział jednak kto i jak będzie tę niezdolność oceniał.

  Opłata w jedną stronę wynosi 240 funtów na trasie transatlantyckiej, 120 funtów na europejskiej i 60 funtów na krajowej. W przejściowym okresie do 30 września br. obowiązywać będą niższe stawki od dodatkowej sztuki bagażu - 168 funty (loty transatlantyckie), 84 funty (europejskie) i 42 funty (krajowe), ale tylko, jeśli podróżny z góry je zgłosi za pośrednictwem bookingu przez internet. Od 30 września maksymalna waga bagażu zostaje zmniejszona z 30 kg do 23 kg.

  W ramach rekompensaty podróżni będą mogli bez dodatkowej opłaty nadać jedną sztukę sportowego ekwipunku. Z tego powodu BBC radzi pasażerom BA, by zamiast drugiej sztuki bagażu, wybierali się w podróż z pojemną... golfową torbą.


  źródło:
  You Can Fly

 3. #3
  Awatar Cani

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPOD/EPSY/EPGD

  Domyślnie

  240 funtów na trasie atlantyckiej ... 1200 PLN w jedną stronę, 120 funtów w Europie, czyli około 600 PLN, jeśli dobrze rozumiem. Za 1200 PLN, to można jak się ma szczęście 5 razy polecieć z GDN na LTN w tę i z powrotem haha. Widzę BA stara się być bardzo, ale to bardzo konkurencyjna dla innych linii

 4. #4
  Awatar PanPstryk

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Reading/Sanok

  Domyślnie


  Polecamy

  BA zastosowal bardziej radykalne niz kuglarz MOL Ale przeciez dotyczy to extremalnych przypadkow...

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •