Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1
  Awatar Zelazny

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie Nowe linie? Zapowiedź powstania Virgin Russia


  Polecamy

  W czasie wczorajszej wizyty w Moskwie, brytyjski miliarder, Richard Branson zapowiedział otworzenie w tym kraju nowej, taniej linii lotniczej, Virgin Russia. Nasz wschodni sąsiad staje się coraz bardziej atrakcyjnym rynkiem lotnictwa pasażerskiego.

  Branson zapowiedział uruchomienie w ciągu roku usług nowego przedsiębiorstwa. Ma to być spółka z przewoźnikiem rosyjskim i zawiązana przy udziale paru inwestorów. Największy udział będzie należał do Virgin. Poszukiwanie partnerów powinno zakończyć się na przełomie kwietnia i maja.

  Prawdopodobnie strategicznym partnerem będzie Sky Express, spółka, która rozpoczęła działalność roku temu, zapewniając tanie połączenia między Moskwą a 9 miastami Rosji, w tym Petersburgiem, Murmańskiem i Soczi. Większościowy udział w Sky Virgin ma Borys Abramowicz Bieriezowski (dzisiaj, jako Brytyjczyk występuje pod nazwiskiem Płaton Jelenin), będący również właścicielem byłych, państwowych linii Malev z Węgier.

  Branson jest współwłaścicielem kilku linii lotniczych, w tym największej, międzynarodowej Virgin Atlantic Airways, a także działającej w Europie Virgin Express, australijskiej Virgin Blue Holdings Ltd., Virgin America Ltd. i czarterowej Virgin Sun. Jego zainteresowanie rynkiem rosyjskim nie jest przypadkowe.

  Rosja od 10 lat przeżywa okres stałego, szybkiego rozwoju. W 2007 jej gospodarka zanotowała rekordowe, 8,1-procentowe tempo wzrostu gospodarczego.

  Przekłada się to na szybki rozwój komunikacji lotniczej. W ubiegłym roku rosyjscy przewoźnicy obsłużyli 45 mln pasażerów, co było liczbą aż o 18% wyższą niż w 2006. W całej Federacji działa 160 przedsiębiorstw lotniczych.
  http://www.altair.h2.pl/start-734

 2. #2
  Moderator
  Awatar frik

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPBC/EPWA/EPMM

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez zeli8
  a także działającej w Europie Virgin Express
  Hm, Virgin Express tak od prawie roku nie istnieje...
  Quidquid latine dictum sit, videtur sapiens.


 3. #3
  Awatar Katowiczanin

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Katowice

  Domyślnie


  Polecamy

  Kod:
  Większościowy udział w Sky Virgin ma Borys Abramowicz Bieriezowski
  O linii Sky Virgin też nie słyszałem Wiem, że się czepiam no ale...
  ..::WizzAir::..
  Now We Can All Fly :)

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •