Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Nowy szef PPL

 1. #1

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie Nowy szef PPL


  Polecamy

  http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35153,4923372.html


  Łodzianin nowym dyrektorem Okęcia
  wiol
  2008-02-13, ostatnia aktualizacja 2008-02-13 10:30

  Michał Marzec, dyrektor łódzkiego Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta został dyrektorem lotniska Okęcie. Dotychczasowy dyrektor Okęcia Paweł Łatacz został zawieszony.

  Ministerstwo infrastruktury nie podaje na razie powodów zawieszenia Łatacza. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną sa opóźnienia przy oddaniu nowego terminala na Okęciu.

  Marzec zastąpi Łatacza także na stanowisku szefa Państwowych Portów Lotniczych.

  Grozi nam kompromitacja?

  21 grudnia "Gazeta" pisała, że Polsce grozi kompromitacja, jeśli nowej hali odlotów nie uda się otworzyć w marcu. Po wejściu naszego kraju do strefy Schengen znikły granice z sąsiadami z Unii Europejskiej. Lotniska na przystosowanie się do nowych warunków odprawy granicznej mają czas do 28 marca. Są poważne obawy, że warszawskie Okęcie nie zdąży. Dlatego po prokuraturze i Najwyższej Izbie Kontroli sprawą zajęli się także posłowie z sejmowej komisji infrastruktury.

  Inwestycja na Okęciu ciągnie się tak długo, że zdążyły się z nią zmagać rządy już wszystkich partii - od AWS przez SLD, PiS po PO i PSL. Zaczęło się w 2000 r. od dwóch przetargów na wykonawcę. Europejska prasa komentowała ich zaskakujący przebieg: dyrektor Portów Lotniczych przez kilka dni barykadował się w gabinecie z dokumentami, ówczesny minister sprawiedliwości Lech Kaczyński mówił o podejrzeniach "olbrzymiej łapówki". Wkroczyła prokuratura, a po niej NIK. Stwierdził, że wykonawcę prac wybrano "z naruszeniem uczciwości i równości konkurencji".

  Poseł PSL Janusz Piechociński podkreślał, że błędem było powierzenie wykonawcy prac także projektowania nowego terminalu. Uważa, że teraz mamy skutki, a Okęcie "znalazło się w sytuacji podbramkowej". Zwłaszcza że dyrektor Łatacz nie zdecydował się na rozwiązania awaryjne, czyli tymczasowe przystosowanie starego terminalu do warunków umowy z Schengen. W dodatku zdaniem posła Piechocińskiego odbiory techniczne i parafka od strażaków to wcale nie koniec problemów z nowym terminalem.

  Więcej newsów, więcej źródeł. Zobacz Zoom24.pl

  Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź
   

 2. #2
  Awatar Canon

  Dołączył
  May 2007
  Mieszka w
  WAW
   

 3. #3

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie


  Polecamy

  Za późno zobaczyłem. Poza tym PPL to nie tylko WAW.

  A.
   

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •