Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1
  Awatar elcin

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Wrocław/EPWR

  Domyślnie Co z modernizacją 'powietrznej policji'?


  Polecamy

  Sprawa wygląda tak LPR kupi Eurocoptery żeby wymienić Mi-2, z tego co mi wiadomo policja także używa Mi-2. Z biegem czasu (a raczej przyrostu autostrad) i policja będzie potrzebowała lepszych helikopterów. Czy omawia się tą sprawę i ile sprawnych śmigłowców ma Polska policja?

 2. #2
  ModTeam
  Awatar frik

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPBC/EPWA/EPMM

  Domyślnie

  Policja nie używa przede wszystkim Kani?
  Quidquid latine dictum sit, videtur sapiens.


 3. #3
  Awatar RobCopter

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie


  Polecamy

  W Policji latają tylko dwie Kanie, w Krakowie i w Poznaniu. Były wyprodukowane specjalnie dla powstającego wtedy lotnictwa policyjnego w połowie lat 90-tych. Policja po rozbudowie swych sił powietrznych dostała w spadku po wojskowych eskadrach Mi-2, W-3 i Mi-8, oraz Bell 206 (latały w 103 PL).
  Policja modernizuje swój latający sprzęt, ogłosili przetarg na trzy (jak na razie) śmigłowce. Jeśli nie będzie zbyt dużego zamieszania to mogą mieć wcześniej nowe śmigłowce niż LPR
  Zastanawiające są dla mnie ich wymagania masowe. Określili MTOW na max 3500 kg. Przyglądając się dostępnym na rynku teraz i w najbliższej przyszłości maszynom trzeba zauważyć, że wszystkie mają albo do 3175 kg (to graniczna masa "śmigłowca lekkiego" określona przepisami budowy) - EC135, A109, MD902, Bell 429..., albo powyżej 3500 kg, jak np. EC145.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •