Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
 1. #1
  Awatar Zelazny

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie Polacy zwiększają ruch lotniczy


  Polecamy

  W ubiegłym roku brytyjskie porty lotnicze przyjęły 241 mln pasażerów, o 2,4% więcej niż w 2006. W ruchu międzynarodowym największą liczbę pasażerów przewieziono z i do Polski.

  Otwarty w 1987 przez królową Elżbietę II London City Airport miał zaledwie jeden pas o długości 1080 m i w 1988 obsłużył 133 tys. pasażerów, latających w najmniejszych samolotach. Dzisiaj jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się brytyjskim portem lotniczym. Po wydłużeniu pasa i otwarciu nowego terminala, przyjmuje samoloty regionalne. Obecnie jest on wykorzystywany m.in. przez maszyny Lufthansy czy British Airways. W 2009 ma ruszyć pierwsze połączenie transatlantyckie. Specjalnie przystosowane Airbusy A318 (dla 32 pasażerów klasy biznes) będą latać do Nowego Jorku z międzylądowaniem. Z uwagi na zachodnie wiatry, podróż powrotna będzie się odbywać non-stop. Do 2030 port lotniczy ma przyjmować 8 mln pasażerów rocznie / Zdjęcie: Juan Garcia

  Władze lotnictwa cywilnego Wielkiej Brytanii (Civil Aviation Authority – CAA), podały dzisiaj dane o ubiegłorocznym ruchu pasażerskim w tym kraju. Miejscowe porty lotnicze przyjęły 241 mln pasażerów, o 5,5 mln więcej niż w 2006. Zwiększyła się również liczba obsługiwanych samolotów – o 1,8%.

  Największy wzrost liczby obsłużonych pasażerów zanotował London City Airport, leżący we wschodniej części stolicy. W 2007 przyjął i odprawił 2,9 mln pasażerów (wzrost o 26%) mimo, że jeden pas o długości 1500 m może obsługiwać tylko samoloty dyspozycyjne i regionalne, rodzaju ATR-42 czy Embraer ERJ 135. Co więcej, z powodu bliskości normalnej zabudowy miasta, obowiązuje zakaz lotów w nocy. Dla porównania, najbardziej tłoczny brytyjski, a jednocześnie europejski, port lotniczy, Heathrow, obsłużył w ubiegłym roku 68 mln pasażerów (zobacz: Większe Heathrow).

  W ruchu międzynarodowym najczęściej wybieranym państwem była Polska. Dopiero za naszym krajem uplasowały się Włochy i Hiszpania.
  http://www.altair.h2.pl/start-931

 2. #2

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  wrocek

  Domyślnie

  Jakieś zestawienie z kosmosu: UK-PL 4,3 mln gdy UK-Spain (bez wysp) 26mln. Co to znaczy, że Polska była wybierana najczęściej?

 3. #3
  Awatar Rob_Sad

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  Pewnie znowu chodzi o przyrost Biedni dziennikarze humaniści mają problemy z matematyką.

 4. #4

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie


  Polecamy

  Specjalnie przystosowane Airbusy A318 (dla 32 pasażerów klasy biznes) będą latać do Nowego Jorku z międzylądowaniem. Z uwagi na zachodnie wiatry, podróż powrotna będzie się odbywać non-stop.
  A nie dlatego, że samolot będzie mógł wystartować z JFK z pełnym bakiem i lądując w LCY będzie już lekki?

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •