Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1
  Awatar Zelazny

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie Wielomilionowe zamówienie Airbusa trafiło do polskiej firmy


  Polecamy

  Łódzki oddział polskiego przedsiębiorstwa Transition Technologies będzie przygotowywać systemy informatyczne dla Airbusa. Kontrakt opiewa na wiele milionów złotych, będzie realizowany przez co najmniej kilka lat, a pracę przy nim znajdzie kilkudziesięciu specjalistów.


  Transition Technologies jest jednym z największych w kraju producentów oprogramowania. Swoje produkty i usługi oferuje głównie dla rynku energii i gazu, przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego. Przedsiębiorstwo współpracuje m.in. z takimi dostawcami zaawansowanych technologii informatycznych jak Sun Microsystems, IBM, Premium Technology.

  Firma realizowała projekty nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Może się pochwalić referencjami od ponad 200 znaczących przedsiębiorstw. Są wśród nich takie firmy jak Volkswagen, Volvo, a także Airbus. – Współpracujemy z Airbusem już ponad trzy lata. Wszystko zaczęło się dzięki temu, że realizowaliśmy zamówienia firmy PSC, która dostarcza oprogramowanie dla przemysłu, w tym właśnie dla Airbusa – wyjaśnia Dariusz Lis, dyrektor łódzkiego oddziału firmy. To właśnie w Łodzi będzie realizowane najnowsze zamówienie producenta samolotów. Wybrał on polską firmę mimo, że współpracował już z przedsiębiorstwami francuskimi.

  – Airbus ma specjalistyczne potrzeby. Korzysta z własnych rozwiązań informatycznych. Oczywiście wszystkie są objęte tajemnicą ze względu na konkurencję. Naszym zadaniem będzie zarówno tworzenie dla Airbusa nowych systemów informatycznych, jak i uaktualnienie tych już istniejących – mówi Lis i wyjaśnia – W każdym samolocie jest tyle elementów, że człowiek nie jest w stanie ich rozsądnie umiejscowić. A jest to bardzo ważne, bo od tego zależy bezpieczeństwo pasażerów. Za to wszystko odpowiadać będą rozwiązania informatyczne, które powstaną w Łodzi. Jeden z naszych systemów odpowie na przykład na pytanie jak optymalnie rozłożyć okablowanie w kadłubie samolotu.

  W polskiej firmie programiści opracują rozwiązania informatyczne, które zostaną wykorzystane w airbusie A350 i A380. Ten ostatni to prawdziwy lotniczy gigant, czterosilnikowy samolot pasażerki ma dwa poziomy i mieści 555 osób.

  Ile lat specjaliście z Transition Technologies będą realizować zamówienie producenta samolotów? - Kontrakt jest wieloletni i wielomilionowy. Więcej szczegółów nie mogę zdradzić, ponieważ są okryte tajemnicą handlową – odpowiada Lis.

  Wiadomo, żeby sprostać zamówieniu, łódzki oddział firmy chce zatrudnić nowych pracowników. Poszukuje głównie programistów, konsultantów programów. Potrzebnych jest 50 specjalistów. Obecnie w przedsiębiorstwie jest zatrudnionych 80 osób.

  Firma chce zatrudniać głównie osoby, które niedawno ukończyły studia, absolwentów z najlepszymi wynikami. Wymagane jest jednak nie tylko wykształcenie informatyczne, ale także bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Jest to konieczne, ponieważ w firmie pracownicy posługują się właśnie tym językiem nie tylko w kontaktach z klientami, ale także w rozmowach między sobą. – Angielski jest językiem programistów. Poza tym w naszej firmie pracują także obcokrajowcy – wyjaśnia Lis.

  Osoby, które zostaną przyjęte do pracy w Transition Technologies przez pierwsze trzy miesiące czeka wdrażanie się w systemy firmy. Jednak to nie koniec nauki. Początkujący pracownik szkoli się przez dwa lata. W tym czasie przechodzi rozmaite kursy dostosowane do jego pracy, a także projektów, w których ma brać udział.

  Łódzcy programiści nie pracują wyłącznie dla Airbusa. W tej chwili realizują ponad 40 projektów, z czego kilkanaście powstaje dla producenta samolotów. Firma chce w najbliższym czasie rozszerzyć swoją działalność na rynku amerykańskim.
  http://lotniczapolska.pl/Wielomilion...iej-firmy,1783

 2. #2

  Dołączył
  Oct 2007
  Mieszka w
  EPWA

  Domyślnie

  Transition Technologies to firma dostarczająca oprogramowanie dla sektora energii i gazu oraz branży motoryzacyjnej i lotniczej. W Łodzi znajduje się jedno z trzech światowych centrów badawczo-rozwojowych należących do firmy - PolandSolution Center.

  Polska Agencja Informacji Inwestycji Zagranicznych podaje, że Airbus jest do tego stopnia zadowolony z programistów łódzkich, że zdecydował się na podpisanie kontraktu na wyłączność. Łódzkie centrum pokonało w przetargu nawet firmy francuskie, współpracujące wcześniej z Airbusem.

  W tej chwili centrum zatrudnia 80 osób. Dzięki zleceniom Airbusa firma przyjmie 50 kolejnych pracowników w tym roku i 70 w następnym.  Informatycy będą pracować m. in. nad oprogramowaniem wspomagającym wytwarzanie Airbusa A350 oraz A380 - najnowszego obecnie modelu na świecie. Jest to dwupokładowy gigant, który na pokład może zabrać nawet 550 osób.
  Źródło: PAIIZ

  Poniższe zdanie jest fałszywe.
  Powyższe zdanie jest prawdziwe.

 3. #3
  BN
  BN jest nieaktywny
  Awatar BN

  Dołączył
  Jan 2007

  Domyślnie


  Polecamy

  Czyli nie do Polskiej firmy, ale tylko Polskiego oddziału firmy z USA

  Mimo to cieszy że Polacy będą mieli swój wkład w A350 i A380

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •