Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
Like Tree2Likes
  • 2 Post By frik

Wątek: Wykształcenie

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2018

    Domyślnie Wykształcenie


    Polecamy

    Witam wszystkich.

    Szukałem na forum ale nic takiego nie znalazłem więc pytam:

    Czy brak matury eliminuje mnie jako ucznia ATPL i przyszłego pilota? Problem ze znalezieniem pracy itd ? Ukończyłem szkołę średnią Ale tylko że świadectwem kwalifikacji jako technik.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Awatar patryk_szym

    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Heidelberg

    Domyślnie

    Zazwyczaj wszędzie wymagane jest wykształcenie średnie które o ile się nie myle uzyskuje się po ukończeniu szkoły średniej nawet bez matury.
    70-300 + D5100


  3. #3

    Dołączył
    Mar 2009

    Domyślnie

    Wykształcenie średnie bez matury? To skończywszy studia bez magisterki też mam wyższe?

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    EGLL

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wrocławianin Zobacz posta
    Wykształcenie średnie bez matury? To skończywszy studia bez magisterki też mam wyższe?
    tak
    Moje loty | Moje zdjęcia | Instagram | oneworld: AT AA AB BA CX AY IB JL JJ LA MH QF QR RJ S7 UL

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2009

    Domyślnie

    Tak ze średnim i z wyższym?

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2015
    Mieszka w
    Warsaw, Poland

    Domyślnie

    Masz wyższe niepełne.

  7. #7
    Awatar Cruiser

    Dołączył
    Sep 2009

    Domyślnie

    Jak np licencjat.

  8. #8

    Dołączył
    Sep 2015
    Mieszka w
    Warsaw, Poland

    Domyślnie

    Akurat licencjat to pełnoprawne wyższe wykształcenie. Tyle ze z tytułem licencjata a nie magistra.

  9. #9

    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    EPPO

    Domyślnie

    Nie ma czegoś takiego jak wykształcenie wyższe niepełne. Albo uzyskałeś jakiś poziom wykształcenia albo go nie uzyskałeś. Jeśli nie zaliczyłeś jednego przedmiotu lub nie oddałeś pracy dyplomowej to danego poziomu wykształcenia nie uzyskałeś. Pan prezydent Kwaśniewski ma wykształcenie średnie.

    Wracając do pytania. Kilka lat temu z ustawy prawo lotnicze zniknął wymóg wykształcenia dla licencji lotniczych ale przewoźnicy zazwyczaj wymagają minimum „high school diploma”.
    Pozdrawiam,
    Jordan Jasiński
    http://skyisthelimit.aero

  10. #10

    Dołączył
    Mar 2009

    Domyślnie

    No właśnie , tak sądziłem, czyli średnie bez matury też nie jest średnim. Na studiach jest coś takiego jak absolutorium. Mam je bez pracy. Co wtedy?

  11. #11

    Dołączył
    Jan 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska

    Domyślnie

    Średnie wykształcenie ma się po otrzymaniu świadectwa ukończenia liceum lub technikum. NIE jest do tego konieczna matura. Matura to formalnie tylko przepustka na studia, choć w praktyce wielu pracodawców jej wymaga.
    ,,Fizyka jest fundamentem wszystkich nauk przyrodniczych i technicznych. Przestańmy mówić o praktycznych „zastosowaniach” fizyki. Fizyka bowiem nie „znajduje” zastosowania w technice, fizyka stworzyła technikę, jest jej źródłem i istotą. I fizyka ciągle tworzy nowe techniki.'' Arkadiusz Piekara

  12. #12
    Moderator
    Awatar frik

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    EPBC/EPWA/EPMM

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wrocławianin Zobacz posta
    czyli średnie bez matury też nie jest średnim.
    Jest. Matura nie jest konieczna do ukończenia liceum/technikum. Matura to egzamin konieczny do przyjęcia na studia. Natomiast aby ukończyć studia wyższe (pierwszego stopnia - licencjat/inżynier) należy obronić pracę dyplomową.
    Omega98 and jordanj like this.
    Quidquid latine dictum sit, videtur sapiens.


  13. #13

    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    EPPO

    Domyślnie


    Polecamy

    Doprecyzowując. Zgodnie z art. 3 pkt 21c ustawy o systemie oświaty matura jest egzaminem dla absolwentów szkół posiadajacych wykształcenie średnie lub średnie branżowe co implikuje posiadanie takiego wykształcenia już przed przystąpieniem do egzaminu maturalnego. Niefdyś było to określone explicite w art. 11a ustawy ale z jakichś powodów ten przepis prawa został uchylony.
    Swoją drogą taka ciekawostka. Ustawodawca wielokrotnie posługuje się terminem wykształcenie średnie nie definiując jednocześnie co on oznacza. Art. 93 wymienia dokumenty potwierdzające wykształcenie średnie ale dotyczy on uznania wykształcenia uzyskanego zagranicą.
    Pozdrawiam,
    Jordan Jasiński
    http://skyisthelimit.aero

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •