Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
 1. #1
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody

  Domyślnie Nie dość że płacisz więcej, to polecisz dłużej


  Polecamy

  Podróżowanie samolotem zdrożało, a zanosi się też na to, że loty będą trwały dłużej. Brytyjskie linie lotnicze wzrost cen ropy starają się zrekompensować oszczędnościami paliwa. Dlatego nakazują swoim pilotom redukcję prędkości podczas lotu. Za ich przykładem pójdą najprawdopodobniej wszyscy tani przewoźnicy.
  Nowe rozwiązanie wprowadziły na razie dwie brytyjskie kompanie - Easyjet i BMI. Ich piloci mają zmniejszyć prędkość o ok. 2 proc. To odpowiedź na wciąż drożejącą ropę - tłumaczy w "The Guardian" rzecznik Easyjet, drugiego największego po Ryanair taniego przewoźnika.

  Dłużej na szynach

  Jak podaje brytyjska gazeta, wzrost cen ropy, ostatnio do 142 dolarów za baryłkę, zaczyna oddziaływać na każdy niemal środek transportu w Wielkiej Brytanii.
  Wcześniej koleje First Group zorganizowały pilotaż dla maszynistów, by nauczyć ich równomiernej jazdy między stacjami. Gwałtowne przyspieszenia i zwalnianie powodują większe spalanie paliwa.

  Dłużej na wodzie

  Droższe paliwo wydłużyło także czas podróży pasażerom promów. Jeden z przewoźników, Stena Line zapowiedział już, że podróż z północnej Walii do południowo-zachodniej Szkocji wydłuży się o 20 minut. To dużo, zważywszy, że dotychczas rejs trwał 99 minut.

  Analitycy rynku twierdzą, że zmiany wprowadzane przez brytyjskich przewoźników są najprawdopodobniej zwiastunem ogólnoeuropejskiej tendencji. Z czasem więc zaczniemy latać wolniej także nad Polską.

  TVN24
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

 2. #2
  Awatar Zelazny

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie

  Z powodu drogiej ropy samoloty latają wolniej

  Dwie brytyjskie linie lotnicze - Easyjet oraz BMI - z powodu drożejącej ropy nakazały pilotom, by latali wolniej w celu oszczędniejszego użycia paliwa - donosi sobotni "The Guardian".

  Rzecznik Easyjet - drugiego największego po Ryanairze taniego przewoźnika - potwierdził, że pilotów poinstruowano, by na niektórych trasach zmniejszyli średnią szybkość lotu o ok. 2 proc. BMI - drugi po BA operator Heathrow - przyznał, że obniżył średnią szybkość lotu o ok. 3 mile na godzinę.

  Wzrost cen ropy, za którą płacono ostatnio 142 USD za baryłkę, zaczyna oddziaływać na każdy niemal środek transportu w W. Brytanii.

  Operator kolejowy First Group wprowadził kursy dla maszynistów, by nauczyć ich równomiernej jazdy między stacjami, ponieważ ostre przyspieszenia i zwalnianie powodują większe spalanie paliwa.

  Pasażerowie ekspresowego pociągu TransPennine muszą sprawniej zrywać się z nóg, jeśli chcą wysiąść na stacji lub wsiąść do pociągu, ponieważ automatyczne drzwi zostały przeprogramowane i zamykają się szybciej, by następowała mniejsza strata automatycznie chłodzonego powietrza.

  Drogie paliwo wydłużyło czas podróży promem. Operator połączeń promowych Stena Line zapowiedział już, że podróż z Holyhead (wyspa Anglesey, płn. Walia) do Stranraer (południowo-zachodnia Szkocja) wydłuży się o 20 minut z 99 minut obecnie, ponieważ prom będzie płynął wolniej. Podróż promem do Belfastu z tego samego powodu zajmie 14 minut dłużej.

  Inicjatywy zmierzające do oszczędniejszego zużycia paliw wprowadzają też operatorzy komunikacji autobusowej, zaś w ocenie Adama Ashmore'a z organizacji AA zrzeszającej indywidualnych kierowców drogie paliwo spowodowało zmniejszenie ruchu samochodowego nie tylko na autostradach, ale także w miastach.
  Źródło : PAP

 3. #3

  Dołączył
  Nov 2007
  Mieszka w
  Glasgow

  Domyślnie

  I dobrze moim zdaniem kolej w krotkim czasie zastapi polaczenia do 1 tys km latwiej taniej szybciej i przyjemniej LGW - CDG
  --
  Can't keep my mind from the circling skies
  Tongue-tied and twisted Just an earth-bound misfit, I

 4. #4
  Awatar MatSi

  Dołączył
  Oct 2007
  Mieszka w
  FRA

  Domyślnie


  Polecamy

  Jeśli to będzie TransRapid to może i zastąpi samolot ;p

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •