Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
 1. #1

  Dołączył
  Sep 2019

  Domyślnie Samodzielny lot osoby niepełnoletniej


  Polecamy

  Witam. Mam pytanie dotyczące lotu krajowego Lotem. Osoba niepełnoletnia (niecałe 17 lat) chce wybrać się w krótką trasę LOTem i wrócić tego samego dnia. Czy na trasach krajowych w dodatku tak krótkiej? (LUZ-WAW) będą potrzebne jakieś dodatkowe dokumenty od rodziców? Dziecko podróżowało już kiedyś do rodziny na trasie europejskiej wyposażone w komplet dokumentów i nikt tego nie sprawdzał. Pozdrawiam

 2. #2

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWA

  Domyślnie

  Niech ma przy sobie jakieś ID (paszport pewnie) i starczy

 3. #3

  Dołączył
  Sep 2019

  Domyślnie

  Zapomniałem, jeśli by to miało znaczenie - poprzedni lot był realizowany Ryanairem

 4. #4
  Awatar pitterek

  Dołączył
  Feb 2008
  Mieszka w
  Sosnowiec, Poland

  Domyślnie

  Legitymacja szkolna na lotach krajowych też działa. Poza tym, jeśli lot jest bez bagażu, to jak będzie odprawiony i będzie mieć kartę podkładowa (np na komórce) to przejść do kontroli bezpieczeństwa i nikt o dokument nie spyta.

  Sent from my SM-J730F using Tapatalk
  Pitterek

 5. #5

  Dołączył
  Jul 2014

  Domyślnie


  Polecamy

  Chyba, że to Euro-Tunel. Kiedyś zatrzymali mojego syna chyba 16/17 lat ale już wyższy niż ja i przy kontroli paszportów przed wejściem do pociągu (w Paryżu) pani z kontroli granicznej UK kazała mu się pokazać z rodzicem - każdy z nas poszedł do innego okienka i musiałem wrócić :-)
  Oczywiście to była kontrola graniczna a nie wejście na lot krajowy - tu nie powinno być problemu. Wydaje się, że są jakieś przepisy i dziecko chyba powyżej 16 lat (może wcześniej) może podróżować samotnie po kraju bez dodatkowych papierów/zezwoleń. Trzeba by zobaczyć przepisy. Podobnie jak powyżej jakiegoś wieku dziecko może samo poruszać się w okolicach zamieszkania - szeroko pojętych: generalnie droga do/ze szkoły ale także na jakieś dodatkowe zajęcia - to może obejmować treny także poza miejscowością zamieszkania.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •