Witam znawców tematu

Rnav Spottingiem zainteresowałem się dosyć niedawno. Po wielu przeczytanych wątkach na różnych forach zakupiłem lornetkę celestron 15x70, o której pisałem #7 http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogo...obsewacji.html Jest to niezły sprzęt, ale nie do końca jestem z tej lornety zadowolony. Powód prosty i przejrzysty jak niebo :] Najbliższy korytarz mam ok 50km od miasta (moją miejscowość zaznaczyłem na mapce żółtym kolorem) a do tego balkon w bloku na 2 piętrze i zawsze widzę wszystko malutkie a do tego zawsze pod słońce :/ Ta lornetka pięknie wypala oczy przy takich warunkach ;/Czasami oczywiście coś przeleci po skrócie tuż obok mojego miasta jak widać to na mapce a od czerwca będą latać również tuż nad moją głową LOT-y Warszawa - Kaliningrad, ale to troszkę dla mnie za mało. Rozumiecie...

Niedługo zacznie się okres urlopowy i chciałbym do tego czasu zaopatrzyć się w sprzęt, którym mógłbym coś pooglądać i pofocic (najlepiej z użyciem kompaktu) co lata na wysokości Olsztyna. Mam ograniczony budżet tj. max. zaporowa granica 700zł. Wymagania mam dosyć duże, ale być może osiągalne w tej cenie. Poradzicie coś?

I mam pytanko jeszcze odnośnie radaru Watch Air Traffic - LIVE!. Dlaczego samoloty zanikają na ok 1cmin. kiedy znajdą się w okolicy mojego miasta i wzdłuż Olsztyna? Jest jakiś sposób na to aby taka sytuacja nie występowała?