Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
 1. #1

  Dołączył
  Mar 2009
  Mieszka w
  Bytom

  Domyślnie Jaka trasa SHY 388 KTW-AYT i SHY 387 AYT-KTW


  Polecamy

  Witam, leciałem w środę z Antalyi do Katowic SHY 387 B-737-400 (błękitny staruszek) i bardzo jestem ciekaw jak wygląda trasa tego samolotu, próbowałem poszukać tu jakiegoś info ale jakoś nie bardzo mi to idzie.
  Czy trasa jest taka sama do Antalyi z Katowic, czy samolot leci innymi drogami? Widziałem dużo miast w nocy, ale nie mam pojęcia jakie to były.
  Przelot całkiem spokojny, najgorsze było hamowanie na pasie w KTW, pas jest taki nierówny czy mogły być inne powody potwornych wstrząsów? W czasie lądowania w Antalyi nie było takiej ekstremy.
  Mam nadzieję że umieszczam pytanie w dobrym dziale.
  Aha, mieszkam w Bytom-Łagiewniki i może mi ktoś udzielić info jaka jest nad tą okolicą droga powietrzna? Codziennie widzę kilka samolotów, częto bardzo nisko lecących (np wizz), wszystkie lecą w kier KTW ale nadlatują z różnych kierunków (PŁD, PŁD-ZACH), jaka jest szerokość drogi powietrznej? Czy jest to jakoś normowane, czy jest to droga jednokierunkowa?
  Dużo pytań, może naiwnych ale czytając to forum i wasze opisy chcę wiedzieć więcej na temat tego co lata nad moją głową
  Dzięki za ew odpowiedź i wyrozumiałość.
  Zawsze przy mnie: Nikon D-200; SB-800; 17-50; 17-70; 70-300; stare "fish eye" i coś tam jeszcze...

 2. #2
  Awatar Canon

  Dołączył
  May 2007
  Mieszka w
  WAW

 3. #3

  Dołączył
  Aug 2008
  Mieszka w
  Wenus

  Domyślnie

  Canon - kreskę na mapie każdy może sobie zrobić. Tutaj ważne jest jak wyglądają trasy lotnicze, bo z faktu że ta mapa wciąż uznaje Jugosławię, ZSRR i Czechosłowację to też nie można być dumnym...

 4. #4
  Awatar Canon

  Dołączył
  May 2007
  Mieszka w
  WAW

  Domyślnie

  No to jestem ciekaw, kto Ci takie coś udostępni. Dałem link do tego co znałem. Komuś może wystarczyć prosta linia, innej osobie łamana, a Tobie np. cały plan, taki jak jest w FMC.

 5. #5

  Dołączył
  Aug 2008
  Mieszka w
  Wenus

  Domyślnie

  Nie nie, mi tam plan do szczęścia nie jest potrzebny. Chciałem tylko zaznaczyć że zazwyczaj nie leci się po linii prostej. Nawet jeśli nie ma przeciwwskazań (typu niedawny LOT do Pekinu) to i tak leci się nieco inaczej. Sam się zorientowałem dopiero po którymś locie jak np. wracając z Weeze do Wrocławia lecieliśmy prawie nad Poznaniem, a z Charleroi przez Frankfurt i nad północną Pragą

 6. #6
  Awatar cohontes

  Dołączył
  Jun 2007
  Mieszka w
  Bytom

  Domyślnie

  pamiętam , że ktoś w relacjach o swoich podróżach udostępnił takie coś ale używał chyba do tego GPS , trasa była dodatkowo nałożona na Google maps
  UL908 UL619* UM984 UL986 UT710 UL623 UP193* UT709 UQ10

 7. #7
  Awatar alien

  Dołączył
  Oct 2008
  Mieszka w
  3M
  For every solution there is a problem.


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •