Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
 1. #1

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie Katastrofa Tu-134 w Rosji (17MAR07)


  Polecamy

  Wypadek rosyjskiego Tu-134
  Rosyjski samolot Tu-134 rozbił się podczas awaryjnego lądowania w rosyjskim mieście Samara. Na razie wiadomo, że 5 osób nie żyje, 51 jest rannych.

  RMF

 2. #2
  Awatar nemo

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPKT

  Domyślnie

  Co najmniej 5 osób zginęło, a 51 zostało rannych w katastrofie samolotu Tu-134, który rozbił się podczas lądowania w sobotę rano na lotnisku w Samarze nad Wołgą - poinformowało rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych.

  W samolocie lecącym z Surgutu do Samary znajdowały się 63 osoby - 56 pasażerów i siedmiu członków załogi.

  gazeta.pl

 3. #3

 4. #4

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWA

  Domyślnie

  Do siedmiu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych katastrofy, której uległ podczas awaryjnego lądowania w Samarze nad Wołgą samolot pasażerski Tu-134 - poinformowała Irina Andrianowa, rzeczniczka prasowa rosyjskiego ministerstwa ds.sytuacji nadzwyczajnych.


  Dodała, że według wstępnych danych do szpitala przewieziono 10 osób, z których sześć jest w stanie ciężkim. Na lotnisku pomoc uzyskało 24 pasażerów.

  Agencje podawały, że w wyniku katastrofy rannych zostało 50 osób.

  Według wstępnych hipotez w samolocie lądującym w Samarze nie wysunęło się podwozie i pilot zdecydował się na "twarde" lądowanie, podczas którego kadłub przełamał się. Na szczęście nie doszło do wybuchu pożaru.

  Samolot należący do rosyjskich linii lotniczych Utair, leciał z Surgutu przez Samarę do Biełgorodu. Na jego pokładzie znajdowały się 63 osoby - 56 pasażerów i siedmiu członków załogi.

  Tu-134 jest najstarszym typem samolotów w rosyjskich liniach lotniczych. Według ekspertów powinien on już dawny być wycofany z eksploatacji.

  12 lutego decyzją władz Rosji, podjętą po konsultacjach z Komisją Europejską, Utair jak i osiem innych linii rosyjskich zostało objętych zakazem lotów na obszar UE. (mj)

  wp.pl

 5. #5
  Awatar Estraven

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  Według CNN z kolei "maszyna miała przyziemić tak gwałtownie, że "jedno ze skrzydeł zetknęło się z nawierzchnią pasa startowego."

  http://www.cnn.com/2007/WORLD/europe...ash/index.html

  Znowu różne wersje
  _____________________________________
  Pingwiny nie mogą latać, bo nie mają śmigieł

 6. #6
  Awatar marcin_epkk

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Kraków

 7. #7
  Awatar Gabec

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie

  wylada na to ze to ta maszyna sie dzis rozbila
  http://www.planepictures.net/netshow.php?id=503232
  no risk, no fun ;D


 8. #8
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody

  Domyślnie

  Samolot przełamał się na pół przy lądowaniu

  W mieście Samara nad Wołgą rozbił się samolot pasażerski. Siedem osób zginęło. Nie jest znana dokładna liczba rannych. Na pokładzie maszyny znajdowały się 63 osoby. Nie wiadomo, czy wśród nich byli Polacy.

  Jak podaje rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych, Tu-134 rozbił się podczas awaryjnego lądowania, bo nie wysunęło się w nim podwozie. Świadkowie opowiadali, że samolot przełamał się na pół. "Podczas zejścia na ląd jego kadłub uderzył gwałtownie o ziemię" - wyjaśnia rzecznik resortu Irina Adrianowa.

  Cały czas nadchodzą sprzeczne informacje na temat rannych. Według Iriny Adrianowej, do szpitali trafiło dziesięć osób, w tym sześć w ciężkim stanie, a na lotnisku opatrzono 24. Agencje podawały, że w katastrofie zostało rannych ponad 50 osób.

  Tu-134 należący do linii Utair leciał z miasta Surgut na Syberii do Samary. Na pokładzie miał 56 pasażerów i siedmiu członków załogi. Na razie nie wiadomo, czy feralnym kursem lecieli Polacy.

  Linie Utair od lutego mają zakaz latania nad Unią Europejską.

  Samolot Tu-134 to przestarzała maszyna, lata od 1967 roku. Była chlubą Związku Radzieckiego, który eksportował chętnie ten model do innych krajów bloku wschodniego. Jednak po upadku reżimu dawne państwa komunistyczne zrezygnowały z hałaśliwej maszyny. Ale w Rosji Tu-134 ciągle lata.

  Dziennik Online
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

 9. #9
  Awatar Gata

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Gdańsk

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Vesti.ru
  Первая версия - проблемы с шасси, из-за которых летчикам пришлось сажать самолет на брюхо. Однако по уточненным данным, шасси вышли нормально, но лайнер коснулся земли не долетев четырехсот метров до начала взлетно-посадочной полосы и чуть в стороне от нее - так что на первый план вышла версия об ошибке пилотирования.
  Pierwsza wersja - problemy z podwoziem, z powodu których piloci musieli lądować na brzuchu. Jednak nowe dane mówią, że podwozie wyszło normalnie, ale maszyna dotknęła ziemi 400 metrów przed początkiem pasa startowego i nieco z boku od niego - tak że obecnie mówi się o błędzie pilota.

  Cytat Zamieszczone przez Aviaforum.ru cytując NTV
  Самолет сел мимо полосы не долетев до нее 400 метров и правее на 130-150 метров... 400 метров проехал на брюхе, перевернулся через левое крыло, разрушился и загорелся...
  Samolot przyziemił 400 m. przed początkiem pasa i 130-150 m. na prawo od niego, 400 metrów przejechał na brzuchu, przewrócił się przez lewe skrzydło, rozpadł się i zapalił...

  Aha, piszą jeszcze, że lądowanie odbywało się we mgle, przy 150-200 m. widoczności...

 10. #10
  Awatar Marcin747

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Jerozolima, Izrael

  Domyślnie


  Fot. ALEXEI MAISHEV AP
  Wrak rozbitego TU-134 na lotnisku w Samarze

 11. #11
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody

  Domyślnie  vesti.ru
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

 12. #12

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  To był Utair, prawda? To również im Unia zakazała wlatywać do siebie. I proszę - bardzo dobrze!

 13. #13

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  Ulan Bator

  Domyślnie

  UTAir nie jest na czarnej liście UE. Ma zakaz wlotu do UE, nadany przez rosyjskie władze.

 14. #14
  Awatar Gata

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Gdańsk

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Vesti.ru
  У разбившегося в субботу утром в Самаре самолета Ту-134 были проблемы с курсо-глиссадной системой, заявил в интервью информационному каналу ŤВестиť бортмеханик авиалайнера Александр Муратов. Эта система дает экипажу информацию о положении машины при заходе на посадку. По его словам, о проблемах с курсо-глиссадной системой была запись в бортовом журнале самолета. Ранее авиакомпания ŤЮТ-эйрť, которой принадлежал самолет, заявляла, что он был полностью исправен.

  "Все было в штатном режиме, и никаких отказов, неисправностей на самолете не было. Однако недавно на этом самолете была запись в бортовом журнале о некоторых отказах в работе курсо-глиссадной системы. То есть она работает периодически, небольшие какие-то отказы получаются", - сказал член экипажа, находящийся сейчас в больнице.
  Samolot miał problemy z systemem nawigacyjnym ("курсо-глиссадная система" = ILS), był na ten temat wpis do dziennika pokładowego. Jeden z członków załogi, leżący obecnie w szpitalu, powiedział, że od jakiegoś czasu system działał z przerwami i niedokładnie, choć przed tym lotem był sprawny.

  Całość artykułu: http://www.vesti.ru/news.html?id=110795&tid=44130
  Rysunek pokazujący drogę maszyny:

 15. #15
  Awatar b 737

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Staszów

  Domyślnie Piloci Tu-134 winni katastrofy


  Polecamy

  Dwóch pilotów rosyjskich linii UTair, dostało wyrok w zawieszeniu za spowodowanie katastrofy, która wydarzyła się w marcu 2007 roku w pobliżu lotniska w Samarze, w Rosji.

  17 marca 2007 roku, samolot Tu-134 linii UTair lot nr. 417 lecący z Surgut z Rosji, rozbił się w odległości 300 metrów od progu pasa nr. 23 na lotnisku Kurumoch w Samarze. W wyniku zderzenia z ziemią zginęło 6 osób, a około 50 zostało rannych
  Piloci zostali uznani winnymi naruszenia przepisów dotyczących bezpieczeństwa, nieumyślnie powodując śmierć 6 osób znajdujących się na pokładzie Tupolewa.

  Federalny Urząd Śledczy w Rosji potwierdził, że sąd w Samarze skazał kapitana samolotu na 6 lat więzienia w zawieszeniu, zaś drugiego pilota na 2 lata w zawieszeniu. Zdaniem urzędu, piloci zwlekali z decyzją o przejściu na drugi krąg. Z kolei wieża kontrolna, nie była w stanie w szybkim tempie przekazać meldunków dotyczących coraz bardziej pogarszających się warunków pogodowych na lotnisku.

  Widoczność wówczas spadła poniżej poziomu, przy którym można byłoby bezpiecznie wylądować. Piloci zdecydowali się na lądowanie, mimo iż na wysokości decyzyjnej nie byli w stanie zawiązać kontaktu wzrokowego z ziemią. Próba lądowania w tak trudnych warunkach kosztowała życie 6 osób.
  Piloci Tu-134 winni katastrofy - Lotnicza Polska -
  Pozdrawiam G

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •