Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1
  Awatar Rumun

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  LSZK

  Domyślnie Niemiecki Tornado rozbił się w Szwajcarii


  Polecamy

  Tornado niemieckiej Luftwaffe rozbił się dziś ok godziny 15tej w okolicach Lauterbrunnen w Szwajcarii. Załoga zdążyła się katapultować, jednak jeden z pilotów zginął, drugi ranny.
  Przyczyną był najprawdopodobniej błąd pilota.
  więcej po niemiecku: TU
  a tu po angielsku
  pozdrawiam,
  Rumun

 2. #2
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody

  Domyślnie Re: Niemiecki Tornado rozbił się w Szwajcarii

  Jeden pilot nie żyje. Drugi jest ciężko ranny. Wracali z ćwiczeń na Korsyce do Niemiec. Obaj piloci maszyny typu Tornado katapultowali się. Znaleziono ich na lodowcu na terenie gminy Lauterbrunnen w południowej części kantonu berneńskiego. Prawdopodobnie popełnili błąd. Jak relacjonował Jost Brunner, prezes gminy Lauterbrunnen, w trakcie spaceru zobaczył samolot lecący bardzo nisko wzdłuż doliny. "Zaczął się wznosić dopiero w miejscu, gdzie dolina się zwęża. Zniknął za górą Schwarzmoench" - opowiadał. Kilkanaście minut wcześniej samolot uzupełnił paliwo na szwajcarskim lotnisku wojskowym Emmen w kantonie Lucerny.

  Dziennik Online
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

 3. #3
  ModTeam Senior Screener
  Awatar Drzemi

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  EPGD / EPMM

  Domyślnie


  Polecamy

  Niemiecki samolot bojowy Tornado rozbił się w czwartek w Alpach Szwajcarskich, przy czym jeden z dwóch członków załogi poniósł śmierć - poinformowała szwajcarska policja.
  Katastrofa nastąpiła około godziny 15 na terenie gminy Lauterbrunnen w południowej części kantonu berneńskiego. Krótko przedtem powracający z ćwiczeń na Korsyce do Niemiec samolot uzupełnił paliwo na szwajcarskim lotnisku wojskowym Emmen w kantonie Lucerny.

  Obaj członkowie załogi katapultowali się. Znaleziono ich na lodowcu - jednego martwego, a drugiego z obrażeniami.

  Jost Brunner, prezes gminy Lauterbrunnen, powiedział szwajcarskiemu radiu, że w trakcie przechadzki zauważył samolot lecący wzdłuż doliny na małej wysokości. - Zaczął się wznosić dopiero w miejscu, gdzie dolina się zwęża. Zniknął za górą Schwarzmoench - relacjonował Brunner.

  Według szwajcarskich władz lotniczych, odrzutowy Tornado leciał po wyznaczonej trasie z Nimes w południowej Francji do macierzystej bazy Lechfeld koło Augsburga w Bawarii.
  o2.pl

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •