Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  EPWA

  Domyślnie Rosja - zestrzelenie śmigłowca


  Polecamy

  Nie jestem pewien, czy informacje o zestrzeleniach statków powietrznych również warto zamieszczać, więc proszę o ewentualne opinie.

  W Czeczenii zestrzelono rosyjski śmigłowiec - 18 zabitych
  ulast, PAP2007-04-27, ostatnia aktualizacja 2007-04-27 13:18
  Przewożący żołnierzy rosyjski wojskowy śmigłowiec Mi-8 został w piątek najprawdopodobniej zestrzelony w Czeczenii, przy czym zginęło wszystkich 18 ludzi, znajdujących się na pokładzie - poinformowało rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.
  Wstępne ustalenia wskazują, iż przyczyną katastrofy było zestrzelenie - oświadczył przedstawiciel delegatury resortu w Rostowie nad Donem. Według niego, śmigłowiec uczestniczył w operacji wojskowej przeciwko bojownikom czeczeńskim.

  Jak podawano już wcześniej, śmigłowiec rozbił się o godzinie 11.43 czasu lokalnego (9.34 czasu polskiego) w pobliżu miejscowości Szatoj w południowej Czeczenii.

  Źródło: http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34174,4094963.html

 2. #2
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody

  Domyślnie Re: Rosja - zestrzelenie śmigłowca


  Polecamy

  Pewne jest, że w katastrofie rosyjskiego śmigłowca Mi-8 w Czeczenii zginęło osiemnastu żołnierzy Jeśli chodzi o przyczyny rozbicia się helikoptera - pojawiają się różne wersje. Katastrofa miała miejsce w regionie Szatoi. Władze rosyjskie nie są do końca zgodne czy jej przyczyną była awaria czy zestrzelenie. Przedstawiciele rosyjskiego ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych podają sprzeczne wersje zdarzenia.

  Maszyna z 15 żołnierzami i trzema osobami załogi brała udział w akcji przeciwko partyzantom. W tym rejonie Czeczenii, jak podają źródła rosyjskie, ukrywać się mają czeczeńscy rebelianci. Promoskiewski prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow uznał, że przyczyną tragicznego wypadku była usterka techniczna. Sami partyzanci na razie w tej sprawie milczą.

  Dziennik Online
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •