źródło: lotniczapolska.pl
link do artykułu: Nieudany skok w tandemie przyczyn? ?mierci dwóch osób - Lotnicza Polska -

Do wypadku doszło w sobotę, 16 stycznia, w pobliżu lotniska w mieście Parkman w stanie Ohio. Obaj skoczkowie zginęli na miejscu.Fot. archiwum

Lokalne władze poinformowały, że w wypadku śmierć ponieśli: instruktor spadochronowy Daniel Mathie oraz Sierra Thomas, dla którego ten skok był pierwszym w życiu.

Z relacji świadków wynika, że para bezpiecznie opuściła samolot, jednakże próba rozłożenia spadochronu nie powiodła się. Czasza nie otworzyła się całkowicie i skoczkowie zaczęli kręcić się z dużą prędkością wokół własnej osi. Niestety spadochroniarz Daniel Mathie nie zdołał wczepić czasy głównej i rozłożyć spadochronu zapasowego. Obie ofiary wypadku znaleziono martwe na otwartym polu niedaleko lotniska.

Pilot samolotu zeznał, że gdy para opuściła maszynę i otworzyła spadochron zauważył, że linki są splątane. Zauważyłem, że coś jest nie tak, jednak myślałem, że Daniel zdoła wypiąć główną czaszę i wylądują bezpiecznie. Niestety stało się inaczej. To dla mnie wielka tragedia - powiedział pilot podczas przesłuchania.

30 – letni skoczek Daniel Mathie był bardzo dobrze wyszkolonym instruktorem.