Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1
  Zbanowany
  Dołączył
  Aug 2008
  Mieszka w
  Bielsko-Biała
  Wpisów
  10

  Domyślnie 2010.01.18. Śmierć Martina Bormage. Spadł do kanału La Manche.


  Polecamy

  źródło: lotniczapolska.pl
  link do artykułu: http://lotniczapolska.pl/Martin-Brom...a-Manche,11354
  inne źródło: dlapilota.pl
  link do innego artykułu: Martin Bromage, który planowa? lot motolotni? z Londynu do Sydney zgin?? w pierwszym dniu wyprawy | dlapilota.pl
  Jak donoszą brytyjskie i francuskie media, Brytyjczyk Martin Bromage, który wyruszył w poniedziałkowy poranek w swoją samotną podróż motolotnią do Australii, spadł tego samego dnia kilkadziesiąt kilometrów przed francuskim wybrzeżem.  Fot. archiwum

  Wielka podróż Martina Bromaga miała polegać na samodzielnym przelocie dwuosobową motolotnią z lotniska Gloucestershire Airport pod Londynem do Australii. Trasa lotu była zaplanowana przez 18 różnych krajów i 4 kontynenty.

  Z okazji tego wyjątkowego przelotu Martin zorganizował zbiórkę pieniędzy dla organizacji charytatywnej Help the Heroes, która zajmuje się pomocą dla rannych Brytyjskich żołnierzy walczących w Iraku i Afganistanie.

  Początek podróży znajdował się w Anglii w Gloucestershire. Pierwszym istotnym elementem podróży 49-latka było przekroczenie kanału La Manche. Lot nad kontynentem nie sprawił motolotniarzowi problemu. Nad wodami kanału La Manche napotkał bardzo złe warunki pogodowe: niską podstawę gęstych chmur i zamglenie. W kilkadziesiąt minut po rozpoczęciu lotu, nadajnik zatrzymał się kilkadziesiąt kilometrów od francuskiego wybrzeża. Zespół Martina, który za pomocą internetu nadzorował jego lot od razu po zauważeniu niepokojących sygnałów nadajnika GPS zaalarmował odpowiednie służby.

  Bardzo złe warunki pogodowe w chwili wypadku uniemożliwiły brytyjskim i francuskim służbom wysłanie śmigłowca straży przybrzeżnej. Na chwilę obecną nieznane są okoliczności tego zdarzenia. Ciało Martina Bromage zostało odnalezione w wodzie około godziny 2200 UTC.

  W poniedziałek około południa spodziewany był na francuskim lotnisku Le Toquet. Z informacji, których Martin udzielił przez radio wynikało, że przez nagłe załamanie pogody zdecydował się zawrócić do Wielkiej Brytanii. W kilka chwil później ekipa straciła kontakt z Martinem.

 2. #2
  Awatar alien

  Dołączył
  Oct 2008
  Mieszka w
  3M

  Domyślnie


  Polecamy

  Trasa wyprawy zaplanowana była w ten sposób, że najdłuższe przeloty nad morzami miały sięgać 300 mil.
  Times przytacza wypowiedź dla BBC, w której pilot mówił o swoim przedsięwzięciu.

  Normally private pilots of any general aviation aircraft in this country think long and hard about a 20-mile flight across the Channel, so a 300-mile crossing in any aircraft is a great undertaking.

  My friends and family are very, very supportive, but they think I am criminally insane.


  Microlight pilot Martin Bromage dies on first leg of charity flight to Australia (contains video)
  For every solution there is a problem.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •