Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1

  Dołączył
  May 2008
  Mieszka w
  Mielec

  Domyślnie Schody wjechały w skrzydło


  Polecamy

  j.w

  W środę wieczorem, podczas śnieżycy, został uszkodzony samolot Ryanaira. Pasażerowie wylecieli do East Midlands dopiero wczoraj.

  Samolot do East Midlands miał wystartować z bydgoskiego lotniska w środę o godz. 20.35.
  - Siedzieliśmy w samolocie. Bagaże zostały już zapakowane, a my zapinaliśmy pasy - relacjonuje pani Ala. - Nagle poczułam, że coś w nas uderzyło. Przestraszyłam się bardzo, bo to, co poczułam, było tak silne, jakby samolot chciał nagle wystartować. Kiedy ochłonęłam, dowiedziałam się, że musimy wysiąść z samolotu. Wróciliśmy do sali odpraw. Tam spędziliśmy ponad półtorej godziny. Wszyscy w napięciu czekaliśmy na decyzję kapitana. On jednak powiedział nam, że nie polecimy. Okazało się bowiem, że schody, które odjeżdżały od samolotu, mocno uderzyły w skrzydło. Kazano nam iść do domów i zjawić się na lotnisku dopiero następnego dnia rano. Powiedziano nam, że wystartujemy w czwartek po jedenastej. Ja nie miałam problemu, bo mieszkam niedaleko lotniska, ale inni? Zwłaszcza ci, którzy byli spoza Bydgoszczy.

  W sali odpraw przez całą noc koczowało kilkadziesiąt osób. Nie wszyscy, co zrozumiałe, byli z tego zadowoleni. - Umówiłem się na spotkanie w sprawie pracy i musiałem je odwołać. Teraz nie wiem, czy będzie ono nadal aktualne - skarżył się pan Marcin. - Jestem głodny, zmarznięty i zły.

  W porcie dowiedzieliśmy się, że wszystkim, którzy musieli spędzić noc na lotnisku podano kawę, herbatę i coś do jedzenia. - Zamówiliśmy dla pasażerów posiłki w McDonald’s - tłumaczy Sylwia Gładkowska, dyrektor Biura Zarządu Bydgoskiego Portu Lotniczego. - Rzeczywiście, tuż przed startem były bardzo złe warunki atmosferyczne, padał gęsty śnieg. Kierowca, który odjeżdżał pojazdem ze schodami, uderzył w skrzydło.

  Uszkodzony samolot nie mógł wystartować. Ryanair wczoraj rano podstawił drugi, którym wszyscy pasażerowie o godzinie 11.30 odlecieli do East Midlands.

  Warto dodać, że do podobnych zdarzeń na bydgoskim lotnisku dochodzi bardzo rzadko. Ponad rok temu samolot zahaczył o lampę oświetleniową.

  Express Bydgoski


  MikeRomeo Aviation Video

 2. #2
  Mef
  Goście

  Domyślnie


  Polecamy

  To foto jest już z naprawy. Wymieniony został cały winglet, samolot odleciał bezpiecznie do UK.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •