Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
 1. #1
  Awatar b 737

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Staszów

  Domyślnie 63-latka wyskoczyła z samolotu i przeżyła


  Polecamy

  Na południu Francji, między miastami Grenoble i Valence, rozbił się mały samolot. Kilka sekund przed katastrofą pilot zmusił 60-letnią pasażerkę do wyskoczenia z kabiny, a następnie sam opuścił pokład. Oboje przeżyli – podaje agencja AFP.

  Samolot wyleciał z Valence w niedzielę. Z powodu złych warunków pogodowych i gęstej mgły, leciał na niedużej wysokości. W którymś momencie 59-letni pilot stracił kontrolę nad maszyną, która skierowała się wprost na pobliskie góry. Zanim maszyna rozbiła się, pilot zdążył zmusić 63-letnią pasażerkę do skoku, a następnie sam opuścił kabinę. Oboje spadli w metrową zaspę śniegu, co zamortyzowało upadek. Kilka sekund później samolot wbił się w górę.

  Pilot natychmiast wezwał ratowników, którzy odnaleźli kobietę w śniegu. Pasażerka była wyziębiona, odczuwała także bóle w klatce piersiowej i kręgosłupa, jednak - jak twierdzą lekarze - zarówno jej, jak i pilotowi po wypadku pozostaną tylko zadrapania.
  63-latka wyskoczy?a z samolotu i prze?y?a- Onet.pl - Wiadomo?ci -16.02.2010
  Pozdrawiam G

 2. #2

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie

  I są pozytywy wynikające z zalegających grubych warstw śniegu!Tu mieli szcżęscie.Szkoda tych co zginęli dziś w katastrofie Cessny w US.Oni tyle szczęście nie mieli.

 3. #3

  Dołączył
  Oct 2008

  Domyślnie

  Ciekawa informacja, chciałem dotrzeć do jakiś pewniejszych źródeł no i niestety okazało się, że wspomniani państwo lecieli, ale śmigłowcem! W ogóle dziwna ta historia, bo okazuje się że wcale nie skakali, tylko śmigłowiec zahaczył o drzwo i spadł na śnieg, co zamortyzowało jego upadek.

  Le Figaro - France : Drôme : ils survivent au crash de leur hélicoptčre
  Ostatnio edytowane przez Krasnall ; 16-02-2010 o 14:11

 4. #4

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie

  Starałem się sobie wyobrazić jak to wyglądało!To teraz sprawa jest bardziej oczywista.Ach ,ci pismacy!
  (jak nic pasuje historia o Wani co wygrał samochód...!)

 5. #5
  Awatar pbciderek

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPKK

  Domyślnie

  Takiego dziennikarzyne to by się przydało pogonić... Bajkopisarze, tylko sobie wyobrazić, że wszystkie informacje serwowane nam przez takie portale są na tym poziomie...
  [SIGPIC][/SIGPIC]

 6. #6
  Awatar szukajek

  Dołączył
  Jun 2009
  Mieszka w
  mikołów

  Domyślnie

  ja poprostu nie czytuje takich portali i mam spokój
  a artykuł od razu wydał się podejrzany
  żadnych zdjęć nazwy maszyny wysokości z jakiej rzekomo spadli lub wyskoczyli
  od takie zasłyszane gdzieś pitupitu
  poczekajmy na rzetelną obszerną relację jakiegoś poważnego francuskiego dziennika jak "le figaro" (zacytowany przez Krasnall)
  który zajmie się szczegółami technicznymi incydentu a nie ustalaniem dokładnego wieku osób w nim uczestniczących (jak to coraz częściej ma miejsce na onecie od takim internetowym "fakcie" )

 7. #7

  Dołączył
  Dec 2008
  Mieszka w
  PL

  Domyślnie

  Wyskoczyli ze śmigłowca
  Dwoje Francuzów, 59-letni pilot i 63-letnia pasażerka, uratowało się wczoraj, skacząc ze śmigłowca, zaraz przed rozbiciem się maszyny o stok góry.

  Lokalni dziennikarze określili typ rozbitego śmigłowca jako Ecureuil. Nie jest to stwierdzenie precyzyjne. Występować pod nim mogą jednosilnikowe Eurocoptery rodziny AS350, dwusilnikowe AS355, czy znacznie się od nich różniące, przedstawione na zdjęciu EC130. Wszystkie to jednak maszyny o maksymalnej masie startowej ok. 2,5 t dla 6-7 osób
  Wbrew informacjom, podanym przez część polskich mediów, dwójka Francuzów nie uratowała się, skacząc z awionetki, ale lekkiego śmigłowca Ecureuil. Do zdarzenia doszło wczoraj ok. godziny 15.30, u podnóża góry Serre de Montue, w rejonie Rodan-Alpy.
  Pilot wystartował z Megève i miał zamiar wylądować w Valence. Kilkadziesiąt kilometrów od celu, już w górach, pilot wleciał jednak w obszar bardzo gęstej mgły. Z tego powodu leciał wolno i stosunkowo nisko. Stracił jednak całkowicie orientację i nie mogąc polegać na obserwacji wzrokowej, zmusił pasażerkę do skoku ze śmigłowca, po czym wkrótce uczynił to samo. Helikopter po kilkunastu sekundach rozbił się o stok Serre de Montue.
  Oboje spadli na ziemię ze stosunkowo małej wysokości. Upadek zamortyzowała dodatkowo gruba na metr warstwa śniegu. Do tej pory nie ujawniono, czy decyzja o opuszczeniu śmigłowca została podjęta świadomie, czy pod wpływem paniki.
  O tym pierwszym świadczyłoby jednak zachowanie pilota. Poszedł po pomoc, po godzinie docierając do terenów zamieszkałych i precyzyjnie określając miejsce upadku ratownikom. Znaleźli oni pasażerkę, która była już wyziębiona (temperatura wynosiła ok. -10ºC), skarżyła się również na bóle klatki piersiowej i kręgosłupa, jednak nie odniosła poważnych obrażeń. Oboje zostali przewiezieni na obserwację do pobliskiego szpitala.
  Śledztwo w tej sprawie prowadzi równolegle miejscowa policja i komisja badania wypadków lotniczych. W stosunku do pilota, który znalazł się w krytycznych warunkach pogodowych, nie wysunięto jednak dotychczas żadnych zarzutów.

  Altair - Wyskoczyli ze ?mig?owca

  To powinna być prawda (ten artykuł)

 8. #8

  Dołączył
  Oct 2008

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez michał Zobacz posta
  To powinna być prawda (ten artykuł)
  Raczej tzw. g... prawda

  Le Figaro pisze:
  Contrairement aux premières informations relayées par les médias, ils n'ont pas sauté de l'appareil avant l'impact.
  W przeciwnieństwie do pierwszych informacji dostępnych w mediach, nie wyskoczyli oni [pasażerowie] z maszyny przed upadkiem.

  Co ciekawe, w komentarzach do tego artykułu pojawia się informacja, że newsa o skoku podało wcześniej również... Le Figaro

  Dalej czytamy:
  Selon le pompier, l'hélicoptère a probablement touché un arbre, ce qui a provoqué sa chute, amortie par l'épaisse couche de neige - plus d'un mètre - qui tapissait le sol à cet endroit. «Le pilote a vérifié l'état de santé de sa passagère, qui souffrait de douleurs au thorax et au bras. Il l'a laissée dans l'hélicoptère sous une couverture, pour la protéger du froid, et il est parti chercher des secours.»
  Zdaniem strażaka, helikopter prawdopodobnie zahaczył o drzwo, co spowodowało jego upadek, zamortyzowany przez grubą warstwę śniegu - ponad metr - który pokrywał w tym miejscu grunt. "Pilot sprawdził stan zdrowia pasażerki, która cierpiała na ból klatki piersiowej i ramienia. Położył ją w helikopterze [!] pod przykryciem, aby ochronić ją przed chłodem, i poszedł szukać pomocy."

 9. #9
  Awatar Kazor

  Dołączył
  Sep 2008
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  Coraz mniejsza ta ryba

  Jako mało aktywny użytkownik forum poniekąd uzupełnię post szukajka i zadam może niekoniecznie tego tylko wątku dotyczące pytanie:

  Po kiego grzyba na szanującym się forum zamieszczacie newsy z prasy lub portali, powiedzmy, bulwarowych ?
  Bo co, bo pierwsi dostarczają hot-newsy smaczne jak hot-dogi z katowickiego dworca do naszego pięknego kraju ?
  Może mnie się wydaje ale forum jest od dyskusji o wydarzeniach, niekoniecznie to musi następować 5 minut po nich.

  pozdrawiam
  Łukasz

 10. #10
  Awatar aszczytno

  Dołączył
  Apr 2009

  Domyślnie

  Lat temu ponad 30 (zdaje się w 1976 roku), upadek z 10000 m przeżyła stewardessa JAL-u, Vesna Vulović! Też jej się fartnęło, bo spadła w głęboki śnieg, a siłę upadku dodatkowo osłabiły gałęzie drzew. Wtedy skończyło się (o ile pamiętam) na połamaniu nóg i ogólnych obrażeniach.

 11. #11
  Awatar Kazor

  Dołączył
  Sep 2008
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie


  Polecamy

  o ile pamiętam, to ten przypadek jest kontrowersyjny bo nie ma na to dowodów i cała akcja jest postrzegana jako manipulacja socjorealistycznych władz...

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •