Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
 1. #1
  Awatar radek9556

  Dołączył
  Dec 2009
  Mieszka w
  Okolice Nowego Sącza

  Domyślnie 2010.02.18 Samolot wleciał w budynek-USA


  Polecamy

  Cytuję:

  Amerykańska Federalna Komisja Lotnictwa poinformowała, że niewielki samolot rozbił się o siedmiopiętrowy budynek w mieście Austin w stanie Teksas - czytamy w serwisie CNN.

  Na miejsce natychmiast przybyli strażacy, którzy zajęli się gaszeniem pożaru. Świadkowie mówią, że widzieli ludzi w oknach budynku, którzy wołali o pomoc.  http://www.tvn24.pl/-1,1643925,0,1,s...wiadomosc.html

 2. #2
  Awatar radek9556

  Dołączył
  Dec 2009
  Mieszka w
  Okolice Nowego Sącza

 3. #3
  Awatar radek9556

  Dołączył
  Dec 2009
  Mieszka w
  Okolice Nowego Sącza

  Domyślnie

  Jak podała telewizja Fox News, Krajowy Zarząd Bezpieczeństwa Transportu podejrzewa, że chodzi o zamierzony atak.W samolocie było około 150 litrów paliwa, co tłumaczy dużą skalę pożaru i innych zniszczeń. Incydent miał miejsce około godz. 10:00 rano czasu miejscowego. Uderzenie samolotu wywołało pożar na kilku piętrach budynku. Policja informuje, że gmach ewakuowano, ale co najmniej jedną osobę uznaje się za zaginioną, a kilka jest rannych.

 4. #4

  Dołączył
  Apr 2008
  Mieszka w
  Poznań/EPPO

  Domyślnie

  "prywatne" porachunki z biurem emigracyjnym (za onet.pl)
  Trzeba być naprawdę zdesperowanym żeby tak rozwiązywać problem... jaki by on nie był.

 5. #5
  Awatar da-w-id

  Dołączył
  Feb 2008

  Domyślnie

  A tutaj wiadomość od WP.PL


  Mały jednosilnikowy samolot uderzył w budynek rządowy w Austin w Teksasie. Jak podała telewizja Fox News, Krajowy Zarząd Bezpieczeństwa Transportu podejrzewa, że chodzi o atak "terroryzmu krajowego". Celem pilota samolotu był miejscowy urząd imigracyjny, przeciw któremu czuł on prawdopodobnie jakąś urazę.  Pilot to Joseph Andrew Stack. Tego samego dnia rano ten mężczyzna podpalił najpierw swój własny dom, po czym wsiadł do samolotu, poleciał nim w kierunku siedmiopiętrowego budynku rządowego i rozbił na nim maszynę.  Incydent miał miejsce około godz. 10:00 rano czasu miejscowego (16:00 czasu polskiego). Jak twierdzą świadkowie, samolot leciał pewnie, kierował się wprost na budynek. Zaraz po ataku amerykańskie siły lotnicze wysłały na miejsce dwa myśliwce F-16.

  Uderzenie samolotu wywołało pożar na kilku piętrach budynku. Policja informuje, że gmach ewakuowano, ale co najmniej jedną osobę uznaje się za zaginioną, a kilka jest rannych. Na miejscu rozłożono polowy szpital, w którym na bieżąco udzielana jest pomoc.

  Policja prowadzi śledztwo i do czasu oficjalnych ustaleń nie informuje o dalszych szczegółach. Według federalnego urzędu lotniczego samolot wystartował z lotniska w Georgetown w Teksasie o godzinie 9:40. Urzędnicy badają, czy maszyna należała do sprawcy ataku, czy też ukradł ją. W samolocie było około 150 litrów paliwa, co tłumaczy dużą skalę pożaru i innych zniszczeń.

  W pobliżu budynku, w który uderzył samolot, znajduje się gmach biura FBI, ale zdaniem policji nie był on celem ataku.

  Początkowo informowano, że nie podejrzewa się przestępstwa ani przypadku terroryzmu. Obecnie jednak mówi się o możliwości "terroryzmu krajowego".

  Przypomina się atak bombowy na budynek władz federalnych w Oklahoma City w 1995 r., w którym zginęło 169 osób. Sprawcą był prawicowy ekstremista Timothy McVeigh, skazany potem na karę śmierci i stracony.
  W!ZZ :D

 6. #6
  Awatar radek9556

  Dołączył
  Dec 2009
  Mieszka w
  Okolice Nowego Sącza

  Domyślnie

  Samolot Piper Cherokee PA-28

 7. #7

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  KORD/EPKK

  Domyślnie

  Cos to wp.pl ma z czasem nie tak. Incydent nie byl w NY tylko w Texasie to nie wiem skad oni wzieli 6 godzin roznicy...

  Wiem , czepiam sie
  http://my.flightmemory.com/banner2/Gabik.gif

 8. #8
  Awatar saturn5

  Dołączył
  Apr 2007
  Mieszka w
  Taurus-Littrow

  Domyślnie

  "prywatne" porachunki z biurem emigracyjnym (za onet.pl)...
  A tutaj wiadomość od WP.PL: Celem pilota samolotu był miejscowy urząd imigracyjny,
  Czy polskie media nie potrafia poprawnie przetlumaczyc kilku zdan z zagranicznego serwisu?. Jaki urzad emirgacyjny, od poczatku nikt tak nie mowil. Chodzilo o urzad podatkowy.
  Ostatnio edytowane przez saturn5 ; 20-02-2010 o 09:54

 9. #9
  Awatar maciek krk

  Dołączył
  Jul 2007
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie

  53-letni Joseph Andrew Stack , mężczyzna, który roztrzaskał samolot o rządowy budynek w Austin w Teksasie, podał powód zamachu w wiadomości umieszczonej na swej stronie internetowej – informuje serwis CNN.
  Władze określiły katastrofę jako "akt terroryzmu wewnętrznego". Zdaniem ekspertów, wiadomość pozostawiona przez Stacka przypomina list pożegnalny samobójcy. "W chwili, gdy czytacie tę wiadomość bez wątpienia zadajecie sobie pytanie: Dlaczego to się stało? Prosta prawda jest taka, że jest to skomplikowane i zbliżało się to od dłuższego czasu" - napisał Stack.

  Zamach terrorystyczny w USA - zobacz galerię

  Zamach terrorystyczny w USA - zobacz galerię

  W dalszej części swego oświadczenia, przedrukowanego przez serwis businessinsider.com, mężczyzna krytykuje amerykański rząd, a zwłaszcza amerykańską służbę skarbową (IRS). Z tekstu wynika, że Stack był rozczarowany "amerykańskim snem", który stał się dla niego "koszmarem" już w latach 80., gdy trafił na rynek pracy. Mężczyzna skrytykował także "zepsuty i bogaty Kościół katolicki". Jak podkreślił, "przekonał się, że prawo jest interpretowane w dwóch wersjach – dla biednych i dla bogatych". "Ci, którzy tworzą prawo i je egzekwują to potwory. Inkwizycja żyje i ma się dobrze w tym kraju" – napisał.

  W dalszej części zamachowiec pisze, że "mała lekcja z patriotyzmu kosztowała go 40 tysięcy dolarów i 10 lat życia oraz utratę emerytury". "Zdałem sobie sprawę, że żyję w kraju, którego ideologia jest oparta na totalnym kłamstwie. Zdałem sobie sprawę, jak naiwny byłem, jak głupia jest amerykańska opinia publiczna" - dodał, porównując wolność do "g…". Mężczyzna tłumaczy, że pomimo ciężkiej pracy popadł w poważne kłopoty finansowe. Miało go to skłonić do przemocy. Jak napisał: "Przemoc to jedyna odpowiedź". "Wielki Bracie z urzędu skarbowego: Weź sobie kawał mojego mięsa i śpij dobrze" - dodał.

  Na koniec Stack zamieścił dwa hasła.

  "Motto komunizmu: Każdemu według potrzeb, każdemu według zasług".

  "Motto kapitalizmu: Każdemu według naiwności, każdemu wobec chciwości".
  List:Joe Stack STATEMENT: Alleged Suicide Note From Austin Pilot Posted Online
  Teraz to wszystko podciągną pod słowo "Terroryzm"
  Facet po prostu popełnił efektowne samobójstwo z goryczy do państwa, a media już z niego robią terrorystę


  ps: Takie gówno mogło taki bajzel zrobić


 10. #10

  Dołączył
  Jan 2009
  Mieszka w
  KPRB

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez maciek krk Zobacz posta
  Facet po prostu popełnił efektowne samobójstwo z goryczy do państwa, a media już z niego robią terrorystę ps: Takie gówno mogło taki bajzel zrobićClick here to enlarge
  Fakt ze spory bajzel ale swoja droga moze budynek bedzie stal i po remoncie bedzie OK. Zobaczymy.

  Co do 'terrorysty' to wszystko zalezy od definicji terrorysty. Niektorzy uwazaja ze terorysta jest kazdy kto uderza ze smiertelna sila w przygodnych cywili w celach ideologicznych. Jesli przyjac ta definicje to on byl terrorysta tak samo jak Tim McVeigh ktory wysadzil budynek federalny pelen ludzi w Oklahoma City lata temu.
  Ostatnio edytowane przez Witek ; 21-02-2010 o 08:45

 11. #11

  Dołączył
  May 2008
  Mieszka w
  Mielec

  Domyślnie

  Podatki przyczyną rozbicia samolotu przez desperata z Austin

  Waszyngton (PAP) - Pretensje do urzędu podatkowego doprowadziły w czwartek 53-letniego Andrew Joe Stacka do samobójczego ataku samolotem na budynek urzędu w Austin w Teksasie.Zanim Stack wystartował swoim jednosilnikowym samolotem do ostatniego lotu, opublikował w internecie liczący 3200 słów "manifest", w którym wyjaśnił motywy swojego desperackiego kroku i wygłosił tyradę przeciw rządowi, politykom i wielkim korporacjom.Stack był pracującym na własny rachunek inżynierem-programistą komputerowym. Przeniósł się z Kalifornii, gdzie nie mógł znaleźć pracy, do Teksasu. Tam jednak również mu nie szło i z braku dochodów - jak twierdził - nie wysłał do urzędu podatkowego (IRS) zeznania podatkowego.IRS zarządził kontrolę jego finansów, co kosztowało go 10 000 dolarów w zaległych podatkach i karach. Kłopoty finansowe przyczyniły się do kryzysu jego małżeństwa, zawartego trzy lata temu, i zniweczyły plany emerytalne.Pożegnalny tekst desperata - na żądanie FBI wycofany z portalu, na którym został zamieszczony - pełen jest obelg pod adresem rządu. Stack pisze o nakładanych przez władze "drakońskich restrykcjach", podwójnych standardach stosowanych w prawie podatkowym i o "politycznych zbirach". Wyraża też pogląd, że kapitalizm to system polegający na manipulacji naiwnymi i oszukiwaniu słabych. "Cóż, Wielki Bracie z urzędu podatkowego, spróbujmy czegoś innego; weź kawałek mojego ciała i śpij dobrze" - napisał Stack w zakończeniu swego manifestu. Podpisał go: "Joe Stack (1956-2010)".Przed samobójczym lotem w czwartek rano Stack podpalił swój dom. Poprzedniego dnia wieczorem zdążyła się stamtąd wyprowadzić jego żona z córką, widząc rosnący gniew swego męża.Znajomi opisują Stacka jako sympatycznego mężczyznę, który poza pracą zawodową grał amatorsko na gitarze i fortepianie. W Kalifornii nauczył się też pilotować małe samoloty. Stack wychował się w sierocińcu w Pensylwanii ze swoim bratem i siostrą. Po studiach zamieszkał w Kalifornii. Był dwa razy żonaty.Jego czyn władze określiły ostatecznie jako "kryminalny", ale nie "terrorystyczny". Początkowo podejrzewano przypadek "krajowego terroryzmu", ale wstępne śledztwo nie wykazało, by sprawca działał w porozumieniu z kimś lub miał jakiekolwiek powiązania z organizacjami ekstremistycznymi.W wyniku rozbicia samolotu zginął Stack i jeden z pracowników IRS w staranowanym budynku. Jak pisze piątkowy "New York Times", problemy finansowe Stacka miały źródło w kontrowersyjnym przepisie amerykańskiego prawa podatkowego z 1986 roku. Stwarza on niezmiernie trudne warunki do pracy na własny rozrachunek inżynierom-programistom komputerowym, zmuszając ich do zatrudniania się w korporacjach. Przepis wprowadzono w celu łatwiejszego ściągania podatków od osób z tej kategorii zawodowej.

  PAP
  MikeRomeo Aviation Video

 12. #12
  Awatar saturn5

  Dołączył
  Apr 2007
  Mieszka w
  Taurus-Littrow

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez maciek krk Zobacz posta
  Teraz to wszystko podciągną pod słowo "Terroryzm"Click here to enlarge Facet po prostu popełnił efektowne samobójstwo z goryczy do państwa, a media już z niego robią terrorystę
  Definicja co to jest terroryzm jest jasno sprecyzowana w amerykanskim prawie i brzmi ona:

  USA PATRIOT Act, title VIII, section 802,terrorism is the following: “[An] act of terrorism means any activity that (A) involves a violent act or an act dangerous to human life that is a violation of the criminal laws of the United States or any State, or that would be a criminal violation if committed within the jurisdiction of the United States or of any State; and (B) appears to be intended (i) to intimidate or coerce a civilian population; (ii) to influence the policy of a government by intimidation or coercion; or (iii) to affect the conduct of a government by assassination or kidnapping.”
  A wiec media nie musza z niego 'robic' terrorysty bo on nim po prostu jest zgodnie z ta definicja.


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •