Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1

  Dołączył
  Dec 2008
  Mieszka w
  KTW

  Domyślnie Ryzyko śmierci w czasie lotu w 2009 roku


  Polecamy

  Z onetu:

  Wyliczono ryzyko śmierci w czasie lotu samolotem

  2009 rok był drugim najbezpieczniejszym rokiem dla pasażerów w historii lotnictwa. Liczba wypadków z udziałem samolotów wyprodukowanych w krajach zachodnich była najniższa we współczesnej historii lotnictwa; pierwszym tak dobrym rokiem był rok 2006 – informuje serwis CNN.
  Odpowiednich wyliczeń dokonali członkowie Międzynarodowej Organizacji Transportu Lotniczego, którzy zaczęli sporządzanie tego typu statystyk od 1964 roku.

  Steve Lott z amerykańskiego wydziału organizacji podkreśla, że dobry wynik w 2009 roku to rezultat zwiększonych inwestycji w technologię i szkolenia pilotów. - Chcemy przypomnieć pasażerom, że są w dobrych rękach. Lotnictwo to najbardziej bezpieczna forma transportu – podkreślił Lott.

  Według wyliczeń, w ramach globalnego wskaźnika wypadków lotniczych, w 2009 roku jeden wypadek lotniczy przypadał na 1,4 mln lotów. Oznacza to, że jeśli jedna osoba latałaby codziennie samolotem, to statystycznie rzecz biorąc, mogłaby ona latać bez wypadku przez 3859 lat.

  Z wyliczeń wynika, że za 30 proc. ubiegłorocznych katastrof odpowiadali piloci. 26 proc. wypadków to rezultat niezmieszczenia się w pasie startowym, a 10 proc. – to uszkodzenia naziemne.

  Wskaźnik wypadków w 2009 roku był jednak znacznie wyższy dla samolotów zbudowanych na Wschodzie, czyli głównie w Rosji i Chinach; samoloty te obsługują jednak zaledwie 2 procent globalnych lotów.

 2. #2
  Awatar Tupungato

  Dołączył
  Sep 2007
  Mieszka w
  Bytom

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez miłośnik z EPKM Zobacz posta
  Z wyliczeń wynika, że za 30 proc. ubiegłorocznych katastrof odpowiadali piloci. 26 proc. wypadków to rezultat niezmieszczenia się w pasie startowym, a 10 proc. – to uszkodzenia naziemne.
  To taka statystyka jak "ze sprzedanych w zeszłym roku 10000 samochodów 30% to Fiaty, 20% samochody czerwone, a 10% jeździ w Warszawie".

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •