Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1

  Dołączył
  May 2008
  Mieszka w
  Mielec

  Domyślnie 2010.02.22 - Cessna na autostradzie


  Polecamy

  j.w

  60-letni Joseph DuRousseau Jr. został zmuszony w poniedziałek do awaryjnego lądowania na autostradzie niedaleko amerykańskiego Reno. Nikt nie odniósł obrażeń.

  Joseph DuRousseau Jr., zastępca szefa straży pożarnej w 220-tysiecznym Reno, wracał z Meksyku, skąd przywoził 3 znajome, biorące udział w akcji bezpłatnego leczenia w krajach Ameryki Łacińskiej.
  Według oświadczenia pilota, na kilkanaście kilometrów od docelowego Reno-Tahoe International Airport, już w czasie podchodzenia do lądowania, przełączył on zasilanie paliwa na bardziej pełny zbiornik. W tym momencie – ok. 10.20 czasu miejscowego – silnik przestał pracować i nie dał się już uruchomić.


  W związku z tym DuRousseau zdecydował się na awaryjne lądowanie na pobliskiej, dwupasmowej autostradzie międzystanowej. Część kierowców, widząc lądującą awionetkę, zmniejszył prędkość, inni, znajdujący się z przodu, znacznie przyspieszyli, tworząc wolną przestrzeń dla samolotu.


  Pilot musiał jednak znacznie zmniejszyć prędkość i przyziemienie nie przebiegło bezproblemowo. Uszkodzeniu uległ ogon oraz ster wysokości. Nikt nie odniósł jednak obrażeń.


  Trwa dochodzenie w sprawie przyczyn wypadku. Prawdopodobnie była nią usterka techniczna. Samolot został wyprodukowany w 1957. Możliwym jest jednak również zamarznięcie elementów instalacji paliwowej.


  Wydarzenie to jest bardzo podobne do incydentu w rejonie Lake Placid. We wrześniu 2008 na tamtejszej I-87 wylądował 25-letni instruktor, również po awarii silnika w Beechcraft Bonanzie 35. Pilot wykonał jednak lądowanie perfekcyjnie (zobacz: Lądowanie na autostradzie).

  Altair
  Foto

 2. #2
  Awatar soccerinho

  Dołączył
  Jun 2009
  Mieszka w
  EPWROcław

  Domyślnie


  Polecamy

  Było niedawno na głównej JP:
  JetPhotos.Net Photo

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •