j.w

Pilot FedEx oraz członek Warlock Air Racing Team, zginęli wczoraj w katastrofie samolotu szkolno - treningowego AT-6 Texan.

Z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn, samolot rozbił się wczoraj 17 marca o godzinie 11:34 czasu lokalnego, nieopodal miasta Buttonwillow w Kaliforni. Do zdarzenia doszło zaledwie parę kilometrów od lotniska Meadows Field Airport (BFL). Texan wystartował do lotu rekreacyjnego z Shafter Airport/Minter Field (MIT) w Bakersfield. W czasie gdy przelatywał na bardzo małej wysokości, niespodziewanie spadł.

Główną część kadłuba oraz ogon znaleziono w wyschniętym kanale. Obudowa silnika znajdowała się w odległości 27 metrów od miejsca, w którym rozbił się samolot. Inne części Texana odnaleziono przy autostradzie nr 58 obok fabryki Frito-Lay.

Na pokładzie samolotu znajdowało się dwóch mężczyzn: 68-letni Alfred Fredrick Goss, znany pilot grupy Warlock Air Racing Team oraz 54-letni Steven Dean Ballard, pilot FedEx. Obaj zginęli na miejscu. Samolot, który uległ katastrofie (nr seryjny 121-43140) zarejestrowany był na Alfreda Gossa (N75AG).

lotniczapolska
Foto z wypadku:
http://www.turnto23.com/slideshow/no...84/detail.html