Wstrzymano lot. Na pokładzie było 23 chorych

Wylot samolotu Lufthansy z Monachium do Tokio został wstrzymany, gdy 23 japońskich turystów na pokładzie zaczęło się skarżyć na gwałtowne bóle brzucha, zawroty głowy i torsje. Rozpoczęto śledztwo w sprawie stanu zdrowia 80 turystów, którzy uczestniczyli w zorganizowanej wycieczce po Europie.


23 chorych zostało hospitalizowanych, 53 osoby, u których nie stwierdzono symptomów choroby umieszczono do poniedziałku w hotelach pod nadzorem lekarzy.

Samolot, na którego pokładzie znajdowało się 300 pasażerów, został zatrzymany na chwilę przed planowanym startem - poinformowała niemiecka policja.

U 23 osób skarżących się na objawy niezidentyfikowanej choroby stwierdzono też kłopoty z krążeniem, ale życiu chorych nie zagraża poważne niebezpieczeństwo - poinformowali lekarze w oficjalnym komunikacie.

Reszta japońskiej grupy, która do Niemiec przyleciała z Londynu została umieszczona w hotelach pod nadzorem medycznym. Pasażerami zajęło się 11 lekarzy, 20 karetek pogotowia przewiozło ich do szpitali bądź hoteli.
wp.pl