źródło: altair.com.pl
link do artykułu: Altair -
Śmierć na pokazach
W kolejnej katastrofie malezyjskiego Pilatusa PC-7 zginął pilot. Do katastrofy doszło w czasie pokazów nad lokalnym uniwersytetem.

Pilot, mjr Zulrihan Mahammed bin Jusoh wystartował do lotu pokazowego wczoraj o 10:03 z Sultan Abdul Halim Airport. Leciał samolotem szkolno-treningowym z napędem turbośmigłowym Pilatus PC-7 Mk II. Miał uświetnić uroczystości 23. spotkania absolwentów Universiti Utara Malaysia w Sintok w Kedah. Brało w nim udział około tysiąca studentów, wykładowców i ich bliskich.
W czasie indywidualnego pokazu akrobacji samolot zapalił się. Pilot skierował go nad zalesiony teren uniwersytetu. W tym czasie płomienie objęły kabinę. Pilot nie zdołał się katapultować i zginął. Jego ciało znaleziono 10 m od wraku, który palił się ok. 300 m od zabudowań uniwersytetu.
39-letni mjr Zulrihan Mahammed bin Jusoh służył w malezyjskim wojsku od 25 lutego 1991. Do RMAF College w Kepala Batas koło Alor Setar trafił 1 stycznia 2008 jako instruktor. Był żonaty, miał troje dzieci.
Rozbity samolot to Pilatus PC-7 Mk II. Pierwsze PC-7 trafiły do malezyjskich wojsk lotniczych w 1982. Obecnie posiadają one 30 PC-7 Mk I i 8 PC-7 Mk II.
We wrześniu 2009 w Langkawi International Airport w Kedah rozbił się inny PC-7. On również zapalił się w powietrzu. 2 członków załogi zginęło. Wczorajszy wypadek był już 15 w historii malezyjskich PC-7