Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1
  Awatar radek9556

  Dołączył
  Dec 2009
  Mieszka w
  Okolice Nowego Sącza

  Domyślnie 2010.03.31 Samolot lecący z Afganistanu spadł do morza


  Polecamy

  Amerykański samolot wczesnego ostrzegania typu E-2C Hawkeye spadł do Morza Arabskiego - poinformowała amerykańska V Flota stacjonująca w Bahrajnie. Trwają poszukiwania jednego z członków załogi.

  - Trzech członków załogi zostało odnalezionych, trwają poszukiwania czwartego - podano w komunikacie, nie precyzując, czy odnaleziono ich żywych, czy martwych.

  Samolot stacjonował na lotniskowcu "USS Dwight D. Eisenhower". Wracał z misji w ramach operacji "Trwała Wolność" prowadzonej w Afganistanie, kiedy zgłosił "problemy techniczne". Załoga wyskoczyła następnie do morza.

  Samolot lec

 2. #2
  sk
  sk jest nieaktywny

  Dołączył
  Sep 2008
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie

  Według US Navy żyją i są w dobrym stanie, czwarty wciąż jest poszukiwany.
  sk

 3. #3

  Dołączył
  May 2008
  Mieszka w
  Mielec

  Domyślnie


  Polecamy

  j.w

  W czasie powrotu z lotu patrolowego nad Afganistanem rozbił się amerykański samolot E-2C Hawkeye. Jeden członków załogi zaginął, trzech uratowano.

  Rozbity samolot wystartował z pokładu lotniskowca USS Dwight D. Eisenhower. Problemy pojawiły się w czasie powrotu z misji realizowanej w ramach operacji Enduring Freedom nad Afganistanem. Według nieoficjalnych informacji, samolot rozbił się ok. 14:00 czasu lokalnego z powodu problemów technicznych. Zawieść miał jeden z systemów mechanicznych. Awaria zmusiła załogę do wodowania. Trzem jej członkom udało się ewakuować, jeden został uznany za zaginionego.

  W akcji ratowniczej biorą udział samoloty i śmigłowce z lotniskowca USS Eisenhower oraz niszczyciela rakietowego USS Carney i kilku innych jednostek US Navy.

  Rozbity E-2C należał do Carrier Airborne Early Warning Squadron 121 z bazą w Norfolk w Wirginii.

  E-2C Hawkeye to samolot rozpoznania i dowodzenia powietrznego, bazujący na lotniskowcach. Może też, w ograniczonym zakresie, koordynować akcje naziemne. Jego prototyp został oblatany w 1964. Wersja samolotu, który rozbił się dziś jest produkowana od 1973. Według US Navy cena jednostkowa E-2C wynosi 80 mln USD. Do 2004 Hawkeye wylatały łącznie milion godzin. Standardowo załoga E-2C jest 5-osobowa.


  Altair
  MikeRomeo Aviation Video

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •