W katastrofie samolotu Aeroprakt A-22 na przedmieściach Tbilisi zginęły 2 osoby – instruktor i uczeń.

Do katastrofy doszło wczoraj ok. 17:30. Do lotu szkolnego samolot wystartował z lotniska przylegającego do 31. Zakładów Lotniczych w Tbilisi – TbilAwiaMszeni. Tuż przed katastrofą samolot leciał na małej wysokości. Według świadków, podchodząc do lądowania zahaczył skrzydłem o budynek i zmienił tor lotu, ostatecznie uderzając w ziemię między drzewami. Być może przyczyną nadmiernego obniżenia wysokości lotu była awaria silnika. Obaj lecący samolotem zginęli na miejscu.W katastrofie zginął instruktor Konstantin Żukowski z Diduby i uczeń Gela Gabaszwili z Rustawi. 29-letni Gabaszwili był studentem 2 roku Instytutu Lotniczego w Tbilisi. Miał żonę i dwoje małych dzieci.

Żukowski był doświadczonym pilotem, co według jego kolegów wyklucza błąd pilotażu. Oficjalnie wykluczono warunki atmosferyczne jako przyczynę katastrofy. Komisja badająca jej okoliczności zapowiedziała zakończenie prac do 20 kwietnia.
Rozbity samolot to dwumiejscowy Aeroprakt A-22 produkowany w oddziale OAO Aeroprakt w Kijowie od 1996. Samolot napędzany był silnikiem Rotax 912.