Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie Zaginął samolot z 20 osobami na pokładzie


  Polecamy


 2. #2

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPKT

  Domyślnie Osiem osób przeżyło katastrofę peruwiańskiego samolotu


  Polecamy

  Uratowało się osiem z dwudziestu osób znajdujących się na pokładzie dwusilnikowego samolotu typu Twin Otter, który spadł w czwartek wieczorem w dżungli pokrywającej niskie góry w północno-wschodnim Peru, w regionie Ukajali - podały władze wojskowe.


  Najpierw patrol policyjny, który przybył śmigłowcem w pobliże miejsca katastrofy, oddalonego o 20 km od miasta Orellana, znalazł jedną osobę przy życiu.

  W parę godzin później pieszy patrol złożony z marynarzy nadał przez radio wiadomość o odnalezieniu siedmiu innych osób, które ocalały podczas przymusowego lądowania samolotu w tropikalnym lesie.

  Patrol ten odnalazł ocalałych po otrzymaniu wiadomości radiowej od załogi śmigłowca: Ktoś rozpalił ognisko niedaleko wraku samolotu. Pilot podał ratownikom namiary tego miejsca.

  Prokurator regionu Ukajali, Julio Barrientos, który przekazał te informacje peruwiańskiej rozgłośni radiowej Radioprogramas, powiedział, że stary samolot transportowy, używany przez lotnictwo wojskowe do transportu cywilnych pasażerów, spadł podczas gwałtownej burzy.

  Samolot kanadyjskiej produkcji typu Twin Otter z trzema członkami załogi i 17 pasażerami zaginął po starcie z Orellany, położonej około 580 kilometrów na północny wschód od stolicy kraju Limy.

  Maszyna uczestniczyła w wojskowym programie zapewnienia komunikacji powietrznej mniejszym ośrodkom, nie obsługiwanym przez komercyjne przedsiębiorstwa lotnicze. (sm)


  http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.ht...1180171634.007

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •