Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1
  Awatar wotik

  Dołączył
  Jul 2009
  Mieszka w
  Eprz

  Domyślnie 2010.05.24 Awaryjne lądowanie Boeinga Spice Jet w Indiach


  Polecamy

  Awaryjne lądowanie Boeinga Spice Jet w Indiach

  W dwa dni po katastrofie w Mangalurze, na lotnisku w Delhi w stolicy Indii, postawiono w stan gotowości służby ratownicze. Powodem było awaryjne lądowanie Boeinga 737.


  W poniedziałek o godzinie 12:50 czasu lokalnego, samolot Boeing 737-800 linii Spice Jet (lot SG-224) wystartował z lotniska w Delhi. Odrzutowiec ze 186 osobami na pokładzie leciał do indyjskiego miasta Srinagar. Parę minut po starcie, pilot innego samolotu, który właśnie wylądował zauważył na pasie kawałek gumy pochodzącej prawdopodobnie z pękniętej opony samolotu, który właśnie opuścił pas startowy.

  Kontrola lotów natychmiast poinformowała o tym załogę Boeinga Spice Jet. Piloci w tym czasie zawiadomili wieżę, że w czasie startu odczuli pewne niepokojące wibracje. O godzinie 13:18 czasu lokalnego, kontroler ruchu lotniczego bezzwłocznie skierował Boeinga z powrotem do Dehli.

  W obawie przed kolejną tragedią, władze lotniska postawiły w stan gotowości straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe. Boeing wykonał kilka kręgów nad lotniskiem z wysuniętym podwoziem. Kontrolerzy wieży kontrolnej zauważyli brak opony w prawej części głównego podwozia. Samolot musiał lądować awaryjnie. Zanim skierowano go na podejście na pas nr. 11, odrzutowiec pozostał w powietrzu spalając paliwo.

  O godzinie 14:36 samolot wylądował bezpiecznie na lotnisku w Delhi. Żadna ze znajdujących się osób na pokładzie nie odniosła obrażeń. Pasażerów lotu SG-224, skierowano do innego odrzutowca, który dwie godziny później bezpiecznie wylądował w Srinagarze.
  lotniczapolska.pl

 2. #2
  Awatar ural

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPKT, EPKM

  Domyślnie

  Pytanie do kogoś kto się zna - czemu lądowali awaryjnie, skoro nie miało to wpływu na bezpieczeństwo samego lotu? Nie mogli wylądować na lotnisku docelowym z obstawą w postaci straży pożarnej itp.? Zastanawia mnie jaka robiło tu różnicę lądowanie w Delhi, zamiast u celu.

 3. #3

  Dołączył
  May 2010
  Mieszka w
  w domu z ogrodem

  Domyślnie


  Polecamy

  pewnie w stolicy maja lepszy sprzet niz Srinagarze

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •