Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1
  Awatar kevin

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Warszawa (Stegny)

  Domyślnie 2010.07.27 Porwano w Sudanie rosyjski śmigłowiec pracujący dla ONZ


  Polecamy

  Rosyjski śmigłowiec pracujący dla ONZ, na którego pokładzie znajdowało się czterech rosyjskich członków załogi i pięciu sudańskich pasażerów, został porwany w sudańskim Darfurze - poinformowało MSZ Rosji.

  W komunikacie resortu sprecyzowano, że śmigłowiec należał do rosyjskiego towarzystwa lotniczego UTair, które współpracuje w Sudanie z ONZ. Maszyna realizowała wspólną misję ONZ i Unii Afrykańskiej - poinformowano. Ministerstwo zapewniło, że rosyjska ambasada w Chartumie "podjęła niezbędne kroki, by wyjaśnić sytuację i zagwarantować uwolnienie rosyjskich obywateli przez władze Sudanu".

  Trwający od 2003 roku konflikt w Darfurze wybuchł, gdy czarnoskórzy rebelianci wystąpili przeciwko zdominowanym przez Arabów władzom w Chartumie oraz arabskim milicjom dżandżawidów, dokonującym czystek etnicznych na terenach zamieszkanych przez ludność czarnoskórą.

  Szacunkowe dane ONZ mówią o 300 tys. ofiar śmiertelnych wojny w Darfurze i 2,7 mln uchodźców. Rząd w Chartumie ocenia liczbę zabitych na 10 tysięcy. Proces stabilizacji regionu komplikują przypadki uprowadzeń cudzoziemców i pracowników organizacji pomocowych. Organizacje pomocowe i ONZ prowadzą w Darfurze olbrzymią operację humanitarną, aby pomóc milionom ludzi, którzy opuścili domy w ucieczce przed walkami.

  Gazeta.pl: Porwano w Sudanie rosyjski śmigłowiec pracujący dla ONZ
  26 marca pobiegnę w 12. Półmaratonie Warszawskim. Chcę, aby mój start był czymś więcej niż tylko wyścigiem. Możesz mi w tym pomóc wspierając ze mną Fundację Rak’n’Roll. Wesprzyj cel charytatywny, na który biegnę i pomóż tym, którzy potrzebują naszej pomocy!

  https://rejestracja.maratonwarszawsk...l/charity/2141

 2. #2

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWA

  Domyślnie

  TOK FM przed chwilą podało dementi ... Ponoć nie wylądował na miejscu z powodu opadów deszczu i nie poinformowano o tym służb

 3. #3
  Awatar Kazor

  Dołączył
  Sep 2008
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie


  Polecamy

  Wiadomo - Rusek by się dał ukraść ?

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •