Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1

  Dołączył
  Dec 2007
  Mieszka w
  Puławy

  Domyślnie 2011.04.14 PROBLEMY F/A-18 NA USS CARL VINSON


  Polecamy

  Podczas rutynowych ćwiczeń na pokładzie atomowego lotniskowca USS Carl Vinson, doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Przy jednej z prób podejścia do lądowania zapalił się silnik myśliwca F/A-18. Kamera na pokładzie okrętu zarejestrowała ponowne awaryjne lądowanie maszyny z jednym płonącym silnikiem.
  Pilot F/A-18 Hornet ćwiczył tak zwaną procedurę "touch and go", która polega na symulowanym podejściu do lądowania. Jednak zamiast doprowadzić manewr do końca, po muśnięciu kołami pokładu, pilot dodaje gazu i ponownie wzbija się w powietrze. Podczas jednej z takich operacji, po maksymalnym dodaniu gazu, w jednym z silników F/A-18 wybuchł pożar.
  Pilot zdołał wznieść się na jednym sprawnym silniku, zatoczyć krąg i ponownie podejść do lądowania, tym razem awaryjnego. Na szczęście przebiegło ono bez problemów. Za swój wyczyn otrzymał już nieoficjalną pochwałę, ponieważ "wykonał perfekcyjne lądowanie biorąc pod uwagę ekstremalna sytuację".

  Po zatrzymaniu maszyny na pokładzie, pożar silnika gwałtownie powiększył się. Przygotowana na sytuację awaryjną załoga lotniskowca zdołała jednak stłumić płomienie, zanim te dotarły do zbiorników z paliwem. Gdyby doszło do ich zapłonu i eksplozji, sytuacja przybrałaby bardzo dramatyczny obrót.

  F/A-18 został uszkodzony, ale nadaje się do naprawy.

  Filmik: Płonący myśliwiec awaryjnie lądował na lotniskowcu - Najnowsze informacje - Informacje - portal TVN24.pl - 15.04.2011

  Źródło: tvn 24

 2. #2
  Awatar Ogar

  Dołączył
  Feb 2009
  Mieszka w
  Stąd

  Domyślnie


  Polecamy

  Tutaj link do filmu na Youtubie: YouTube - USS Carl Vinson flight deck fire

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •