Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
 1. #1
  Awatar RafalP

  Dołączył
  Feb 2009
  Mieszka w
  Nowy Sącz

  Domyślnie 2011.05.02 Góra Żar - spadł szybowiec- pilot cały i zdrowy.


  Polecamy

  Dzisiaj po 12 spadł w okolicach Żaru szybowiec, Patyk wpadł na drzewa, pilot podobno cały i sam wyszedł z kabiny. Więcej szczegółów niestety nie znam.

  i więcej szczegółów:

  Szybowiec rozbił się w lesie na zboczu Czupla w paśmie Magurki w Beskidach. Pilot z wybitym barkiem i obrażeniami nogi został przewieziony do szpitala. Jego życiu nic nie zagraża – poinformowano w szkole szybowcowej "Żar" w Beskidach.

  Szef szkoły Bogdan Drenda poinformował, że do wypadku doszło podczas lotu swobodnego, w trakcie zawodów. Poszkodowany jest doświadczonym pilotem.

  Szef szkoły szybowcowej wyjaśnił, że szybowiec wpadł w las. Jest uszkodzony, ale na razie nie można określić, jak poważnie. Na miejscu wypadku są policjanci i strażacy. Wkrótce dotrą także eksperci z Głównej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, którzy zajmą się ustaleniem przyczyn zdarzenia.


  za onet.pl
  Ostatnio edytowane przez Gabec ; 02-05-2011 o 17:16

 2. #2
  Awatar layoverlover

  Dołączył
  May 2009
  Wpisów
  76

  Domyślnie

  Pilot caly i zdrowy

 3. #3
  sk
  sk jest nieaktywny

  Dołączył
  Sep 2008
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie

  Złamana noga i wybity bark to nie taki "cały i zdrowy". Karetka zabrała go do szpitala.
  sk

 4. #4

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  EPWW FIR

  Domyślnie

  Wypadek szybowca podczas mistrzostw Polski - Lotnicza Polska -
  Podczas zawodów szybowcowych na Żarze doszło do wypadku. Jeden z szybowców spadł na zbocze beskidzkiej góry Czupel. Pilot odniósł obrażenia, został przewieziony do szpitala. Dzisiejsza konkurencja została odwołana.  Fot. Lotnicza Polska
  Przeczytaj także
  W poniedziałek 2 maja, około południa, na porośnięte lasem zbocze góry Czupel w masywie Magurki spadł szybowiec biorący udział w rozgrywanych na Żarze zawodach. Pilot odniósł obrażenia niezagrażające jego życiu (prawdopodobnie m.in. złamanie kości podudzia) i karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Szybowiec Jantar Standard spadł w trakcie esowania. Na miejsce zdarzenia udali się członkowie Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, która ustali okoliczności i przyczyny zdarzenia.

  Jak powiedział Bogdan Drenda, dyrektor Górskiej Szkoły Szybowcowej AP Żar, pilot brał udział w rozgrywanych w dniach 2-9 maja IV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Wyścigach Szybowcowych w klasie Klub. Po wypadku dzisiejsza konkurencja została odwołana, piloci mogą wykonywać loty treningowe. W mistrzostwach bierze udział 13 pilotów, zawodnik, który uległ wypadkowi, przyjechał z Warszawy. Mistrzostwa są eliminacjami do Mistrzostw Świata GP 2011.

  Na Żarze odbywają się jednocześnie Krajowe Zawody Szybowcowe w klasie Standard o Puchar Euroregionu Beskidy. W zawodach tych startuje sześciu pilotów.

  Zakończenie zawodów szybowcowych miało odbyć się 10 maja, jednak na wniosek zawodników przeniesiono je na wieczór 9 maja, po rozegraniu ostatnich konkurencji.

  Jutrzejsze starty zależą od pogody, która w ostatnich dniach nie sprzyjała szybownikom, uniemożliwiając wykonywanie lotów.  fot. OSP w Międzybrodziu Bialskim

  Informacja Komendy Powiatowej PSP w Żywcu: Podczas międzynarodowych zawodów szybowcowych „Euroregion Beskidy”, odbywających się na górze Żar 02.05.2011 r. doszło do wypadku. Około 12 w południe, przy podchodzeniu do lądowania szybowiec zahaczył skrzydłem o wierzchołek drzewa, wynikiem czego runął na zbocze góry „Rogacz w przysiółku Groniaki”.
  Pierwsi na miejscu zdarzenia byli pracownicy lotniska. Pilot szybowca cały czas był przytomny i o własnych siłach wyszedł z kabiny rozbitego wraku. Na miejscu zdarzenia jako pierwszy zastęp Straży Pożarnej było OSP Międzybrodzie Bialskie, ochotnicy zabezpieczyli teren i przystąpili do udzielania pierwszej pomocy medycznej. Poszkodowanemu pilotowi został założony kołnierz ortopedyczny, podano tlen oraz unieruchomiono złamanie podudzia. Następnie przygotowano osobę poszkodowaną do transportu na desce ortopedycznej.
  Po zaopatrzeniu rannego przeniesiono go do karetki pogotowia (ok. 1 km po zboczu góry). Następnie wrak szybowca przekazano przedstawicielowi aeroklubu z Międzybrodzia Żywieckiego.
  Czynności wyjaśniające prowadzi Policja oraz Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. W działaniach udział brały JRG Żywiec, OSP Międzybrodzie Żywieckie, OSP Międzybrodzie Bialskie, Policja, Pogotowie Ratunkowe. Na teren JRG Żywiec została zadysponowana OSP Cięcina w celu zabezpieczenia rejonu.
  Ostatnio edytowane przez Gabec ; 03-05-2011 o 14:33 Powód: Wklejajcie proszę tekst art. albo przynajmniej streszczenie.

 5. #5

  Dołączył
  Sep 2007
  Mieszka w
  z Polski

  Domyślnie

  Wypadek szybowca
  Podczas zawodów szybowcowych odbywających się na górze Żar 02.05.2011r., doszło do wypadku. Rozbił się jeden z szybowców startujących w zawodach. Wypadek zdarzył się na trudno dostępnym terenie górskim, w przysiółku Groniaki. Do akcji zadysponowano po 2 zastępy z OSP Międzybrodzie Bialskie i OSP Międzybrodzie Żywieckie oraz 3 zastępy z JRG Żywiec. Dzięki naszym sprawnym działaniom szybko udało się zlokalizować miejsce wypadku. Po dotarciu do rozbitego szybowca przystąpiliśmy wspólnie z ratownikami z OSP Międzybrodzie Żywieckie do udzielania pomocy medycznej rannemu pilotowi szybowca. Po ręcznym ustabilizowaniu kręgosłupa szyjnego przystąpiliśmy do szybkiego badania urazowego, w wyniku którego stwierdziliśmy uraz głowy, barku lewego oraz złamanie podudzia lewego. Poszkodowanemu założyliśmy kołnierz ortopedyczny, podaliśmy tlen oraz unieruchomiliśmy złamanie podudzia. Po tych czynnościach pilot został ustabilizowany na desce ortopedycznej. Tak zabezpieczonego poszkodowanego przetransportowaliśmy z lasu do najbliższych zabudowań i przekazaliśmy go zespołowi pogotowia ratunkowego.
  Ostatnio edytowane przez Gabec ; 03-05-2011 o 14:25 Powód: Wklejajcie proszę tekst art. albo przynajmniej streszczenie.

 6. #6
  Awatar S.W.A.T

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  2.0nm NE of OKE

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez layoverlover Zobacz posta
  Pilot caly i zdrowy
  pozdr.

LinkBacks (?)


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •