Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1
  Awatar sanfran

  Dołączył
  Jul 2007
  Mieszka w
  Aberdeenshire

  Domyślnie 2013.07.02 - Wypadek śmigłowca MI-8 w Jakucji


  Polecamy

  Cytat za: Wypadek śmigłowca w Rosji. Zginęło 19 osób, są ranni

  W Jakucji rozbił się śmigłowiec MI-8. Według informacji podawanych przez serwis Russia Today zginęło 19 osób. Maszyna spadła w trudno dostępnym miejscu, więc służby ratunkowe będą potrzebowały czasu, żeby dotrzeć do poszkodowanych.
  Śmigłowiec Polarnych Linii Lotniczych leciał z miejscowości Deputatski do wsi Kazacze w obwodzie jakuckim. Udało się już ustalić dokładne miejsce upadku maszyny - około 45 km od miejsca startu.

  To trudno dostępny rejon, więc służby ratunkowe będą potrzebowały czasu, żeby dotrzeć na miejsce. Przeszkodą w akcji ratunkowej są też trudne warunki atmosferyczne, w związku z czym pomoc musi poruszać się droga lądową.

  19 ofiar śmiertelnych

  Według informacji podanych przez lokalne władze na pokładzie MI-8 znajdowało się 28 osób, w tym trzech członków załogi i 11 dzieci. Pierwsze doniesienia mówią o 19 ofiarach śmiertelnych. Nie wiadomo, jak bardzo ucierpieli pozostali pasażerowie.

  Dokładne przyczyny katastrofy będą badane. Prawdopodobnie jednak do wypadku doszło ze względu na bardzo złe warunki pogodowe.

 2. #2

  Dołączył
  Apr 2010
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie

  Nieco świeższe dane mówią już o 23 ofiarach śmiertelnych i 5 osobach, wśród których jest jedno dziecko, którym udało się przeżyć katastrofę.
  Âĺńňč.Ru: Ęđóřĺíčĺ Ěč-8: 23 ÷ĺëîâĺęŕ čç 28 ďîăčáëč

  Wg źródeł rosyjskich śmigłowiec zawadził wirnikiem w skałę i spadł.

 3. #3

  Dołączył
  Jul 2013

  Domyślnie


  Polecamy

  Po 2 dniach poszukiwań ratownikom udało się odnaleźć samolot, wg. nowych doniesień spośród 28 osób na pokładzie przeżyły 4, w tym 12-letnie dziecko. Trzy osoby zostały już przetransportowane do szpitali, później śmigłowiec wróci po czwartą osobę (prawdopodobnie ze złamaniem kręgosłupa). Linki do informacji (rosyjskojęzyczne): Четыре человека выжили при крушении вертолета в Якутии | Đ_ИА Новости i Авария вертолета Ми-8 в Якутии | Đ_ИА Новости

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •