Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 6 7 8
Pokaż wyniki od 141 do 153 z 153
Like Tree235Likes

Wątek: 2014.07.17 - Samolot Malaysian na Ukrainie

 1. #141

  Dołączył
  Mar 2009

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez JacekB Zobacz posta
  Tego nie rozumiem. Znam takie pojęcia stosowane w opisie samolotów wojskowych jak "pułap praktyczny" i "pułap dynamiczny", ale nigdy nie słyszałem o "pułapie teoretycznym".
  Kompromitujesz się.
  konradeck likes this.
   

 2. #142
  Moderator
  Dołączył
  Dec 2007
  Mieszka w
  PL

  Domyślnie

  Mam na myśli realne charakterystyki taktyczno-techniczne samolotu wojskowego, nie abstrakcyjne pojęcia. Bo abstrakcyjnie to owszem, znam.
  ruben323 likes this.
   

 3. #143

  Dołączył
  Mar 2009

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez JacekB Zobacz posta
  Mam na myśli realne charakterystyki taktyczno-techniczne samolotu wojskowego
  To nareszcie doszliśmy do porozumienia!
   

 4. #144

  Dołączył
  Jan 2011

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Madrider Zobacz posta
  Czy SU25 o którym mowa jest w stanie przenosić uzbrojenie którego użycie wywołałoby takie skutki?
  Tutaj link do danych systemów BUK:
  9K37/9K37M1/9K317 Buk M1/M2 / SA-11/17 Gadfly/Grizzly / Cамоходный Зенитный Đ_акетный Комплекс 9К37/9К317 Бук М/М1/М2
  A tutaj omówienia uzbrojenia SU 25 które pojawiły się w odpowiedzi na konferencję MON Rosji:

  MH17 crash: did Moscow try to pin the blame on the wrong plane? | The World

  Can the Su-25 intercept and shoot down a 777? | Locklin on science
  Madrider likes this.
   

 5. #145
  Moderator
  Dołączył
  Dec 2007
  Mieszka w
  PL

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez aaben Zobacz posta
  To nareszcie doszliśmy do porozumienia!
  Bo nie chodziło o znajomość pojęcia jako takiego. Ja znam i wierzę, że Ty też znasz. Chodziło o kontekst, którego nie zrozumiałem, co zaznaczyłem od razu w pierwszym zdaniu. W kontekście opisu technicznego i zastosowań praktycznych samolotu bojowego operuje się kategorią pułapu praktycznego, rzadziej wspomina się o pułapie dynamicznym, a pułap teoretyczny w ogóle (prawie w ogóle? sam już nie wiem) nie występuje. Być może za pierwszym razem źle się wyraziłem. Jeżeli tak, to przepraszam. Dużo było tych tematów, a każdy z innej beczki.
  Ostatnio edytowane przez JacekB ; 26-07-2014 o 11:31
   

 6. #146

  Dołączył
  Jul 2009

  Domyślnie

  Witam Wszystkich
  Dlaczego na flightaware zmieniono tory lotów MH17 z przed 17 lipca ?
   

 7. #147

  Dołączył
  Jun 2010

  Domyślnie

  Rozwiejmy wiec czy tam byly Ukrainskie samoloty czy nie, ok? To video bylo usuniete ze strony BBC, potem bylo na YT tez usunieto, teraz jest tutaj. Material BBC Russia!

  Óäŕëĺííűé ń ńŕéňŕ BBC đĺďîđňŕć î đŕńńëĺäîâŕíčč ęŕňŕńňđîôű Áîčíăŕ ť Ďîëčňčęóń - Politikus.ru
   

 8. #148

  Dołączył
  Sep 2007
  Mieszka w
  EPKT

  Domyślnie

  Ale czy to jest w ogóle realne by ten SU leciał na tym pułapie 400 km/h?
   

 9. #149

  Dołączył
  May 2009

  Domyślnie

  Wyłączyliście moderację? Kogo obchodzą i co wnoszą przemyślenia "samodzielnie myślących"? Dajcie to do hyde parku albo usuńcie bo wątek idzie w Onet.
  pinQ likes this.
   

 10. #150

  Dołączył
  Jul 2011

  Domyślnie

  Co do zdjęcia po wystrzeleniu rakiety, którego również Jacek się czepia,
  na blogu, który już dawno próbuję tu przemycić jest historia tego zdjęcia:
  Ukraine@war: EXIF data timestamp in MH17 missile launch photo is 16:25:48 17th July
  W skrócie powiem, że jest to zdjęcie przypadkowego świadka, niemniej wrzucający to zdjęcie w net twierdzi że zna 3ch świadków, którzy widzieli odpalenie rakiety, a na ich podstawie wyznaczył rejon, który zresztą zgadza się z wcześniejszymi wynikami analiz autora wspomnianego blogu.
  Ponadto daty wykonania zdjęcia i wrzucenia go do netu mocno przemawiają za teorią proukraińską.
  Ogólnie polecam przejrzeć bloga, bo od katastrofy sporo ciekawych rzeczy się na nim pojawiło.

  Dla mnie jest oczywiste, że czarno białe to nie jest w tym kontekście, że zawsze znajdzie się jakiś odsetek zwolenników jakiejkolwiek teorii.
  Świetnym przykładem jest katastrofa smoleńska. Odsetek zwollenników teorii spiskowej był zadziwiająco wysoki. Nic więc dziwnego, że Rosjanie graja rolę Macierewicza, tylko od tego jest chyba to forum, żeby szukać potwierdzenia lub zaprzeczenia, a na dzień dzisiejszy to z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością możemy powiedzieć, że szukamy zaprzeczeń na rosyjskie wymysły. Bo jednak strona ukraińska ma ogromnie wiecej silniejszych argumentów, których wiele podawaliście, a po przeciwnej stronie - niektóre próby rosyjskiej propagandy są naprawdę śmieszne.

  Trochę na temat tego filmu, którym się rosjanie chwalili, że jest spreparowany.
  Otóż na wspomaninym blogu, dokonana jest dość przekonująca analiza miejsca tego filmu:
  Ukraine@war: Russian transport of BUK that shot down MH17 OUT of Ukraine
  Są tutaj między innymi ogólnodostępne zdjęcia interaktywne tego miejsca i mnie to przekonuje.
  Chociaż nie powiem, przydałoby się napisać do autora, by ktoś na miejscu zrobił zdjęcie temu billboardowi w tym lub w innych miejscach.
  Natomiast zwróccie uwagę, że przejście od tego, że film jest spreparowany, poprzez przeniesienie miejsca którego dotyczy billboard a następnie analizowanie gdzie znajdowali się wtedy pseudoseparatyści, to dowód bardzo niskiej inteligencji tego kto wymyślił ten wywód.

  Na temat podwójnego sladu radaru - pomyślałem o jednej rzeczy - podczas analizowania jednej z katastrof (National Geographic) pamiętam, że śledczy doszli do wniosku, że kilka śladów radarowych wynikało z faktu, iz samolot spadał rozczłonkowany ( a nie że był to samolot zestrzelający).
  Zacytuję tutaj słowa rosjan: "wykrycie samolotu stało się możliwe dopiero, kiedy zaczął on obniżać lot (...) dalsze zmiany w położeniu tego obiektu wskazują, iż pozostawał nad miejscem katastrofy 777"

  Co do zasięgu SU25, to chyba jest jakiś sensowny symulator w dzisiejszych czasach? Podejrzewam, że dla miłośnika latania nie byłoby problemu potestować. Tutaj rozsądne jest też wzięcie pod uwagę ewentualnego motywu - bardzo wątpliwe jest, by którakolwiek ze stron zaryzykowała taką akcję zestrzelenia celowo. Ryzyko jest bowiem ogromne, że w dzisiejszym świecie mógłby powstać jakiś dowód. Dla Ukrainy to ryzyko byłoby szczególnie duże.
  vonMises likes this.
   

 11. #151
  Moderator
  Dołączył
  Dec 2007
  Mieszka w
  PL

  Domyślnie

  To nie ja się czepiam. Ja relacjonuję fakty: zdjęcie widziałem w poprzedni weekend na stronie ukraińskiej służby bezpieczeństwa, Rosjanie je zakwestionowali, po rosyjskiej prezentacji zniknęło.
  Dla mnie jedyny wniosek wynikający z tego zdjęcia jest taki, że ktoś gdzieś tam wiezie TIR-em coś, co jest łudząco podobne do jednego z pojazdów kompleksu "Buk". Można z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że jest to samobieżna wyrzutnia serii 9A310, zdolna samodzielnie wykrywać i prowadzić cele powietrzne oraz je ostrzeliwać. Czy na pewno jest to samobieżna wyrzutnia serii 9A310, kto ją wiezie, gdzie konkretnie, skąd, dokąd i w jakim celu, to ze zdjęcia nie wynika. Kropka. Znawcy terenu mogą w jakiś sposób przybliżyć lokalizację miejsca wykonania zdjęcia. Czy da się stwierdzić coś więcej? Nie wiem.

  Rosjanie nie twierdzą, że zdjęcie jest fałszywką. Oni twierdzą, że zdjęcie (filmik) zostało wykonane w miejscu, które przed jego wykonaniem było pod kontrolą władz kijowskich. Czy odpowiada to prawdzie? Nie wiem. Możliwe, że to propaganda. Prezydent Obama i Departament Stanu twierdzą (pośrednio), że USA mają dokładną orientację, kto i w którym momencie kontroluje każdą wioskę wschodnioukraińską i krzaki o milę za tą wioską i też nie wiem, czy odpowiada to prawdzie, czy jest elementem propagandy wojennej. Czy w ogóle ktokolwiek ma dokładne rozpoznanie tamtejszej permanentnie zmieniającej się sytuacji? Nie wiem.

  P.S.1 Dla uniknięcia niedomówień: mam na myśli zdjęcie (filmik) z "Bukiem" i reklamą autosalonu w tle. Zdjęcia z dymkiem czepiam się o tyle, że nie sposób być pewnym, gdzie i kiedy zostało wykonane, kto w tym czasie kontrolował ten rejon oraz czy w ogóle ma ono związek z malezyjskim samolotem.

  P.S.2 Z jednym zasadniczo się zgadzam: w ten oto sposób nasza dyskusja zeszła na poziom konspiracji smoleńskiej: nie komisja międzynarodowa pod szyldem ICAO ma dostarczyć wiarygodne wyjaśnienia, lecz anonimowi blogerzy i miłośnicy gier komputerowych. Ostrzegałem przed tym od pierwszych minut i niestety wyszło na moje.
  Ostatnio edytowane przez JacekB ; 27-07-2014 o 14:15
  ruben323, quartz, Dekpol and 2 others like this.
   

 12. #152
  Moderator
  Dołączył
  Dec 2007
  Mieszka w
  PL

  Domyślnie

  Skoro w zasadzie niemal wszystko już wiemy, ustalenia komisji międzynarodowej mało kogo będą interesować, co mają światu do powiedzenia agendy ONZ i rządów zainteresowanych państw również mało kogo interesuje, zostały wskazane wiarygodne źródła wiedzy w postaci anonimowego bloga i znajomych znajomego autora tego bloga oraz wytyczyliśmy ścieżkę dalszych poszukiwań dla miłośników lotnictwa, nie pozostaje mi nic innego jak zamknąć niniejszy wątek. Mam nadzieję, że w najbliższym salonie gier komputerowych oferują symulator Su-25, który jest niezbędny do kontynuowania badań. Bez tego dalej nie ruszymy.
  Ostatnio edytowane przez JacekB ; 27-07-2014 o 22:20
   

 13. #153
  Zbanowany
  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  oazie otoczonej matecznikiem

  Domyślnie Zestrzelenie malezyjskiego Boeinga 777 nad wschodnią Ukrainą - raport wstępny


  Polecamy

  Dla zainteresowanych - raport wstępny dotyczący lotu MH17; potwierdza mechaniczne zniszczenie struktury samolotu za pomocą uderzenia wielu zewnętrznych obiektów, poruszających się z ogromną prędkością (czyli de facto zestrzelenie za pomocą pocisku ziemia - powietrze).

  http://www.onderzoeksraad.nl/uploads...nteractief.pdf
  komutator likes this.
   

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 6 7 8

LinkBacks (?)

 1. 10-03-2020, 20:54
 2. 03-07-2019, 18:36
 3. 24-06-2019, 14:42
 4. 11-01-2017, 11:34
 5. 28-12-2014, 22:36
 6. 15-10-2014, 20:50
 7. 24-07-2014, 21:43
 8. 24-07-2014, 15:59
 9. 24-07-2014, 10:42
 10. 22-07-2014, 00:22
 11. 21-07-2014, 20:44
 12. 21-07-2014, 20:37
 13. 21-07-2014, 20:35
 14. 21-07-2014, 10:41
 15. 20-07-2014, 23:08
 16. 19-07-2014, 22:57
 17. 19-07-2014, 18:01
 18. 19-07-2014, 13:31
 19. 19-07-2014, 04:36
 20. 19-07-2014, 03:29
 21. 19-07-2014, 02:05
 22. 18-07-2014, 19:09
 23. 18-07-2014, 17:25
 24. 18-07-2014, 16:33
 25. 18-07-2014, 13:49
 26. 18-07-2014, 13:41
 27. 18-07-2014, 13:23
 28. 18-07-2014, 12:25
 29. 18-07-2014, 11:37
 30. 18-07-2014, 11:29
 31. 18-07-2014, 11:21
 32. 18-07-2014, 11:21
 33. 18-07-2014, 11:17
 34. 18-07-2014, 10:17
 35. 17-07-2014, 18:42
 36. 17-07-2014, 18:27

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •