Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
Like Tree31Likes
 • 1 Post By Pzlm28
 • 2 Post By macli
 • 7 Post By Lucass
 • 4 Post By malgond
 • 1 Post By hypne
 • 2 Post By mgab
 • 5 Post By vfrrider
 • 1 Post By Beteleguese
 • 2 Post By saturn5
 • 6 Post By alien

Wątek: MH17 - Zestrzelony nad Ukrainą, Raport Końcowy

 1. #1
  Awatar alfsky

  Dołączył
  Oct 2007
  Mieszka w
  Zywiec, Poland

  Domyślnie MH17 - Zestrzelony nad Ukrainą, Raport Końcowy


  Polecamy

  https://www.youtube.com/watch?v=2TdWUTHC49U

  Myślę że warto dołączyć do zamkniętego wątku.

 2. #2
  Awatar Scorpio86

  Dołączył
  Aug 2012
  Mieszka w
  Lublin

  Domyślnie

  Wrak podczas konferencji jeszcze bardziej przypominał to smutne i przerażające wydarzenie....


  Linki do raportu:
  http://cdn.onderzoeksraad.nl/documen...7-crash-en.pdf+ https://drive.google.com/file/d/0B-u...NxYkpxSnc/view + http://mh17.onderzoeksraad.nl/
  Blog: scorpio86-planespotting.blogspot.com (zdjęcia, nowe malowania, ciekawostki oraz wiele innych informacji:))

 3. #3
  Moderator Senior Screener
  Awatar Pzlm28

  Dołączył
  Jun 2009
  Mieszka w
  EPKK

  Domyślnie

  Symulacja detonacji rakiety BUK przy kokpicie Iła 86
  Pingus likes this.

  .................Don't let me die, I want to fly

 4. #4
  Awatar macli

  Dołączył
  Dec 2009

  Domyślnie

  Obejrzałem ten film z Ił-86 i zastanawiam się o co chodzi Rosjanom piszącym, że MH17 nie mógł zostać zestrzelony Bukiem. Zrobili test, z którego wynika, że Buk zostawia właśnie takie ślady jak są na zestrzelonym Boeingu. To chyba dowodzi czegoś zupełnie przeciwnego niż "to nie Buk".
  malgond and Pluxe like this.

 5. #5
  Awatar Paweł94

  Dołączył
  Jun 2010
  Mieszka w
  Tyszowce

  Domyślnie

  Rosjanie właśnie tym eksperymentem chcieli pokazać, że rakieta nie została wystrzelona z terenów pod kontrolą separatystów.Wyborcza.pl
  Celestron SkyMaster 25x70, Auriol 20-60x60| UM860, UL980
  Sony DSC-H200
  Sony SLT-A58K + TAMRON AF 70-300mm F/4-5.6 Di LD Macro

 6. #6

  Dołączył
  Apr 2010
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie

  Postępowanie Rosjan w tej sprawie od samego początku można byłoby streścić, cytując klasyka: "Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz?!"

  Jednym słowem ich eksperyment dowodzi jedynie tego, iż posiadają rakiety BUK i prawdopodobnie kilka Iłów do zezłomowania.
  Trurl, MaciekK84, RedLite and 4 others like this.

 7. #7

  Dołączył
  Oct 2011

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Paweł94 Zobacz posta
  Rosjanie właśnie tym eksperymentem chcieli pokazać, że rakieta nie została wystrzelona z terenów pod kontrolą separatystów
  Jeśli chcieli udowodnić, że rakieta nadleciała od strony wojsk Ukrainy, czyli od zachodu, a w więc w stosunku do lecącego na wschód samolotu - od strony ogona, to powinni byli tę rakietę ustawić nosem w przeciwną stronę niż widać na filmiku. Tymczasem wygląda to tak, że ustawili rakietę względem odciętego dziobu Iła dokładnie w tej pozycji i kierunku, w której sytuuje miejsce wybuchu holenderski raport, a po odpaleniu uzyskali tożsame uszkodzenia. Czego to ma według nich dowodzić, jeśli nie słuszności wniosków Holendrów - nie mam pojęcia...

  Zaś co do raportu, który na razie tylko pobieżnie przejrzałem, to zainteresowała mnie jedna sprawa. Na prośbę komisji o dostarczenie rejestratów z radarów ATC Rosjanie odpowiedzieli, że - mimo wymagań Konwencji i braku stosownej notyfikacji ICAO - nie rejestrowali odczytów radarowych pozycji MH17 w tym czasie, bo... znajdował się wówczas poza przestrzenią powietrzną FR, więc nie musieli tego robić. Tymczasem analiza aktów prawnych FR dokonana przez komisję nie wykazała istnienia takiego wyjątku. Zresztą interesujący to by musiał być system rejestracji, który rejestruje echa/odpowiedzi transpondera tylko z wybranych sektorów/zasięgów radaru.

  Krótko mówiąc, kłamią jak z nut.
  wojtekra, N077GL, Trurl and 1 others like this.

 8. #8

  Dołączył
  Jan 2011

  Domyślnie

  29 July 2015 – The United Nations Security Council was unable to adopt a new resolution today following Russia’s negative vote on a measure that would have established an international tribunal to prosecute persons responsible for the downing of Malaysia Airlines flight MH17, which crashed on 17 July 2014 in Donetsk Oblast, Ukraine.


  Malaysia’s Minister of Transport, Liow Tiong Lai, who introduced the draft resolution, expressed “disappointment” after the text was vetoed by Russia, while Angola. China and Venezuela abstained and the remaining 11 members of the Council voted in favour. If one of the Council's five permanent members casts a negative vote on a resolution, the text cannot be adopted.


  The resolution would have urged the earliest possible finalization of the ongoing international technical investigation into the cause of the crash, in which 298 people died, and the criminal investigation. It would have requested Member States to work together in the Joint Investigation Team to continue to keep the Council fully and regularly informed of the progress of its.


  The statute of the proposed “International Criminal Tribunal for Malaysia Airlines Flight MH17” was annexed to the draft.
  United Nations News Centre - Security Council fails to adopt proposal to create tribunal on crash of Malaysian Airlines flight MH17
  wojtekra likes this.

 9. #9
  Awatar mgab

  Dołączył
  Jul 2011
  Mieszka w
  Zgierz/Łódź

  Domyślnie

  Okazuje się że przyczyny wypadku dało się ustalić internautom tylko przy użyciu informacji z social mediów:

  Social Media Cracked the Case of MH17 - Bloomberg View

  Ciekawy artykuł.

 10. #10
  Awatar vfrrider

  Dołączył
  Sep 2009

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez macli Zobacz posta
  Obejrzałem ten film z Ił-86 i zastanawiam się o co chodzi Rosjanom
  W raporcie holenderskim napisano, że MH17 został zestrzelony rosyjską rakietą Buk, co pośrednio wskazuje na to, kto tą rakietę odpalił. Bo rosyjskie rakiety Buk posiada tylko armia rosyjska. Zaraz wyjaśnię, o co chodzi. Napisano również, że rakieta została wystrzelona z terenu kontrolowanego przez separatystów. Rosjanom chodzi o to, co zawsze, czyli, żeby wszystkich przekonać, że czarne jest białe.
  Rakieta Buk nie wali w cel, tylko wybucha kilka metrów od celu i razi cel tysiącem odłamków zawartych w głowicy. Panowie z Almaz Antey (producent Buków) kupili kawałek samolotu w sklepie z kawałkami samolotów, odpalili obok niego swoją rakietę i pokazali całemu światu, że dziury w kadłubie jasno wskazują na to, że to nie oni są winni. Rosyjskie (czyli produkowane w Federacji Rosyjskiej) rakiety Buk M1 mają w głowicy odłamki, które w poszyciu samolotu tworzą dziury w kształcie motyla. Ponieważ we wraku MH17 nie ma żadnych motylków, oczywistą oczywistością jest, że został on zestrzelony starą wersją Buka o oznaczeniu 9M38. Wersja 9M38 była produkowana w Związku Sowieckim, okres przydatności tej rakiety do użycia wynosi 25 lat, zatem wszystkie rakiety 9M38 zostały wycofane z użycia w armii rosyjskiej, gdyż w Federacji Rosyjskiej wszystkie normy, przepisy i takie tam są ściśle przestrzegane. Oczywistą oczywistością jest zatem, że armia rosyjska nie posiada żadnej rakiety 9M38, natomiast armia ukraińska posiadała ich 502 sztuki. Część z nich była na Krymie i w Donbasie, ale takimi drobiazgami panowie z Almaz Antey głowy sobie nie zawracają.
  Jak ktoś zna ten piękny język to polecam wywiad z rosyjskim ekspertem wojskowym na ten temat:
  Đ_хо Москвы :: Персонально ваш: Александр Гольц
  Rumun, Canonier, Lucass and 2 others like this.
  Żyje się po to, by latać na moto i czasem dla śmiechu postrzelać z wydechu :-)
  My flight memory słaba jest, ale pewnie 500 flights odbyłem :-)

 11. #11

  Dołączył
  May 2010

  Domyślnie

  Wszyscy piszą że to Rosjanie ... że tam to Rosjanie .... OK. Jak było każdy sobie zdanie już wyrobił.
  Mnie dziwi w całej dyskusji jeden fakt, czyli pomijanie osób odpowiedzialnych za brak przekierowania maszyny tak aby żaden samolot cywilny nie wlatywał nad teren działań zbrojnych gdzie jedna lub dwie strony posiadają broń p - lot. Nie rozumiem dlaczego ktoś / instytucja zarządzająca bezpieczeństwem podczas lotu nie wydała zakazu lotów nad terenem gdzie następuje ostrzał artyleryjsko - rakietowy. Na dodatek jest coś takiego jak służby specjalne które w naturalny sposób musiały zdawać sobie sprawę że Rosjanie przekazują nie przeszkolonym separatystom taki a nie inny rodzaj uzbrojenia lub że ukraińskie siły zbrojne (jak próbują wykazać Rosjanie) nie umiejętnie korzystają z systemu uzbrojenia.
  Po prostu jakoś można było wydać zakaz lotów swego czasu nad Bałkanami, Irakiem, Libią, Krymem czy Syrią a z Donbasem nikt o tym nie pomyślał - dziwne.
  Przez niekompetencje kilku osób śmierć poniosło masę niewinnych ludzi.
  Madrider likes this.

 12. #12
  Awatar saturn5

  Dołączył
  Apr 2007
  Mieszka w
  Taurus-Littrow

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Beteleguese Zobacz posta
  Nie rozumiem dlaczego ktoś / instytucja zarządzająca bezpieczeństwem podczas lotu nie wydała zakazu lotów nad terenem gdzie następuje ostrzał artyleryjsko - rakietowy.
  Przeciez komisja holenderska wspominala o tym ze przestrzen powinna byla byc zamknieta.

  dawać sobie sprawę że Rosjanie przekazują nie przeszkolonym separatystom
  O to wlasnie chodzi ze jest ogolne podejrzenie, sam szef komisji o tym mowil, ze zadni separatysci nie "dostali" tego sprzetu, sprzet byl od poczatku do konca w rosyjskich rekach. Czy tak rzeczywiscie bylo nikt tego nie wie na 100%, znamienne ze strona Rosyjska nie chce wspolpracowac w zadnym takim dochodzeniu.
  Madrider and klemenko like this.

 13. #13
  Awatar alien

  Dołączył
  Oct 2008
  Mieszka w
  3M

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez saturn5 Zobacz posta
  zadni separatysci nie "dostali" tego sprzetu, sprzet byl od poczatku do konca w rosyjskich rekach.
  Oczywiście, właśnie takie jest naturalne założenie. Sprzęt przekroczył granicę pod opieką etatowej obsługi, co najwyżej "przebranej za incognito" na okoliczność oddelegowania do świadczenia bratniej pomocy "powstańcom" (tzn. głównie "przebranym za incognito" kolegom z firmy).

  Bo jeśli sowiecki bardak osiągnął taki poziom rozkwitu, że taką broń daje się do ręki amatorom, to należałoby się dziwić, że świat jeszcze w ogóle istnieje.
  For every solution there is a problem.

 14. #14

  Dołączył
  Jan 2011

  Domyślnie

  Nie wnikajac w to , kto ma racje a kto nie. Sadze, ze piszacy niezbyt dokladnie przeczytali raport ( w szczegolnosci zalaczniki) i nie bardzo zrozumieli sens eksperymentu przedstawionego przez A-A.

  Pozdrawiam

 15. #15
  ModTeam
  Awatar STYRO

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPRZ/RZE

  Domyślnie


  Polecamy

  Ukraiński pilot, którego Moskwa obwiniała o zestrzelenie samolotu został znaleziony martwy.

  A Ukrainian fighter pilot blamed for downing of Malaysian Airlines Flight MH17, has died. Moscow blamed Capt. Vladyslav Voloshyn, 29, of downing MH17 flight en route from Amsterdam to Kuala Lumpur, over Ukraine.

  Mykolaiv police said in a statement, Voloshyn commit suicide and a military service pistol was found at the scene of his death, but the case will be probed under the “premeditated murder” section of Ukraine’s penal code.
  Fighter pilot blamed for downing of Boeing 777, MH17 flight commit suicide. – News In Flight
  Pozdrawiam
  STYRO

  LOS SUAVES - już nie pójdę na taki koncert ...

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •