A Czech flight crew reported being physically attacked by would be passengers on an Arkia flight to Paris at Ben Gurion airport. The passengers booked their flight with Arkia, but the airline had to charter out the flight to a Czech company, enraging the passengers who refused to fly with a non-Israeli carrier during such a tense security period. Police were on the scene.
Czeska załoga została fizycznie zaatakowana przez pasażerów na locie z Tel Awiwu (TLV) do Paryża (CDG). Chodzi o lot IZ743. Pasażerowie wykupili lot liniami Arkia, ale firma musiała wyczarterować maszynę z załogą od czeskiej linii Smartwings (OK-TVU). To zdenerwowało pasażerów, którzy odmówili lotu z nieizraelskim przewoźnikiem. Musiała interweniować policja.

Żródło

Pomimo incydentu lot odbywa się punktualnie. A atmosfera w ostatnich dniach w Izraelu (a zwłaszcza w Jerozolimie, gdzie mieszkam), jest niesłychanie napięta. Wczoraj oficer armii oddał strzały w pociągu w Hajfie, bo wydawało mu się, że jeden z pasażerów wyciągnął nóż...