j.w

12 października, kapitan MD-88 należącego do linii Allegiant Airlines wstrzymał ewakuację pasażerów na pasie startowym lotniska w McCarran w Las Vegas, po tym jak udało się ugasić pożar silnika. Z powodu zagrożenia, załoga przerwała start rejsu 516 do Fresno o godz. 13:20 czasu lokalnego. Na pokładzie samolotu znajdowało się 160 pasażerów i sześciu członków załogi. W związku z zauważonym pożarem prawego silnika, personel pokładowy rozpoczął już procedurę ewakuacji pasażerów, jednak została ona odwołana.

Według relacji pasażerów, po tym jak samolot zatrzymał się na pasie startowym, stewardesa poinformowała przez interkom, aby wszyscy przygotowali się do ewakuacji, ale chwilę później kapitan powiedział: "Wstrzymajcie się, wygląda na to, że wszystko jest w porządku, jest w porządku!"

Ostatecznie pasażerowie zostali przewiezieni do terminala busem, a film nakręcony przez jednego z nich pokazuje, że prawdopodobnie nikt nie doznał żadnych obrażeń. Jest to kolejny incydent na tym lotnisku, bowiem w zeszłym miesiącu B777 należący do British Airways został poważnie uszkodzony przez pożar silnika. Odrzutowiec, który już rozpędzał się po pasie, musiał gwałtownie hamować, w wyniku czego, jak również późniejszej ewakuacji pasażerów, zostało rannych 27 osób.

wg AVweb
video ---> https://www.youtube.com/watch?v=spPPvuJRMRo