Cytat Zamieszczone przez Witek
W poniedziałek 12 września 2005 roku o godzinie 12.05 samolot An-2 z 1 Ośrodka Szkolenia Lotniczego w Dęblinie lądował awaryjnie 8 km na południe od miasta Andrychów (okolice miejscowości Targanice). Na pokładzie samolotu znajdowało się ośmiu pilotów grupy pilotażowo-akrobacyjnej Biało-Czerwone Iskry oraz trzech członków załogi. Załoga An-2 wystartowała z Dęblina w godzinach porannych po pilotów zespołu akrobacyjnego, którzy brali udział w pokazach lotniczych podczas II Międzynarodowego Pikniku Lotniczego Euroregionu Beskidy, odbywających się z okazji 70-lecia założenia lotniska Aleksandrowice.

Po zabraniu pasażerów na pokład samolotu, An-2 wyleciał z Bielska Białej do Dęblina i pięć minut po starcie nastąpiła prawdopodobnie awaria silnika. Załoga wykazała się dużymi umiejectnościami i pomyślnie lądowała awaryjnie w terenie zalesionym. Nikt z 11 osób obecnych na pokładzie, oprócz dowódcy załogi samolotu An-2, który ma niegroźne otarcia nogi, nie doznał żadnych obrażeń.

An-2 to jeden z ostatnich na świecie samolotów dwupłatowych wykorzystywanych w lotnictwie wojskowym. W polskich Siłach Powietrznych popularne Antki cały czas są używane do zadań transportowych, łącznikowych i szkolenia desantowego. Samolot, który lądował awaryjnie, wyprodukowany został 10 kwietnia 1970 roku i od tego czasu przeszedł trzy remonty główne - data ostatniego remontu to 15 czerwiec 2001 roku.
http://lotnictwo.net/doc.php?doc=05091301