Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1

  Dołączył
  May 2010

  Domyślnie 2017.08.05, MV-22 Piechoty Morskiej USA spadł koło Australii


  Polecamy

  W dniu 5 sierpnia 2017 r. maszyna MV-22 Korpusu Piechoty Morskiej USA uległa katastrofie podczas próby lądowania w pobliżu północno-wschodniego wybrzeża Australii.

  MV-22, który wystartował z okrętu desantowego USS "Bonhomme Richard", odbywał zaplanowany lot. Do wypadku doszło w pobliżu wybrzeża nad zatoką Shoalwater w północno-wschodniej Australii, podczas próby lądowania na okręcie USS "Green Bay" nad ranem czasu miejscowego.
  Na pokładzie maszyny znajdowało się 26 żołnierzy. 23 z nich uratowano zaraz po katastrofie, rozpoczęto też akcję ratowniczą mającą na celu odnalezienie trzech pozostałych Amerykanów. W akcji uczestniczyły jednostki marynarki wojennej USA i siły USMC. Pokład lotniczy okrętu "Green Bay" został uszkodzony, obecnie jednostka pozbawiona jest możliwości prowadzenia operacji lotniczych.

  Akcję ratowniczą przerwano w niedzielę nad ranem, prowadzone są jednak poszukiwania ciał trzech ofiar.
  Okoliczności katastrofy są obecnie przedmiotem dochodzenia, USMC nie udziela dalszych informacji na ten temat.
  MV-22 Osprey, który uległ wypadkowi, należał do 265. eskadry zmiennopłatów przyporządkowanej do 31. Jednostki Ekspedycyjnej USMC.

  Katastrofa MV-22 USMC. Zawieszono akcję ratowniczą | Defence24
  Ostatnio edytowane przez hawky ; 16-08-2017 o 08:08 Powód: format daty - ostatni raz poprawiam pora sie nauczyc

 2. #2

  Dołączył
  May 2010

  Domyślnie


  Polecamy

  Dodatki do informacji powyżej wg. Szczegóły niedawnej katastrofy MV-22 | Defence24

  Amerykańska marynarka wojenna podała szczegóły dotyczące niedawnej katastrofy samolotu MV-22 US Marines, w której śmierć poniosło trzech żołnierzy piechoty morskiej.

  Samolot MV-22 Osprey, który 5 sierpnia 2017 r. wystartował z okrętu USS "Bonhomme Richard" w ramach ćwiczeń wykonywanych wspólnie z australijską marynarką wojenną, miał na pokładzie 26 żołnierzy piechoty morskiej. Planowe lądowanie maszyny miało mieć miejsce na pokładzie okrętu USS Green Bay.
  Według informacji udzielonych przez marynarkę Stanów Zjednoczonych, MV-22 w trakcie podejścia do lądowania uderzył w pokład okrętu, a następnie rozbił się w wodzie w pobliżu jednostki. W podjętej natychmiast akcji ratunkowej uratowano 23 żołnierzy, trzech uznano za zmarłych dwa dni później.
  Przyczyna katastrofy nie jest jeszcze znana, jednak korpus piechoty morskiej USA wycofał zakaz lotów maszyn z 31. Jednostki Ekspedycyjnej Piechoty Morskiej, w tym MV-22.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •