Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
 1. #1
  Senior Screener
  Awatar schwefel

  Dołączył
  Jun 2008
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie 2017.10.12 Zderzenie drona z BAE-146 linii Skyjet w Quebecu w Kanadzie


  Polecamy

  12 października, samolot pasażerski linii Skyjet [BAE-146]uderzył w drona podczas podejścia do lądowania na lotnisku Jean Lesage w Quebecu w Kanadzie. W incydencie, do którego doszło 3 km od lotniska na wysokości 450 metrów, nikt nie ucierpiał, a sam statek powietrzny został w niewielkim stopniu uszkodzony i chwilę później bezpiecznie wylądował.

  "To nie powinno się wydarzyć. Dron nie powinien się tam znaleźć", powiedział kanadyjski minister ds. Transportu, Marc Garneau. Departament Transportu Kanady zaleca, aby bezzałogowce nie przekraczały wysokości 90 m i nie zbliżały się na odległość mniejszą niż 5,5 km do obiektów, gdzie startują i lądują samoloty. Obecnie każdy, kto chce w Kandzie latać dronem, musi stosować się do przepisów bezpieczeństwa, a spowodowanie zagrożenia dla bezpieczeństwa statków powietrznych, podlega grzywnie w wysokości 25 tys. dolarów kanadyjskich (12 tys. dolarów USA).

  "Chciałbym przypomnieć operatorom, że zagrażanie bezpieczeństwu statków powietrznych jest niezwykle niebezpieczne i jest to poważne wykroczenie", podkreślał Garneau. Zdaniem ministra, w 2017 r. w Kanadzie miało miejsce 1596 zgłoszonych zdarzeń z udziałem bezzałogowych statków powietrznych, z których 131 dotyczyło bezpieczeństwa lotniczego. W sierpniu, armia Stanów Zjednoczonych poinformowała, że będzie zestrzeliwała wszelkie drony, które będą zagrażały bezpieczeństwu ogólnemu lub bezpieczeństwu lotnictwa.

  https://dlapilota.pl/wiadomosci/rtco...nem-w-kanadzie
  Ostatnio edytowane przez hawky ; 16-10-2017 o 18:28 Powód: format daty

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •