Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
Like Tree21Likes
 • 21 Post By layoverlover

Wątek: 2018.02.13 A330 Delta DL55 zawraca i ląduje 8 min po starcie + ewakuacja

 1. #1

  Dołączył
  Dec 2009

  Domyślnie 2018.02.13 A330 Delta DL55 zawraca i ląduje 8 min po starcie + ewakuacja


  Polecamy

  Z braku czasu zacytuję za https://thepointsguy.com/2018/02/del...ding-nigeria/:

  Tuesday night a Delta flight from Lagos, Nigeria (LOS) to Atlanta (ATL) experienced serious engine issues, requiring the crew to make an immediate emergency landing back at Lagos. The airport’s fire authorities scrambled to meet the plane once on the ground.


  The issue was determined to be serious enough that the crew initiated an emergency evacuation with the aircraft landed. While all passengers and crew were able to safely evacuate the aircraft, in a statement to TPG, Delta said it is “aware of five customers reporting non-critical injuries as a result of the evacuation.”


  The aircraft involved in the incident is a 12-year old Airbus A330-200 with the registration number N858NW. Delta flight 55 was scheduled to depart at 10:25pm local time Tuesday night (4:25pm Eastern Time). According to FlightRadar24 data, the flight pushed back at 10:42pm and took off at 10:52pm. The aircraft landed back at Lagos at 11:00pm, just eight minutes after takeoff.


  It’s very unusual for an aircraft departing on a long-haul flight to land so shortly after takeoff, and typically indicates a potentially life-threatening situation. Usually in these situations the aircraft weight is well above the Maximum Landing Weight, requiring the crew to dump fuel and/or circle to avoid potential structural damage to the aircraft.


  There’s no indication at this time whether Delta flight 55 was able to dump fuel or was overweight at the time of the emergency landing.


  Tłumaczenie Google:

  We wtorek wieczorem lot Delta z Lagos w Nigerii (LOS) do Atlanty (ATL) spowodował poważne problemy z silnikiem, co wymagało od załogi natychmiastowego lądowania awaryjnego w Lagos. Władze straży pożarnej lotniska wdarły się, by spotkać samolot raz na ziemi.


  Kwestia została uznana za wystarczająco poważną, aby załoga zainicjowała ewakuację awaryjną wraz z wylądowaniem samolotu. Podczas gdy wszyscy pasażerowie i załoga byli w stanie bezpiecznie ewakuować samolot, w oświadczeniu dla TPG, Delta oświadczyła, że ​​"jest świadoma pięciu klientów zgłaszających niekrytyczne obrażenia w wyniku ewakuacji".


  Samolotem biorącym udział w incydencie jest 12-letni Airbus A330-200 o numerze rejestracyjnym N858NW. Lot Delta 55 miał odjechać o 22:25 czasu lokalnego we wtorek (16:25 czasu wschodniego). Według danych FlightRadar24, lot cofnął się o 22:42 i wystartował o 22:52. Samolot wylądował z powrotem w Lagos o 23:00, zaledwie osiem minut po starcie.


  Bardzo rzadko zdarza się, że samolot odlatujący samolotem dalekiego zasięgu ląduje tak krótko po starcie i zwykle wskazuje na potencjalnie zagrażającą życiu sytuację. Zwykle w takich sytuacjach masa samolotu znacznie przekracza maksymalną masę lądowiska, wymagając od załogi zrzutu paliwa i / lub koła, aby uniknąć potencjalnego uszkodzenia konstrukcji samolotu.


  Obecnie nie ma żadnych wskazówek, czy lot Delta 55 był w stanie zrzucić paliwo lub miał nadwagę w czasie awaryjnego lądowania.

  Lot można obejrzeć na:

  https://www.flightradar24.com/data/f.../dl55#106bffb2

 2. #2
  Awatar sanfran

  Dołączył
  Jul 2007
  Mieszka w
  Aberdeenshire

  Domyślnie

  Na nigeryjskim forum Breaking News...delta Airline Makes Emergency Landing In Lagos - Travel - Nigeria jest wzmianka o problemach z silnikiem.

 3. #3

  Dołączył
  Dec 2009

  Domyślnie

  Ciekawe skąd ta ewakuacja i jak poważna była awaria, że lądowali z pełnym bakiem

  Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 4. #4
  Awatar sanfran

  Dołączył
  Jul 2007
  Mieszka w
  Aberdeenshire

  Domyślnie

  Pożar silnika, w/g tego arytykułu:
  https://coretvnews.com/panic-lagos-a...roblem-midday/

  a tutaj się wspomina o asyście straży pożarnej:
  http://uk.businessinsider.com/ap-atl...nigeria-2018-2


  Chyba ciemna noc sprawiła, że nie ma żadnych zdjęć ani filmików z lądowania, bo na tym lotnisku łażenie po płycie postojowej to jest norma. A na tym lotnisku potrafi być ciemno, bo Lagos ma problemy z prądem.

 5. #5
  Awatar layoverlover

  Dołączył
  May 2009
  Wpisów
  76

  Domyślnie

  Tak przy okazji przypomniał mi się stary lotniczy kawał:

  - what is the definition of happiness?”
  - V1 at Lagos...
  thewho, TomaszRT, frik and 18 others like this.

 6. #6
  Awatar sanfran

  Dołączył
  Jul 2007
  Mieszka w
  Aberdeenshire

  Domyślnie

  Pożar lewego silnika, chyba zaraz po V1.
  https://www.vanguardngr.com/2018/02/...landing-lagos/

 7. #7

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Cardiff

  Domyślnie

  Czyli na mgnienie oka osiągnęli szczęście . Tak serio, to dobrze że się wszystko pozytywnie skończyło. Pratt&Whitney coś nie ma dobrej prasy ostatnio...
  Eee tam, podpis ;)

 8. #8
  Awatar twinsen

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Będzin

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez Mimis Zobacz posta
  Czyli na mgnienie oka osiągnęli szczęście . Tak serio, to dobrze że się wszystko pozytywnie skończyło. Pratt&Whitney coś nie ma dobrej prasy ostatnio...
  Szczęście to jest bo ten drugi spisał się bardzo sprawnie - tak na to patrzmy
  --
  Leszek A. Szczepanowski


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •