Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
 1. #1

  Dołączył
  May 2008
  Mieszka w
  Mielec

  Domyślnie XVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO


  Polecamy

  XVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbędzie się w Targach Kielce w dniach od 8 do 11 września 2008 roku. Jest to jedna z największych i najważniejszych imprez tego rodzaju w Europie. W jubileuszowej – XV – edycji Salonu udział wzięły 364 firmy z 24 krajów.

  Niewątpliwą atrakcją wystawy jest możliwość ekspozycji statycznej nawet wielkogabarytowego sprzętu wojskowego, zarówno wewnątrz hal wystawienniczych, jak i na otaczających je terenach Targów. Równie interesująca jest propozycja pokazów dynamicznych na specjalnym terenie zewnętrznym. Ostatni Salon rozpoczęły pokazy sprawności Wojsk Lądowych, które odbyły się na lotnisku w położonym niedaleko Kielc – w Masłowie. Wzięło w nim udział 160 żołnierzy, 10 śmigłowców i 3 samoloty CASA C-295. Trzeciego dnia imprezy na terenie sąsiadującym z halami można było obserwować prezentację jednostek ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej.

  Od roku 2004 Salonowi towarzyszą narodowe wystawy przemysłu obronnego. Pionierami w tym przedsięwzięciu byli Niemcy, którzy zorganizowali ekspozycję sprzętu Bundeswehry oraz przedstawili ofertę niemieckiego przemysłu obronnego podczas XII MSPO. W roku 2005 swój potencjał obronny oraz wyposażenie Sił Zbrojnych zaprezentowała Francja, w 2006 – Izrael, zaś w 2007 – USA. W ramach MSPO 2008 organizowana jest Wystawa Narodowa Szwecji prezentująca potencjał szwedzkiego przemysłu obronnego. Międzynarodowy charakter mają również liczne towarzyszące targom konferencje i seminaria branżowe. Z racji swojej tematyki Salon jest imprezą o wyjątkowym znaczeniu dla polskiego sektora zbrojeniowego. Jego gośćmi są specjaliści, zarówno krajowi – przedstawiciele kadry Wojska Polskiego, policji, Ministerstwa MSPO Obrony Narodowej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Rządu RP – jak i delegacje zagraniczne oraz attaché wojskowi akredytowani w Polsce. Ostatnie targi zostały odwiedzone przez przedstawicieli Angoli, Chin, Czech, Francji, Izraela, Kanady, Kataru, Konga, Korei Południowej, Pakistanu, Peru, Rumunii, Słowacji, Tajlandii, Ukrainy, USA oraz Węgier, a także dowódców sił powietrznych z Czech, Peru, Słowacji, Ukrainy i Węgier.

  Najlepsze produkty prezentowane podczas targów będą nagradzane medalami i wyróżnieniami.
  Źródło

 2. #2
  Zbanowany
  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  ACES II

  Domyślnie

  Jak co roku melduje się :P ! W tym roku wystawe narodową po Niemcach, Francuzach, Izraelitach i Amerykanach będą mieli Szwedzi...

  Pierwszego dnia na otwarcie spodziewany przelot Śmigłowców LWL i zapewne F-16 8)

  Zapraszam do Kielc !

  p.s. Bilet wstępu to 45,- ale wystarczy sie zalogowac wcześniej jako visitor/zwiedzjący a wejścówka za free..

 3. #3

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  z Mielca rodem

  Domyślnie NHIndustries NH-90

  Czy ktoś wie czy ten NH-90, który był w tym roku w Kielcach to jest egzemplarz latający, czy tylko makieta?
  Co tu napisać....

 4. #4
  Awatar Tomek

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  WAW

  Domyślnie

  Makieta, a w każdym razie egzemplaż nie latający, ale blisko trzeba było podejść, żeby się o tym przekonać.
  Tomek

 5. #5

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  z Mielca rodem

  Domyślnie

  Mi wychodzi, że to jest to:

  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...6008200&nseq=2

  Byłem w środku i wyglądało to na egz. latający
  Co tu napisać....

 6. #6
  Awatar Tomek

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  WAW

  Domyślnie


  Polecamy

  Nie dopatrzyłem się w belce ogonowej wału między przekładnią pośredniczącą i wirnikiem ogonowym. Bez tego śmigłowiec raczej nie poleci Poza tym pod niektórymi owiewkami anten nic nie było. Ale aby to stwierdzić trzeba było "zapuścić żurawia" tu i tam. Na pierwszy rzut oka, nawet z bliska wyglądał jak prawdziwy śmigłowiec.

  W gruncie rzeczy taka "makieta" chyba powstaje jako "odpad" z produkcji egzemplarzy latających. Mogą to być elementy i części wybrakowane, zdekompletowane, nie nadające się do montażu w egzemplarzu latającym, a wyglądające tak, że mogą być wykorzystane w makiecie. Np. kadłub (szkielet, poszycie) może mieć jakieś mikropęknięcie ale dla makiety nie ma to żadnego znaczenia. W kabinie można zamontować monitorki LCD i kontrolki, podłączyć do nich zasilanie żeby ładnie świeciły ale przecież nikt na wystawie nie będzie sprawdzał czy np. radar pogodowy działa a zamontowane przyżądy są skalibrowane. Zamontuje się normalne fotele w kabinie i już mamy tzw. makietę funkcjonalną, która może służyć choćby jako pomoc dydaktyczna.
  Tomek

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •