Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1
  Awatar wally

  Dołączył
  Jun 2007
  Mieszka w
  kraków/tarnów

  Domyślnie Ciekawostki ze świata zespołów akrobacyjnych


  Polecamy

  Witam,
  Ponieważ często zdarza mi się trafiać na różne info dotyczące ZA (aktualności, ciekawostki) postanowiłem się takimi właśnie danymi dzielić z forumowiczami. Jeśli uważacie, że temat ma sens, piszcie. Jeśli macie coś do dodania na temat: piszcie. Jeśli złe forum: przenieście

  Na początek smutna wiadomość z orientu: Wing Commander Rajpal Singh Dhaliwal, pilot Hinduskiego zespołu Surya Kiran, zginął w trakcie lotu treningowego w miejscowości Bidar (bazie domowej zespołu). Generalnie, zespół ten jest dosyć ciekawy. Podobnie jak Tutory, którymi latają Snowbirds, samoloty HAL HJT-16 Kiran zespołu Suryakirans (co znaczy "Promienie słońca") mają układ foteli pilota/ucznia w modelu side-by-side, więc umieszczone obok siebie. Powoduje to trudności w pilotowaniu, ponieważ lecący po lewej stronie prowadzącego muszą siedzieć na prawym fotelu. Jednakże to lewy fotel jest "masterem" i ma niezduplikowane niektóre przyrządy, jak te odpowiadające za położenie klap czy podwozia. Dlatego też część samolotów ma "pasażerów", którzy operują tymi przyrządami. Latają dziewiącioma samolotami, i ich program praktycznie nie różni się od tego, opracowanego rok wcześniej przez Red Arrows Zdjęcie, jako dowód:

  Look into my eyes, you will see who I am
  My name is Lucifer, please take my hand 2. #2

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPNT/EPRZ

  Domyślnie

  Ee tam, Black Arrows latali Hunterami i mieli ten sam problem, a jakoś uważa się ich za najwspanialszy zespół w historii.

  A tak odnośnie zespołów - jest taka świetna stronka:

  http://aerobaticteams.net/
  [*]C-295M ,,019"[*] ppłk rez. mgr inż. pil. Lech Marchelewski, inż. pil. Piotr Banachowicz[*]C-172 ,,SP-ZAP"[*]płk pil. Alaksandr Marficki, płk pil. Alaksandr Żuraulewicz[*]Tu-154M ,,101"[*]mgr inż. pil. Stanisław Jurewicz[*]mgr inż. pil. Tadeusz Świst[*]

 3. #3

  Dołączył
  Apr 2008
  Mieszka w
  Radom

  Domyślnie


  Polecamy

  Czy ktoś ma informacje co z zespołem B-C Iskry z Dęblina?
  Odkąd brak strony Zespołu nie ma żadnych informacji, a biorąc pod uwagę cięcia w MON różne rzeczy mogą się wydarzyć.
  Radomskie Orliki będą napewno trenować i są już w programie pokazów w Waddington w lipcu b.r., czyli pewnie możemy liczyć na rewanż RED ARROWS.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •