Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
 1. #1

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPPL

  Domyślnie III Piknik lotniczy w Płocku


  Polecamy

  Dwa w jednym: mercedesy z samolotami


  Dla fanów starych aut mamy dobrą nowinę: w czerwcu odbędzie się szósty już zlot zabytkowych mercedesów. Tym razem zobaczymy je na lotnisku

  Nie pływają już Rusałki, więc zlot "Mercedesem po Wiśle" będzie miał rejs na razie tylko w nazwie. Ale organizatorzy: Automobilklub Ziemi Płockiej, główna machina napędowa tej imprezy - fan mercedesów Maciej Kulas i nowy szef płockiego Aeroklubu Sławomir Adamkowski połączyli siły i przygotowali coś, co można nazwać "dwa w jednym". Czyli coroczny piknik lotniczy i coroczny zlot zabytkowych mercedesów w jednym terminie, na lotnisku przy Bielskiej.

  Kto wie, czy dzięki przypadkowi obie imprezy, wspierając się, nie zyskają znacznie na atrakcyjności?

  Program trzeciego już pikniku lotniczego, który odbędzie się w sobotę, 20 czerwca, jest jeszcze szlifowany, dokładny poznamy w najbliższy poniedziałek. Z kolei program zlotu zabytkowych mercedesów jest już ustalony. 20 czerwca od godz. 10 do 17 na lotnisku można będzie zobaczyć wszystkich uczestników, którzy się zgłoszą i przy okazji zaprezentują swoje maszyny. Po raz drugi zabytkowe auta z trójramienną gwiazdą na masce obejrzymy 21 czerwca. Od godz. 9.30 do 11 zaprezentują się one na parkingu Siedemdziesiątki przy al. Kilińskiego. O 11 wyjadą kolumną do miasta. Przejadą Kilińskiego, Jachowicza i Łukasiewicza do Starej Białej i Murzynowa, gdzie odbędzie się finał imprezy połączony z rozdaniem nagród.
  Dwa w jednym: mercedesy z samolotami

  Na zachętę: w planach Bf-109(nielatający) i inne oldtimery.

 2. #2

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPPL

  Domyślnie

  "Żelazny" polata nad Bielską


  Szykuje się wspaniała impreza. Na III Piknik Lotniczy przyleci legendarna grupa akrobacyjna "Żelazny". Będzie też mistrz świata w akrobacji szybowcowej Jerzy Makula. Do tego jeszcze zlot mercedesów i wiele innych niespodzianek.

  Już teraz warto sobie zarezerwować czas na weekend 20 i 21 czerwca, by wybrać się na lotnisko przy ul. Bielskiej. III Piknik Lotniczy i VI Zlot Zabytkowych Mercedesów są organizowane przez prawdziwych pasjonatów tego co lata (Sławomir Adamkowski z Aeroklubu) i co jeździ z trójramienną gwiazdą na masce (Maciej Kulas z Automobilklubu). A za nimi stoi jeszcze pilot Bogusław Strześniewski (czyli Peklimar).

  Ostateczny program pikniku nie jest do końca znany, ale już wiadomo, że do Płocka przyleci zespół akrobacyjny "Żelazny". O grupie było bardzo głośno w 2007 r., gdy 1 września na radomskim Sadkowie dwa samoloty zderzyły się w czasie wykonywania figury akrobatycznej zwanej różyczką. Tragicznie zginęło dwóch pilotów z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. Ale zespół nadal istnieje i lata. W Płocku byli już kiedyś piloci "Żelaznego", ale raz był to jeden, innym razem - tylko dwóch lotników.

  Tymczasem w czerwcu przyleci czteroosobowy zespół. Takich akrobacji, jakie może u nas pokazać, jeszcze nie mieliśmy okazji oglądać. "Żelazny" przyleci na Zlinach 50.

  Dodajmy, że ich sprowadzenie było możliwe dzięki sponsorowi - Izbie Gospodarczej, którą kieruje Cezary Supeł, prywatnie kolejny pasjonat ze Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. 4. Pułku Strzelców Konnych.

  To nie koniec niespodzianek. Na płockim lotnisku zobaczymy Jerzego Makulę - mistrza Europy i świata w akrobacji na szybowcu. Przyleci też wiele ciekawych samolotów. Będzie CSS 13, czyli popularny kukuruźnik, będzie dwupłatowiec akrobacyjny skybold i szkolny samolot Jak-18. Od pogody zależy, czy zobaczymy pokazy paralotniarzy i motolotniarzy. Na pewno show przygotują płoccy modelarze. Zobaczymy m.in. Wojciecha Krzywińskiego - drugiego wicemistrza Europy w modelarstwie kosmicznym. Niewykluczone że to nie koniec niespodzianek i wielu atrakcji.

  Kto w sobotę 20 czerwca wybierze się na lotnisko samochodem, już teraz powinien zapamiętać, że ratusz wyznaczy parking na terenie pobliskiej giełdy samochodowej.

  Kiedy III Piknik Lotniczy będzie się rozkręcał, na lotnisko wjedzie 50 zabytkowych mercedesów. Będą się tam prezentować do godz. 17. Po raz drugi zobaczymy je następnego dnia. Od godz. 9.30 do 11 zaprezentują się na parkingu Siedemdziesiątki przy al. Kilińskiego. O 11. wyjadą kolumną do miasta. Przejadą Kilińskiego, Jachowicza i Łukasiewicza do Starej Białej i Murzynowa, gdzie odbędzie się finał imprezy połączony z rozdaniem nagród.

  - Tegoroczny zlot będzie imprezą nieco inną niż poprzednie, ale z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie - zapowiada Maciej Kulas, komandor zlotu. - Jak zwykle zapewniamy wyjątkową atmosferę i moc atrakcji. Podobnie jak w latach ubiegłych ustaliliśmy limit zgłoszeń na 50 załóg, by zachować kameralny charakter imprezy (więcej na Mercedesem po Wiśle).

  Źródło: Gazeta Wyborcza Płock
  'Żelazny' polata nad Bielską

 3. #3
  Awatar pawi81

  Dołączył
  Apr 2009
  Mieszka w
  EPPL

  Domyślnie

  A to wspomnienie z 2008 roku.


  Foto: Paweł Krasiński - Samoloty, Zdjęcia samolotów, Obserwacja nieba, Spotting, sky-watcher, rnav

  Postaram się wkleić fotorelacje, jako, że jestem z Płocka.
  Pozdrawiam, PAWi / www.lubiepodroze.eu - blog o podróżach i turystyce

 4. #4
  Awatar pawi81

  Dołączył
  Apr 2009
  Mieszka w
  EPPL

  Domyślnie

  oficjalna strona : III Płocki Piknik Lotniczy
  Pozdrawiam, PAWi / www.lubiepodroze.eu - blog o podróżach i turystyce

 5. #5
  Awatar pawi81

  Dołączył
  Apr 2009
  Mieszka w
  EPPL

  Domyślnie

  3. Piknik Lotniczy w Płocku już 20 czerwca!

  Program 3 Pikniku Lotniczego
  Piknik został podzielony na dwa bloki po ok. 3,5 godzinne bloki. Pierwszy zaczyna się o 10 drugi 13.30 Harmonogram przewiduje powtórzenie po sobie pokazów w obydwu blokach, ale w lotnictwie o wszystkim decyduje pogoda.
  Planowany rozkład występów:
  Blok I godz. 10.00
  10 min otwarcie - prowadzący Pan Tadeusz Sznuk, Goście
  40 min blok modelarski - prezentować się będą modelarze kosmiczni (modele rakiet) , modelarze z modelami zdalnie sterowanymi samolotów i śmigłowców
  30 min paralotniarze i motolotniarze- (pokaz zależny od pogody) pokaz paralotni starujących za wyciągarką, oraz z napędem, pokaz motolotni.
  20 min skoczkowie Przewidziany udział 3 skoczków.
  35 min szybownicy – Pokaz startu na dwuholu, akrobacja szybowcowa SZD-59 ACRO, najnowszy nabytek Aeroklubu Polskiego, pilotowany przez Pana Mężyka z Aeroklubu ROW Rybnik
  Samoloty historyczne
  15 min JN Curtiss „Jenny” Curtiss JN-4 ? Wikipedia, wolna encyklopedia
  Curtiss JN-4 (znany również jako Curtiss Jenny) - dwupłatowy samolot treningowy i bojowy produkowany podczas I wojny światowej przez firmę Curtiss z Hammondsport w Nowym Jorku, później Curtiss Aeroplane and Motor Company. Firma połączyła w nim najlepsze cechy modeli J i N, i w 1915 r. zaczęła produkować nowy samolot o oznaczeniu JN czyli "Jenny". Samolot ten odznaczał się dobrą zwrotnością i posiadał miejsce dla dwóch pilotów. Wyprodukowano ok. 6813 samolotów tego typu w rożnych wersjach i po zakończeniu I wojny światowej setki takich maszyn sprzedano dla lotnictwa cywilnego, gdzie używano ich aż do 1930 roku.
  Obecnie w Polsce lata jedna replika tego samolotu o nr rej. SP-SHUF.
  15 min css 13 „Kukuruźnik” CSS-13 ? Wikipedia, wolna encyklopedia
  Samolot CSS-13 był dwumiejscowym samolotem wielozdaniowym, dwupłatem o konstrukcji mieszanej, podwozie klasyczne, dwugoleniowe – stałe, Napęd silnik gwiazdowy. CSS-13 – polski samolot wielozadaniowy, zaprojektowany i zbudowany w Centralnym Studium Samolotów w Warszawie na podstawie licencji radzieckiego samolotu Po-2.
  Pierwsze nowe samoloty skierowano do jednostek lotniczych i szkół wojskowych już w 1949 roku. W pierwszej połowie lat pięćdziesiątych XX wieku samoloty CSS-13 stanowiły podstawowy samolot w eskadrach i kluczach łącznikowych wojsko lotniczych. Stosowano wersje: łącznikową wyposażoną w podwójny układ sterowniczy, bombową z wziernikiem w dolnym prawym skrzydle do namierzania celownikiem oraz z zamkami bombowymi pod płatem i umieszczonym na grzbiecie kadłuba, z tyłu za drugą kabiną na stojaku, ruchomym karabinem maszynowym. Oprócz wojsk lotniczych samoloty CSS-13 były używane w jednostkach lotniczych Marynarki Wojennej oraz w Wojskach Ochrony Pogranicza do patrolowania granicy państwa.
  W latach 1953 – 1955 Polskie Linie Lotnicze LOT eksploatowały 20 samolotów CSS-13 przystosowane do celów rolniczych (opylanie upraw i lasów). W aeroklubach samoloty CSS-13 wykorzystywano w latach sześćdziesiątych do szkolenia w pilotażu, do lotów treningowych, holowania szybowców, lotów dyspozycyjnych, wywożenia skoczków spadochronowych.
  Samoloty CSS-13 były użytkowane w lotnictwie polskim do 1978 roku.
  15 min Tiger Moth De Havilland Tiger Moth ? Wikipedia, wolna encyklopedia
  Samolot De Havilland DH-82A Mk II Tiger Moth był dwumiejscowym samolotem szkolnym w układzie dwupłatu o konstrukcji mieszanej, kabina odkryta. Podwozie klasyczne – stałe. Napęd: silnik rzędowy tłokowy. Uzbrojenie – nie posiadał.
  Ze względu na swoje właściwości pilotażowe w czerwcu 1934 roku również polskie Ministerstwo Komunikacji zakupiło w Wielkiej Brytanii jeden samolot De Havilland DH-82 Tiger Moth. W Polsce otrzymał on cywilne numer rejestracyjny SP-AMX i w przeszedł próby testowe w Instytucie Badań Technicznych Lotnictwa w Warszawie, a następnie był tam eksploatowany.
  Następnie w 1940 roku polscy piloci w Wielkiej Brytanii na tych samolotach przechodzili loty kontrolne w ośrodkach w Old Sarum i East Chrum. Potem szkoląc się według programów obowiązujących w RAF szkolili się na tych samolotach i to w szkołach brytyjskich jak również polskich szkołach na terenie Anglii. Ogółem do końca II wojny światowej na samolotach De Havilland Tiger Moth przeszło przeszkolenie I stopnia 1665 polskich pilotów.
  Samoloty De Havilland DH-82A Tiger Moth były również stosowane w polskich dywizjonach m.in. 300, 304, 309 i 315 jako samoloty pomocnicze.
  15 min Jak 18 Jak-18 ? Wikipedia, wolna encyklopedia
  Jak-18 (ros. Як-18) - samolot szkolny wyprodukowany na zamówienie lotnictwa radzieckiego, skonstruowany przez biuro konstrukcyjne Aleksandra Jakowlewa. Samolot ten to rozwinięcie konstrukcji samolotu szkolno-treningowego UT-2L.
  Jak-18 to jednosilnikowy dolnopłat wolnonośny o konstrukcji i poszyciu płóciennym (tylko obudowa silnika jest skorupowa), wyposażony w chowane podwozie, przestawialny skok śmigła i owiewkę zamykającą kabinę. Jak-18 szybko stał się podstawowym sprzętem szkolnym armii i aeroklubów (DOSAAF), gdzie zastąpił przestarzałe samoloty Po-2 oraz UT-2.
  W lotnictwie polskim pierwsze, Jaki-18 pojawiły się w 1949 w szkole lotniczej w Dęblinie, a w 1952 trafiły do Radomia, gdzie stosowano je do końca lat 50. W aeroklubach pierwszy Jak-18 pojawił się w listopadzie 1951, następne trafiły tam w 1957, a kolejne zostały przekazane przez lotnictwo wojskowe w 1958 i 1960. Pojedyncze egzemplarze Jaków przetrwały do początku lat 80.
  15 min Skybolt ...::: Szufa Airshow :::... i Piper Cub
  20 min grupa akrobacyjna „Żelazny” AZL Zelazny
  AZL Żelazny – grupa akrobacyjna Aeroklubu Ziemi Lubuskiej powstała w 2000 roku, często występująca podczas pokazów lotniczych w Polsce i za granicą. Zespół korzysta z czerwono-białych samolotów Zlin Z-526 i Z-50. Nazwa zespołu pochodzi od nazwy jej pierwszego sponsora.
  Blok II rozpoczyna się o 13.30 jest powtórzeniem pierwszego.
  Przez cały czas trwania imprezy organizujemy przeloty widokowe legendarnym „Antkiem” An-2 ? Wikipedia, wolna encyklopedia


  http://sky-watcher.pl/content/piknik-lotniczy-w-p%C5%82ocku-ju%C5%BC-20-czerwca
  Pozdrawiam, PAWi / www.lubiepodroze.eu - blog o podróżach i turystyce

 6. #6
  Awatar michał s

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  WAW

  Domyślnie

  Ma ktoś może mapkę terenu? Co i gdzie będzie porozstawiane.

 7. #7
  Awatar pawi81

  Dołączył
  Apr 2009
  Mieszka w
  EPPL

  Domyślnie

  Niestety nie mam mapki, ale jak chcesz sie dowiedziec w razie co gdzie bedzie Parking to moge dac znac
  Pozdrawiam, PAWi / www.lubiepodroze.eu - blog o podróżach i turystyce

 8. #8
  Awatar michał s

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  WAW

  Domyślnie

  Nie, o parking mi nie chodzi bo jadę z Warszawy busem a potem autobusem 6 albo 15.
  Bardziej mi chodzi o jakieś fajne miejscówki skąd można robić fotki.

 9. #9
  Awatar pawi81

  Dołączył
  Apr 2009
  Mieszka w
  EPPL

  Domyślnie

  Możesz jechać także autobusem numer 24.
  Jeśli chodzi o miejscówki - samo lotnisko jest położone w ten sposób, że z jednej strony ulica Bielska osłonięta drzewami (nad nimi podchodzą do lądowania samoloty, pod kątek prostym jest boczna ulica także osłonięta drzewami (równolegle do kierunku lądowania) na przeciwko Bielskiej masz daleko daleko daleko puste pole i pod kątek prostym masz plac giełdy samochodowej na której będzie parking. W pobliżu nie ma górki, żeby wejść i robić fotki ze wzniesienia
  Pozdrawiam, PAWi / www.lubiepodroze.eu - blog o podróżach i turystyce

 10. #10

  Dołączył
  Nov 2008
  Mieszka w
  Gostynin

  Domyślnie

  Parę fotek z występu "Żelaznych":  Dodam, że fotki samolotów z tak bliska robiłem pierwszy raz, aparat Panasonic Lumix DMC-FZ8.

 11. #11
  Awatar pawi81

  Dołączył
  Apr 2009
  Mieszka w
  EPPL

  Domyślnie

  Właśnie wrociłem i obrabiam setki zdjęć. Później się z Wami podzielę!:-)
  Pozdrawiam, PAWi / www.lubiepodroze.eu - blog o podróżach i turystyce

 12. #12
  Awatar S.W.A.T

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  2.0nm NE of OKE

  Domyślnie

  wrzuccie SP-AWP

 13. #13
  Awatar pawi81

  Dołączył
  Apr 2009
  Mieszka w
  EPPL

  Domyślnie

  wlasnie obrabiam, za kilka minut bedzie
  Pozdrawiam, PAWi / www.lubiepodroze.eu - blog o podróżach i turystyce

 14. #14
  Awatar pawi81

  Dołączył
  Apr 2009
  Mieszka w
  EPPL

  Domyślnie

  Przepraszam, że post pod postem!
  Proszę bardzo:


  Obszerna, chociaż jeszcze niekompletna fotorelacja : III Płocki Piknik Lotniczy 20.06.2009 | Samoloty, Zdjęcia samolotów, Obserwacja nieba, Spotting, sky-watcher, rnav
  Pozdrawiam, PAWi / www.lubiepodroze.eu - blog o podróżach i turystyce

 15. #15

  Dołączył
  Jun 2009

  Domyślnie

  czolem,

  przylecialem dzisiaj krotko po 10 niebieska wilga SP-AHW, jak by ktos mial jakies fotki to bylbym serdecznie wdzieczny za przeslanie, moj mail maercin(malpaa)gmail.com

  pozdr, marcin

 16. #16

  Dołączył
  Jun 2009

  Domyślnie

  dzieki pawi za foty, to nawet ulatwiles zadanie, bo siedze tam w przedniej kabinie na dwoch ostatnich fotach

 17. #17
  Awatar pawi81

  Dołączył
  Apr 2009
  Mieszka w
  EPPL

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez maercin Zobacz posta
  czolem,

  przylecialem dzisiaj krotko po 10 niebieska wilga SP-AHW, jak by ktos mial jakies fotki to bylbym serdecznie wdzieczny za przeslanie, moj mail maercin(malpaa)gmail.com

  pozdr, marcin
  u mnie w galerii masz fotke tej Wilgii plus:  czy to ta?
  Zjęcie zrobione 10:29
  Ostatnio edytowane przez pawi81 ; 21-06-2009 o 00:09
  Pozdrawiam, PAWi / www.lubiepodroze.eu - blog o podróżach i turystyce

 18. #18

  Dołączył
  Jun 2009

  Domyślnie

  przez to okienko same problemy sa i ucielo mi twarz, ale dzieki wielkie, przynajmniej ja siebie poznaje ;-)

 19. #19
  Awatar pawi81

  Dołączył
  Apr 2009
  Mieszka w
  EPPL

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez maercin Zobacz posta
  przez to okienko same problemy sa i ucielo mi twarz, ale dzieki wielkie, przynajmniej ja siebie poznaje ;-)
  jak znajde cos sensownego w mojej galerii to zaraz wstawie
  Może być?
  Ostatnio edytowane przez pawi81 ; 21-06-2009 o 00:25
  Pozdrawiam, PAWi / www.lubiepodroze.eu - blog o podróżach i turystyce

 20. #20

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPPL

  Domyślnie


  Polecamy

  Frekfencja od 16 do 28 tyś. osób.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •